Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
Guest жоро

dell inspiron 5110-изключва се сам и внезапно!

25 мнения в тази тема

Здравейте,преди 2 дни си купих dell inspiron 5110 от мултирама инсталирах си уин 7-64б,драйвъри..всичко -тръгна си нормално и тъкмо му се радвах ,когато се изключи внезапно след около 2-3 часа работа,включих го пак на друг контакт но проблема остана-пак се изключи след 20-30 мин работа-така 2 дена и на третия ден отидох в мултирама и ми го смениха с друг,но новия прави същото -за сега се изключи само веднъж но постоянно съм под напрежение -въпроса ми е КАКВО може да му е?защо се изключва така-възможно ли е това да е от напрежението в мрежата или в мултирама продават такава партида лаптопи?не знам какво да мисля.Много се надявам да не съм настроил нещо,и ще чакам някой да ми даде съвет

Благодаря ви предварително!!

Ако проблема е софтуерен най-вероятно да има процес който да натоварва процесора до край и да стига критична температура.Ако е хардуерен най вероятно е лошо поставен cool fan.

свалих си една програмка,която ми мери температурата на процесора и сега е 41 градуса,а преди малко пак се изключи....просто не знам какво да мисля :help:

Еми щом го прави без батерия значи има проблем с контакта в който го пускаш.Отиди при някой приятел пусни го без батерия и кажи дали пак се изключва.

лаптопа ми се изгася сам,от какво може да е батерията му и нова лаптопа също,изгася сам а след като го включа изписва windols eror и започва да отброява от 30 до 0 и започва да работи но до следващия път,понякога го прави по 2-3 пъти на ден,помогнете

Здравейте момчета, нека и аз да се включа по първия проблем с лаптопа на Dell. Аз го имам същия! Когато компа е без батерия се изключва, директно все едно му пада бушона. Вчера му инсталирах нови драйвери и от тогава започна да прави така. Няма никаква закономерност при изключването. Два пъти подред ми гасне при влизане в интернет браузъра, друг път при гледане на филм. И моя лаптоп е Dell inspiron N5110 процесор I3. Някои имали представа на кои драйвери може да се дължи, за да ги деинсталирам ?

Дава ли ти син екран или не.Лаптопа усеща ли че прегрява или не.Чистен ли е наскоро и сменяна ли му е термопастата?Да са инсталирани наскоро нови програми/игри/драйвери?

Всичко предполагам ,че идва от самата партида ! Моя го купих от Тежномаркет защото за тези параметри парите изглеждаха добре ,моя също работи без батерия и дали е студен или загрял ... гасне ! чува се само "цък" сякаш реле цъка и край ,натискам веднага бутона за пускане но не тръгва ,след 2,3 натискане тогава пали ,затова мисля че нещо не е наред или по охлаждането или самоте компоненти не сработшат правилно ,а и замислете се на пича са му дали от мултирама директно нов лаптоп ,дали не са знаели ,че има проблеми с този модел ....как мислите !!

Ако беше настроен да се самоизключва, щеше да се гаси нормално, а не внезапно. Явно проблема е в партидата. Най-добре си оползотворете гаранцията в някой оторизиран сервиз на Dell или от мястото където сте го взели.

Видеото се ебава на този модел...

казват че и охлаждащи подложки не помагат....

Сменайте го .... иначе ще трябва побългаряване на охлаждането или модване на биос

There is NO solution for Inspirion 5110 overheating problem. The official Dell "solution" is to UNDERCLOCK your laptop.

They wont provide us with solution or with answers. I have an Inspirion 5110 with i5 and Nvidia GeForce 525M , but can'r use it for high demanding software (games, video-editing, rainbow tables processing, etc. ) , becouse it gets overheated within few minutes and shuts down. And I'm not the only one. It seems on official Dell forum and on other websites that everybody who has an Inspirion 5110 have the same problem. It's a design fault as air-openings don't provide enough air for cooling-fan.

This laptop is usable just for web-browsing, emailing, word processing and other low-demand software.

Занеси го на оторизиран сервиз на Dell и те ще диагностицират, дали е за почистване или има друг по-сериозен проблем. Най-вероятно прегрява и е за почистване.

1 person likes this

Здравейте група и от мен.

аз да се оплача от inspiron 5010 взел съм го 2ръка и го ползвах година и половина без абсолютно никакъв проблем като се има на предвид че не съм го ползвал само за браузване товарил съм го много с каквото се сетите дори по едно време бях с линукс там не можех да си оправя на ати драйвъра и охлаждането си работеше на пълен капацитет 24/7 без значение правя ли нещо или не но пак не се изключваше НО понеже съм бос един ден начерих в опциите на уиндовс нещо за хард диска тавзех че С то го направих активен дял и още нещо май не се сещам вече и ми исписа предупреждение аз потвърдих и след рестарт нещеш ли на старта черен екран с надписи някакъв ерор и пише че поради някакви причини уиндоус не може да стартира и пише за да го оправя да сложа диска на уиндоус и да дам на поправка е да но уина ми е на усб компа неще да го засече същия проблем като в горните потребители дорде вляза в биоса да видя настройките преди да съм ги запазил гасне пуснаго веднага пак гасне за 5-10 сек гасне а иначе съм го виждал да грее много повече когато бях с линукс или когато товарех уина с кад и адоб програмите но сега дори не може да загрее и се изключва иначе като си почине час два тръгвам да инсталирам уин10 зарежда инсталазионния файл до 50% и пак гасне същото цъкане се чува и при мен сякаш бушона пада мислех че е от пастата смених я и не е от там нз вендилатора върти вс наред само дето гасне моля дайте идеи неща да го нося по сервизи

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0