Sign in to follow this  
Followers 0
Guest BobZ

Acer TravelMate 5510 проблем

4 posts in this topic

Така, здравейте на всички първо! Надявам се, че ще можете да ми помогнете със следният проблем, който имам от известно време с лаптопа ми.

От много време насам не се разбираме с него, когато искам да гледам HDTV видео или да си говоря с някой по скайп (видео разговор).

Когато и да се опитам да направя горепосочените неща, процесора се натоварва на 100% и всичко става на боза. При видео разговори в скайп не е постоянно, но горе-долу на всяка минута зацикля. При HDTV видеота, с изключение на такива, които са в AVI формат започва нормално да ги плейва и след около минута плейбек, процесорът достига 100% и машината пак започва да бози нечовешки здраво.

Преди съм гледал адски много HDTV релийзи без никакъв проблем и процесора не се е натоварвал повече от 30%. Даже и 1280dpi съм плейвал, а сега на 720 цикли.

Отварял съм таск мениджъра, но не съм виждал някоя спесифична програма да го товари повече самият процесор.

Ето и спесификациите на компа всъщност, ако имате нужда от тях:

AMD Turion 64 X2 1.9 Ghz

2 GB RAM

ATI Mobility Radeon X1300 128MB Video Card

Някакви идеи? :(

Мисля си че имаш нужда от преинсталация, с каква операционна система си ?

Поздрави

Ники

Ами, с Windows Vista Home Edition Premium. Която всъщност е трета преинсталация за последните шест месеца.

Проблема го имам от някъде 4 месеца и наскоро реших да му обърна повече внимание, защото ми се отвори самата възможност.

А освен, че има проблем с HDTV файловете, има моменти, когато докато слушам музика и сърфирам в Интернет, процесора пак се натоварва на 100% без видима причина и таск мениджъра не дава следи някой процес да е директно отговорен за това. :/

В чудо се виждам с този лаптоп вече.

Благодаря все пак за бързият отговор и се надявам, че ще имате да ми дадате някакъв допълнителни насоки и съвети. :)

Имам същият проблем с Acer на ХР когато пусна музика процесора се натоварва на 100% като преинсталирам виндовса се оправя и след седмица пак почва , може би от ъпдейтите. Кажете решение. Не мога да преинсталирам през седмица.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0