Sign in to follow this  
Followers 0
baywatch

Лаптоп.БГ - едно малко пожелание!

27 posts in this topic

Призовавам всички, който имат малко акъл в главата си да не купуват от СПЕКУЛАНТИ!!

Лаптоп.бг са точно такива - тъпи мошеници! Видях им рекламата в zamunda.net- за 2000 лева продават някакъв стар, полу-офис, полу-потребителски изплющял лаптоп. Защо не погледнете цените в чужбина на хубави, съвременни лаптопи?!?? Защо в Германия, която е със стократно по-добър стандарт на живот предлага геймърски машини за 700 - 800 евро, а тия мутрафони тука пласират старите си таратайки за двойно повече пари?!!

ВРЕМЕ Е ДА КАЖЕМ "СТИГА" НА МРЪСНИТЕ ТЪРГАИИИ И МОИИЕНИЦИ В БЪЛГАРИЯ!!! Ей, тъпаци - жалки сте с опитите си да забогатеете от една продажба. Желая ви по-скорошен ФАЛИТ!!! Дано хората ви разобличат...

Хора, пазарувайте от чужбина! Не се оставяйте да ви лъжат, аз на мошеници повече НЯМА ДА ПЪЛНЯ ГУИИИТЕ!!

Пазарувайте от чужбина, вече като потребители и членове на ЕС имаме достатъчно възможности ... онлайн пазар, сайтове с доставка до България, приоритетни куриерски слуги до България ..... Купувайте от чужбина, където хората са богати, но за сметка на това стоките им са с пъти по-еввтини отколкото в БГ!

Здравей baywath

Имаш проблем и защо обвиняваш нас?

Кратки разяснения по темата

1. Laptop.BG не е официален дистрибутор на нито една известна марка лаптопи, което значи че не може да оказва влияние на цените на марковите лаптопи.

2. Цените на лаптопите, които идват в България се определят от самите брандове, българския дистрибутор поръчва количество от даден модел и представителството на дадената марка за България определя цената.

3. Има огромна разлика дали ще поръчаш 100 или 1000 лаптопа от един модел - цената е различна, в Германия е по-голяма страна и е нормално да получават по-добри цени за по-големи количества. Но цените на лаптопите не са по-евтини от България на повечето модели, просто защото там търговците продават в пъти по-голям процент печалба. Това е причината и да взимат в Германия по-големи заплати като печелят повече.

И когато употребяваш такива думи, мисли дали са коректни и верни.

Не си позволяваме да лъжем хората, за да използваш думи като - мошеници.

Поздрави

Ники

Да живее Атака! :)

baywath,

Има и още един момент, който ти убягва.

Когато пазаруваш определена стока, за парите, които даваш получаваш съответна гаранция.

Едно е да пазаруваш обувки от UK и идват с едномесечна гаранция друго е да пазаруваш лаптоп.

Тъй като лаптопите вече са масов продукт, с намлянето на цените пада и качеството.

Какво се случва, ако си купиш лаптоп от Германия с немска клавиатура и немска гаранция и на

втория месец ти изгърми дъното. Да има куриерски фирми, които могат да ти доставят, но и също така

могат и да ти върнат лаптопа, от където си го взел за ремонт и познай кой плаща и колко плаща.

С оглед на тона ти смятам, че не е необходимо да продължавам да пиша. Щом си тръгнал да пазаруваш

от Европа би било добре да се замисляш малко повече и да не правиш подобни пребързани изказвания.

Желая ти никога да не фалираш.

Поздрави,

Симеон

baywatch, я се осъзнай.

Покажи този или някой друг лаптоп да се продава някъде в България на двойно по-ниска цена от тук

Лаптоп.бг,много сте мили с този човек!

Специално за Германия ще кажа,че един приятел си купи Сони от Кувейт на цена около 4000лв,а немските му колеги са видели същия лаптоп в Германия на цена 4000 ЕВРО!

Аз ще ти покажа,но стоката е СИВА и всеки,който си вземе лаптоп от подобна фирна требе да се моли да не му изпуши машината!!!

Мисля че схавщаш на каде бия ... :)

С уважение: Иво

Добра вечер

baywatch.

Готин,не те знам дали не си злоупотребил с нещо... Но пишеш и не мислиш.

Ако бях мернал,че лаптоп.бг пускаха стока на нерегламентирани цени аз щях да съм първия който щеше да вземе отношение.

Запомни едно нещо официалния вносител определя каква е цената към лаптопа.бг и клиент ската цена(потребителска за теб,за мен и ако ще за кмета Цонко Цонев!:D ) Всяка промяна на регламентираните цени може до доведе до приключване на взаимоотношенията с фирмите!

