Sign in to follow this  
Followers 0
ilian_G

Acer Aspire 5738-series Assistant

20 posts in this topic

acer20aspire20as5738z42h.jpg

Реших на направа една такава тема за тази серия и модели лаптопи. Защото аз лично съм собственик на един лаптоп от серията и ви влизам в положението. Нека всеки собственик на Acer Aspire 5738-серията (Z, G и ZG), ако има нужда от помощ, мнение, по специален софтуер и каквото и да е, от серията, нека тук да попита. Ще се опитвам да ви помогна максимално, не че съм супер специалист, но по назнайвам едно друго ;) Надявам се да съм ви в помощ.

Имате ли лаптоп от серията следете темата, ще пускам интересни статии и други неща

;)

Edited by ilian_G
1 person likes this

Аз се чудя м/у този модел и 17 инчовия вариант.

Загрява ли много лаптопа и как ти се струва резолюцията. По-голяма би ли ти била по-удобна?

Имам Acer Aspire 5738ZG но загрява до 75 градуса при gaming и спира когато в стаята е над 27-28 градуса.

Има ли начин да го направя да спира при 80 градуса?

Edited by Maidar

Ми можеш от биоса, но никак не е препоръчително.Можеш да го махнеш тва затваряне, само ако искаш изгорен хардуер.

В биоса нямаше нищо за промяна ... но по принцип нормално ли е да загрява и да спира при тази температура на стаята.

Бях се навил на 99% да си взема 5738g, но при това положение май ще търся друго решение, егати при 30 градуса в стаята ако се изгаси...

Много ми харесва лаптопчето. Искам да попитам мога ли да му сложа хакинотош?

Edited by Blizzard

Здравейте, скоро ще си купувам лаптоп, и съм се насочил към AS5738G-644G32Mn, но някъде четох че защитата чрез пръстови отпечатъци работи само на 64-битова Vista по простата причина, че за други ОС-и няма читави драйвери. Наистина ли е така? :unsure:

Интересува ме също как е с охлаждането и корпуса "карбонов" ли е както на снимката или по-обикновена пластмаса?

1 person likes this

Не искам да съм нелюбезен, но когато се прави такава тема за модела очаквам като пратя лично съобщение на човека, който я е създал да получа отговор поне в рамките на седмица... ама няма. С цялото ми уважение, но поне да си гледа темата...

Реших на направа една такава тема за тази серия и модели лаптопи. Защото аз лично съм собственик на един лаптоп от серията и ви влизам в положението. Нека всеки собственик на Acer Aspire 5738-серията (Z, G и ZG), ако има нужда от помощ, мнение, по специален софтуер и каквото и да е, от серията, нека тук да попита. Ще се опитвам да ви помогна максимално, не че съм супер специалист, но по назнайвам едно друго ;) Надявам се да съм ви в помощ.

Имате ли лаптоп от серията следете темата, ще пускам интересни статии и други неща

;)

мисля да си купя Z модела,наистина ли толкова загрява,и дали да не го цменя с медел на HP

Имате ли лаптоп от серията следете темата, ще пускам интересни статии и други неща ;)

Имам проблем с Блутута,неиска да върви,можеш ли да ми помогнеш.Лаптома ми 5738G и попринцип трябва да има.

Здравейте!Искам да ми помогнете и по-точно за врачаните се отнася.Във врачанския Технополис има един Acer за 1099 лева,той е единственият на такава цена.Обаче немога да се сетя за модела помня,че беше 2.1 процесор двуядрен със ati radeon карта и 4 гб май беше.Моля помогнете ми със модела и ми кажете сполучлив ли е за игри?Пишете ми на еmail:[email protected]Много ще съм Ви благодарен ! ;]

Поздрави!!! ;]

Да да и да добавя,че батерията беше от тези новите и имаше една лентичка горе до "Р" (на клавиатурата) дето стърчи http://vbox7.com/play:81ebd066 ето тук е тази лентичка на този клип (обаче не е този модел).Моля помогнете ми ... ;]

Доколкото разбирам е бил с процесор AMD 2.1Ghz и radeon hd4570... не знам, не съм специалист, но има доста мнения, че амд не стават много за игри поради простата причина, че работят на по-високи температури. За видеокартата не знам, но при всяко положение нека каже някой, който има допир до такива процесори, защото и 6 градуса отгоре не са никак малко - все пак не си отива само процесора или видеото, а всичко останало покрай тях, като кондензаторите са доста чуствителни към топлина...

;)

Имaме 5738з много съм доволен сериозна машина , няма натоварване което да неможе да поеме , нямам забележки за нея:))))

Здравейте! Въпроса ми е следния. Не знам дали игри като GTA IV тръгват на Linux, а лаптопа Acer Aspire 5738G се продава с Linux. Мога ли да си сменя операционната система например на Windows Vista или Windows XP ? Благодаря Ви !

естествено, че можеш да си я смениш с windows

продава се с linux, защото е безплатен и не задължава потребителите да добавят пари за ОС,

а дали ще ти върви играта с линукс-а, който ще ти дадът със сигурност не :mellow:

Изключително благодаря на thegame, който даде отговор на всеки мой въпрос! Казаха ми, че когато например смениш Linux с Windows Vista или XP лаптопа почва да грее повече. Това дали е така или се получава само при определени лаптопи :? Благодаря Ви!

еми сигурно ще се вдигнат градусите, но определено ще е в рамките на нормалното

ще осетиш, че грее доста лаптоп, когато му пуснеш тежка игра и играеш продължително

всички лаптопи на пазара в момента са напраени да работят без никакъв проблем под windows (освен apple), вече от самия модел зависи кой windows ще му пасне най - добре

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0