Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Tuzara

HP DV6500 Гасне. Моля помогнете

6 posts in this topic

Имам малък проблем с HP DV6500 Special Edition. Лаптопа работи безупречно докато не пусна някоя игра... и след определено време изгасва, например влизам в покера в Facebook и след 30 мин гасне, или докато говоря с някой в скайп. Параметрите са му следните: Windows Vista Ultimate 64 bit., Процесор: Dual Core, Intel Core 2 Duo T7300, 2000 Mhz.,Ram памет 2000 MB (DDR2-SDRAM), Видео карта: NVIDIA GeForce 8400M GS 128 MB. чипсет : Intel Crestline PM-PM 965.............ще бъда много благодарен ако някой може да ме посъветва на какво може да се дължи и каква може да бъде причината за това защото е адски дразнещо. Благодаря предварително. :)

Имам малък проблем с HP DV6500 Special Edition. Лаптопа работи безупречно докато не пусна някоя игра... и след определено време изгасва, например влизам в покера в Facebook и след 30 мин гасне, или докато говоря с някой в скайп. Параметрите са му следните: Windows Vista Ultimate 64 bit., Процесор: Dual Core, Intel Core 2 Duo T7300, 2000 Mhz.,Ram памет 2000 MB (DDR2-SDRAM), Видео карта: NVIDIA GeForce 8400M GS 128 MB. Чипсет : Intel Crestline PM-PM 965.............ще бъда много благодарен ако някой може да ме посъветва на какво може да се дължи и каква може да бъде причината за това защото е адски дразнещо. Благодаря предварително. :)

Провери температурите

Ами първият очевиден проблем е, че си сложил 64 битов Windows на машина с 2GB оперативна памет. Или си купи още една RAM плочка от 2 GB, ( ако са 2x1GB (DDR2 800 MHz) ще трябва да си вземеш 2x2GB и старите да ги продадеш после) или да си преинсталираш Windows-a с 32 битов.

Второто нещо което можеш да направиш, е да го почистиш. (или да го дадеш за почистване и смяна на термопастата на процесора и видео чипът)

Третото нещо което трябва да направиш, е да провериш дали си сложил последните драйвери за лаптопа си.

Дано съм ти помогнал.

Поздрави

god_15

<p>Здравей, как мога да проверя дали съм сложил последните драйвери, нямам ги на диск и ги свалих от сайта на HP, операционната система ще я сменя още утре с 32 Битова да видя как ще е. Рам паметта ми е 2 x 1 GB 667 DDR2 SDRAM.</p>

Най-лесно е с някоя програма- Driver Genius, Driver Solution и т.н.

После провери температурите и го дай за почистване евентуално.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0