Така че е немислимо че популярна фирма като лаптоп.бг да публикува подобни завишени цени!

Ще ти издам една тайна! Надценките или така наречената печалба на фирмите не е толкова голяма колкото си мислил! Което значи че печели от количеството продаден продукт,не от така наречената от теб ЛУДА НАДЦЕНКА!

Съпоставка между цените в USA или EU трудно може да се направи.

Пожелавам ти хубаво лято и се надявам че в живота първо мислиш а после говориш!

П.С. Прощавайте за леко грубия език. :)

П.С. Прощавайте за леко грубия език. :)

Не ако ме питаш мен лично хич не си груб!

Относно кой с какви надценки продава и кой откъде да си копува си решава сам нали? Все пак никой не те задължава да си копуваш от тук лаптоп.

А като си тръгнал да пишеш из форумите вземи им пиши на хората примерно от Германия, че са много голи и боси и че се набутват като си продават стоката наполвина по евтино - като всъщност могат да и вземат двойно повече!

МИсълта ми е че всеки сам решава кое откъде и за колко да си купи.... наистина избора вече е голям както на цени така и на стоки!

Нищо лично към никой!

Хахахах, не мислех да вземам отношение, но от последния пост се подсетих нещо.

В крайна сметка, пичът би могъл да изпсува и немските магазини по същата логика, щото в USA да кажем, ще се намерят много по-евтини лаптопи и какви ли не стоки от европейските.

Е, всеки си има право на мнение и обикновено го уважавам, но когато някой смее да сипе подобни неприятни пожелания, хич не му прави чест. И ако ние сме му големите грешници, заради цените, които имаме, интересно ми е той какъв е, заради думите, които използва по адрес на хората.

Жалко само, че му обръщаме толкова голямо внимание.

Я!! Тука се събрал отбор модераторчета и си пишат един на друг все едно не могат да си говорят в офиса! :lol:

Все пак помислих, че някой ме е баннал, но пак ви прави чест, че сте опитали да се аргументирате, а не директно да ме изхвърлите.

Ами ще ви кажа - купих си чисто геймърска машина от Германия, която никой не би си позволил да внася в България, просто защото наддценката ще е такава, че тук пазар за нея няма да има. Става върос за HP Pavillion dv7 2070eg ... Ходете да го дирите!

Поръчах от един германски магазин ... цената на лаптопа бе 699 евро, доставката 60 евро с DHL Приоритет колет. За всички, които ме апострофират ще кажа, че лаптопа е с германска клавиатура, но преди умници като Canar1912 да започнат да кудкудякат, че от такива клавиатури нищо не се разбирало, ще кажа че разликата с английската клавиатурна подредба е само разменени места на букви "Y" и "Z". На някои от буквите има 2 точки отгоре, но какво от това?!

Лаптопа е ВНИМАНИЕ!!! с 2 годишна международна гаранция, имам си сертификат за това ... Не дай си Боже нещо му се случи и тия мизерници от тукашния официален сервиз не пожелаят да ме обслужат - ще има яко съдене!

Това, че пазара в Германия и България е различен по големина и че в Германия заради по-големите поръчки - производителят отпуска по-ниска цена на крайния продукт ми е напълно ясно! Но реалната по-ниска цена (сравнено м/у тук и там) е в порядъка на няколко процента (примерно 20-30 евро), а в магазините тук се оказва, че разликата е от 500 лв нагоре. И тази разлика я правят точно такива типове, прекупвачи, които искат с една бройка да ударят джакпота.

arris, ако си мислиш, че в Германия търговците са както тук сме свикнали с циганите на пазара .. жестоко се лъжеш. Там корекността и съвестността са на първо място, просто всичко е по германски точно. Сивия цвят не съществува там...

И последно ще кажа, че в България, държавата по-бедна от страни и извън ЕС, където хората от провинцията мизерстват и са без работа --- имаме най-скъпите услуги и най-скъпите стоки. На Хранителни продукти цените са съпоставими с тези в Западна Европа. С тази разлика, че там хората получават 6 пъти по-големи заплати.

Понеже твърдите, че не вие определяте крайната цена: Ако цените на лаптоп.бг са стриктно регламентирани от българският дистрибутор - много ми е чудно от какво печелите тогава?! И къде е конкуренцията между вас - фирмите, които купуват от дистрибутора? Не ви ли се струва, че по вашта логика всички компютърни фирми ще продават лаптопите на едни и същи цени, само защото официалният вносител ви ги е наложил? Всъщност крайната цена си я определяти вие - що не си го признаете??? :angry:

Edited by baywatch

Добро утро

Много точно ти написах как соят нещата с цена определянето. Но след като не възприемаш.... Проблема си е твой!

