Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Petar

Въпрос отностно HP ProBook 4720s

15 posts in this topic

Здравейте!

Имам въпрос отностно 17 инчовия модел на HP. Вече прехвърли годинка и забелязвам, че охлаждането на процесора се включва по-често и при същите натоварвания преди няколко месеца работеше на най-ниска степен, а сега на най-висока или средна. Първия ми въпрос е дали евентуално с почистване ще се оправи и другия е дали тъй като отдолу няма никъкви отвори, само един отстрани дали има смисъл от охладител или е излишен при липсата на отвори.

Благодаря предварително!

Почистване и да се сложи термопаста и би трябвало да се охлажда по-добре.Ако температурите са в норма след подмяната на пастата и почистването няма да има нужда от охладител.

и аз имах същия проблем,а да не говориме че при голямо натоварване гаснеше.последва и смяна на охлаждането,имат си някъв дефект.много хора занимаващи се в тая сфера ми препоръчаха да си направя отвори

Привет, взима въздух отгоре, пред клавиатурата.

Иначе отвори - да, може да си направиш. Пробвано е, помагат за охлаждането.

Хубаво е да се прави профилактика през няколко месеца - почистване на охлаждането, смяна на термопастата.. При 4720-ките по спомен, се сваля само пластмасата с бутона за включване и клавиатурата, под нея трябва да има ламаринка, под която е процесора и охлаждането. Маха се тя и воалла. Ако ще го разблобяваш сам, внимавай - освен всичко друго, точно зад дисплея има 2 винтчета, които държат пластмасата с бутона за включване. Ако не ги свалиш, ще я счупиш.

Колеги, паста не се сменя на няколко месеца. Тя се поставя на много тънък слой, за да премахне въздуха между силиция и повърхността на охладителя. Ако мажете дебело, пастата изсъхва и се напуква. Да не говорим, че пастата не е добър проводник на топлина в сравнение с радиатора..

imam ProBook 4720s i problem sas zapametiavane na parolite za el poshta

Кой интернет браузер използваш?

Internet Explorer

Наистина ли изпозлваш този браусер.Препоръчвам ти поне mozila или chrome

И аз съм си мислил за отвори, но как седи тогава въпроса с целият прахоляк...Ще си влиза директно в лаптопа.

Съветите с допълнителни отвори могат да бъдат пренебрегнати.

Не сте ли се замисляли по въпроса, че по дизайнът на изделието, работят голям брой инженери в развойна дейност, с познания надвишаващи многократно познанията на един обикновен USER, които инженери може да надвишават стотици. Особено при световноизвестни фирми като категоризираните по горе.

Достатъчно е да бъде изчистен от прахът, и лаптопът ще продължи да функционира нормално.

1 person likes this

Съветите с допълнителни отвори могат да бъдат пренебрегнати.

Не сте ли се замисляли по въпроса, че по дизайнът на изделието, работят голям брой инженери в развойна дейност, с познания надвишаващи многократно познанията на един обикновен USER, които инженери може да надвишават стотици. Особено при световноизвестни фирми като категоризираните по горе.

Достатъчно е да бъде изчистен от прахът, и лаптопът ще продължи да функционира нормално.

Прави си! Никой инженер не е виновен, че последното място на което държат лаптопите си повечето хора е бюрото... Дори и да си надупчат лаптопа като швейцарско сирене, пак ще се задръства с прахоляци ако го подмятат по легла, одеала и непочистени повърхности.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0