Sign in to follow this  
Followers 0
House

Samsung rf511 vs Lenovo y570

24 posts in this topic

Добър ден

надявам се че несъм объркал раздела

Искам да попитам кой от двата лаптопа ще ми препоръчате.

Ще се използва доло горе за всичко и за игри и за музика и за филми.

http://laptop.bg/lap...511_RF511_S02BG

http://laptop.bg/lap...d_y570_59325421

Спрях се на тез двата защото са в наи добро съотношение цена и параметри а и марките са малко по известни

Леново-то няма ос и искам да попитам ако се инсталира нелегална и се пътува с него в чужбина дали ще има проблеми.

Благодаря предварително. :)

Няма да имаш проблеми.

Аз съм с y570 и съм много доволен. Той е с по-мощно видео. Samsung-а е с по-добро охлаждане. Който и от двата да избереш, няма да сбъркаш!

Всъщност съм ставал свидетел на проверка на компютър на границата за легален Win. Ако често пътувате, си вземете легален - иначе рискувате конфискация я на наша граница, я на чужда.

За лаптопите - за мен дизайна на RF-a е малко по-добър, ама това е лично предпочитание. Като качество няма голяма разлика, като спецификации също.

Edited by Caco

Бреее! И това ли го има? :@

Леново-то слагаш едно убунто и си минаваш без проблем :)

Леново-то слагаш едно убунто и си минаваш без проблем :)

аха... без драйвъри :д

аха... без драйвъри :д

не съм голям разбирач но мисля че драйвери не му трябват за убунто а и моя съвет беше да го сложи само като минава граница

не съм голям разбирач но мисля че драйвери не му трябват за убунто а и моя съвет беше да го сложи само като минава граница

Винаги може да го оставиш на freedos и после една инсталация на windows и си готов.

На летищата не са ми го проверявали а пътувам често

За този модел са нужни :)

А, такива няма никъде за Линукс.

Четох и доста коментари по форумите... звъняли са на съпорта .. ама никва по-интересна информация :)

Явно са в процес :)

На летищата не са ми го проверявали а пътувам често

Значи не си късметлия.Аз лично като съм пътувал с родителите ми и не са го проверявали.Сигурно такива "мерки за сигурност" има само в САЩ и Корея :)

Благодаря за отговорите

Искам да попитам самсунга както е с легален уиндолс ако се наложи да се преинсталира губили си легалноста :Д

Не. Идва си с продуктов код на долния капак, с който може да си го активираш. Имаш и recovery CD-та дето ти връщат ОС до базово състояние. Нямаш проблеми с Win-а.

Ако може само последен въпрос понеже несъм много запознат

Samsung RF511 се продава с предварително инсталирана Windows 7 Home Premium операционна система, напълно оборудвана с всички драйвери от които се нуждаете. Всичко, което трябва да направите е след включване на компютъра да следвате стъпките, където трябва да посочите регионалните си настройки

Този текст го намерих в ревю за самсунга и искам да попитам какво ще рече регионални настройки и кави стъпки трябва да се следват.Много ли е трудно да се направи от по незапознат човек като мен или трябва в сервиз да го занеса.

Ще ти е лесно. Горе-долу като при включването на мобилният телефон за първи път. Трябва да въведеш часова зона, как да се казва компютъра ти и подобни. (не е задължително да слагаш пароли и можеш да пропуснеш тази стъпка) А след това само си качи тази програма http://www.zamunda.net/details.php?id=291029&hit=1 (или подобна) и с нейна помощ ще си сложиш последните драйвери. (тези които идват с Windows-а не са последните) После можеш да я махнеш.

Процедурата е елементарна - избираш си само че си в БГ, коя дата е и тн. По принцип е хубаво някой по-разбиращ да ти раздели хард диска на 2 - C и D drive нещо от сорта на 20% и 80%, за да не е всичко на C-то (не мога да си спомня дали имаше такава настройка при първа инсталация ил исе занимавах отделно на моя...). Всичко друго е елементарно и просто следваш инструкции. Ако не можеш да се оправиш от laptop.bg със сигурност ще ти помогнат ако отидеш в офиса им...дори може да го вземеш от там и да го инсталирате заедно ако се притесняваш че ще объркаш нещо, съмнявам се да ти откажат :)

Ако си на ти с английския има много добър user guide в самия лаптоп, който обяснява всички функции на лаптопа, защото идва с няколко полезни програмки инсталирани.

От сайта може да си свалиш такъв guide и на български. - http://www.samsung.c...s?downloadName=. Не знам на 511 дали идва стоковия на BG или на английски, моя е на английски, но аз съм с по-стария модел 510.

Edited by Caco

Харда трябва да е разделен фабрично и той само трябва да цъкне NEXT. Поне моят беше така, но аз си го преправих. :D

control panel->regional & language options - това ли търсите?

Никой нищо не търси ? :)

Просто се пробваме да обясним на пича, че няма нищо сложно

Никой нищо не търси ? :)

Просто се пробваме да обясним на пича, че няма нищо сложно

Аз чета темата и мисля че не можете да го намерите :D

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0