Кажи ми.. Това ли са параметрите на твоя Лаптоп?

MPN Pavilion dv7-2070eg

Processor

Processor Manufacturer AMD

Memory

RAM Technology DDR2 SDRAM

Hard Drive

Hard Drive Capacity 320 GB

CD / DVD

CD / DVD Type DVDИ’Â±RW

Audio

Audio Input Type Microphone

Operating System

Platform Sun

Technical Features

Expansion Ports VGA out

Networking

Networking Type Integrated Wireless LAN

Dimensions

Weight 3.58 kg

Miscellaneous

UPC 884420879053

Product ID 85217067

Family Line HP Pavilion

С Уважение: Иво

Eй, смотаняк, научи се да ползваш google! Kaкво ми цитираш празни параметри?! :D

Eто ти характеристиките:

Allgemein: 3,5kg

Lokalisierung / Tastaturlayout: Deutsch / Deutschland

-------------------------------------------------------------

Video & Display: ATI Radeon HD 4650

Max. zugewiesene RAM-GrцЯe: 2,3 GB RAM (1024MB RAM eigener Speicher + 1279 MB Ram Hyper Memory)

Display-Typ: 17,3" TFT-Aktivmatrix Display Bright View - glдnzend

Max. Auflцsung: 1600x900( WXGA++ )

Prozessor: AMD-Turion X2 DualCore RM-75 2x2,2 GHz

RAM: 4096 MB

Technologie: DDR2 SDRAM

Laufwerke: 320 GB - Serial ATA-150 - 5400 rpm

Optisches Laufwerk: DVD-Brenner DVDИ’Â±RW/DL - brennt und liest CDИ¢â€˜s und DVDИ¢â€˜s in allen gдngigen Formaten + Lightscribe

Netzwerk / Wlan / Modem: 10 / 100 / 1000 MBit/s

Wlan: 54 MBit/s (IEEE 802.11g), 11 MBit/s (IEEE 802.11b)

Modem: 56 Kbps Fax / Modem

Audio: Altec LansingИ’Â®-Lautsprecher

Audioausgang: Audio - Line-Out/Kopfhцrer - Mini-Phone Stereo 3.5 mm

Audioeingang: Mini-Phone 3,5 mm, Microfon integriert

Erweiterungssteckplдtze gesamt (frei): CardBus - 1x ExpressCard/54/34

Speicherslots: 2x SO DIMM 200-polig

USB: 4x Hi-Speed USB - USB Typ A, 4-polig

Display / Video Ausgang: 1x VGA - HD D-Sub (HD-15), HDMI

FireWire: 1 x IEEE 1394

Kartenleser: 5-in-1 Card-Reader (Secure Digital Card, MultiMedia Card, Memory Stick, Memory Stick Pro, xD Picture Card)

Webcam: HP Pavilion WebCam mit integriertem Mikrofon

sonstiges: HP Mobile Fernsteuerung

---------------------------------------------------------------

Batterie: 8 Zellen Lithium-Ionen

--------------------------------------------------------------

Enthaltene Software: Windows Vista Home Premium

---------------------------------------------------------------

Herstellergarantie: 2 Jahre Abhol- und Bringservice

Има и дистанционно, както повечето нови Pavilion-и.

Edited by baywatch

И ми твърдиш,че това е лаптоп предназначен за игри?

Ами да, шибан спекулант! Тази конфигурация освен за игри може да се позлва и за доста др. неща, например аудио или графични приложения. Или си много тъп, или нищо не разбираш от компютри ...

Дали някъде в тази барака, наречена магазин може да ми предложите нещо подобно, което да не струва около 5 000 лв. ?

Но на мен скапания ви магазин ми е напълно ясен! Сбор от мафиотизирани типове, лъжещи хората и прехвърлящи вината към официалните вносители на техника!! Изключително сте тъпи, а и гледам, че злобеете - Просто избиваш комплекси, помияр!

С неужавение: BAYWATCH

Edited by baywatch

Теб те е напекло слънцето,пусни си малко климатика! Никой не те кара да пазаруваш от България! Стой си при швабите,и се кефи на бараката дето си я взел на безценица... ;)

Ти си най-големия разбирач от всички ни в този форум,и повярвай ми никога не бих искал да достигна твоето ниво. :lol:

Диалога с теб е чудесен... ;)

И ми твърдиш,че това е лаптоп предназначен за игри?

Мойте уважения Arris , но ти какъв лаптоп приемаш за геймърски, защото при тез параметри не виждам коя игра няма да му върви добре на този лаптоп. Не подкрепям ничия страна от този конфликт но само това ми направи впечетление :)

НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТИЯ БОКЛУЦИ ТУКА!!!!

Има редица онлайн сайтове, откъдето може да си поръчате без проблем - с международна гаранция!! Ще ви излезе около 1 000 лв по-евтино.

Хаха :D

Искрено се забавлявам вече.

НЕ НА МАФИОТИТЕ, НЕ НА БОКЛУЦИТЕ! ДА ЖИВЕЕ КАПИТАЛИЗМА, БРАТЯ! :lol:

Послепис:

Междудругото, ако намирате по-евтини лаптопи от чужбина, отколкото от България, пишете в тази тема. Поне да бъде полезна с нещо. Аз съм виждал и по-ниски цени, но с транспорта до тук, международната гаранция и ДДС-то, цената става същата или по-висока. Да не говорим за загубено време по митници или евентуален проблем при доставката. Наистина, ако има по-евтини лаптопи, показвайте.

Edited by Joro
Послепис

Видео картата наистина е добра, но какво става ако лаптопа започне да ти насича с този Dual Core процесор на AMD, можеш ли да върнеш стоката.

На един наш клиент който си купи лаптоп с добра видео карта, но с Dual Core процесор на Intel му забиваше на игрите и си го върна, без проблем.

Но тебе ми е трудно да те мисля, как ще си го върнеш.

И малко по леко с приказките, тук сме да си помагаме, не сме на стадиона.

Прати линк да го видим къде е за 699 euro.

Поздрави

Ники

baywatch - президент!!!

Joro, казах ли ти, че сме мафиоти? B) Аз не съм от офиса де, ама се надявам и аз да влизам в кюпа с гангстерите от laptop.bg B)

От време на време се появява по някой готин тип във форумчето ни, за да забавлява останалите :) Ако някой е решил, че наемаме клоуни, за да правят форума по-интересен - не е така, сами си идват :)

...А спасителят на плажа няма да е лошо да мине под някой чадър, че слънцето не прощава..и личи. :)

Хах .. :) Единствените клоуни тук сте вие. Вече искренно ви съжалявам, задето си пишете един на друг отборчето продавачи.

Нямате и един читав клиент ... Впрочем и аз нямам повече работа тук и ви изоставям, явно кризата яко ви е застигнала. Продължавайте да обвинявате представителите на брандовете в България за цените и дните ви за лъжи са преброени.

Процесора на лаптопа ми е на AMD, мобилен процесор в най-силната категория за ноутбуци на AMD - RM- .. , един от последните модели - 75, и тук тезата ти издиша!!

Впрочем това за слънцето го приемам като пожелание за успешно лято на морето, като спасител. Внимавайте и вие да не слънчасате поради липса на клиентела и западаща търговия. :lol:

Ще продължавам да убеждавам мойте приятели и изобщо хората да не си пръскат едва спестените пари за търгаши от България. Тук монопола затрива изцяло пазара. Майната им и на представителите на марките, и на прекупвачите!

ПП. аз не съм геймър, така че не се грижете дали свръх-новите игри ще насичат или не, след доста време компютърът ми ще остарее така или иначе. Важното за мен е, че тръгваt всички тежки и мощни аудио приложения, за които ми трябва преносим компютър.

dv7-2070eg

dv7-2070eg

Edited by baywatch

Впрочем и аз нямам повече работа тук и ви изоставям, явно кризата яко ви е застигнала.

Процесора на лаптопа ми е на AMD, мобилен процесор в най-силната категория за ноутбуци на AMD - RM- .. , един от последните модели - 75, и тук тезата ти издиша!!

Впрочем това за слънцето го приемам като пожелание за успешно лято на морето, като спасител. Внимавайте и вие да не слънчасате поради липса на клиентела и западаща търговия. :lol:

ПП. аз не съм геймър, така че не се грижете дали свръх-новите игри ще насичат или не, след доста време компютърът ми ще остарее така или иначе. Важното за мен е, че тръгваt всички тежки и мощни аудио приложения, за които ми трябва преносим компютър.

dv7-2070eg

dv7-2070eg

Така и не даде линк откъде си го взел на такава цена - така че и твойта теза идъхва снимки от интернет всеки може да свали направи ти или смао си запълваш свободното време аз го гледах че в германия въври по 900Е ти казваш че върви 100-200Е отдолу?

Плюс това кризата може и да е дошла , но лаптопите продължават да се харчат и като гледам laptop.bg се развиват не западат, но все пак знам ли освен спасител може и с ценни книжа да търгуваш и да ги следиш тези неща.... B):D

Трябва да знаеш, че Виста е пълен боклук, скъпи ми Baywatch! Обаче Seven още ще се забави.

Да живее Атака! :)

Какво ще кажете да забраните писането на религиозни и политически неща?

1 person likes this

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0