Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
mkyordanova

Проблем с резолюция DELL Inspiron.

14 мнения в тази тема

Колеги, моля помагайте. Лаптопа е Dell Inspiron 8200 с видео Nvidia GeForce2 Go 32mb, Резолюцията на дисплея е 1400х1050. Когато обаче искам да я сваля примерно на 1024х768 десктопа се свива и от всяка страна на дисплея остават черни линии. Колкото по-малка резолюция задавам, толкова по-големи стават черните черти и съответно ми се смалява екрана.

http://www.4freeimagehost.com/uploads/d1c2cd704106.jpg а това е съобщението, което излиза когато се опитам да сложа по-малка резолюция. Знам какво пише, но питам има ли начин да си сложа 1024х768 без да ми смалява екрана? СМЕНИХ И ДРАЙВЕРИТЕ, НО НЯМА ПРОМЯНА.

Благодаря, предварително.

Поздрави, Маргарита.

Ми то си пише защо.За дисплея оптималната му резолюция е 1400:1050 а ти му даваш по-ниска.На самото съобщение го пише:Вие сте избрали оптималната резолюция за вашия lsd екран.Това може да причини замъгляване на текста и картините!

Edited by Asparuh1231

Смяна на матрицата, ще реши проблема за миг!
Мерси, колега. Може ли да ми кажеш нещо повече, какво и е на матрицата, че неще да изкара нормално по-малките рез. ?

Ми то си пише защо.За дисплея оптималната му резолюция е 1400:1050 а ти му даваш по-ниска.На самото съобщение го пише:Вие сте избрали оптималната резолюция за вашия lsd екран.Това може да причини замъгляване на текста и картините!

Колега, благодаря ти за превода, ама нямаше нужда. Знаех, какво пише , както е споменато в началото на темата.

А това дето го говориш ти, според мен няма никакъв смисъл. Аз не му задавам някаква резолюция над тази, а по-малка.

Как така ще работи на 1400х1050 а на 1024х768 екрана ще става голям колкото на телефон ?

Какво ако пише, че оптималната скорост на колата ми е 120км/ч то тогава по тази логика със 60км/ч ще върви, ама гадно ?

Дисплея поддържа следните резолюций:

640x480,800x600,1024x768,1152x864,1280x960,1400x1050.Всички изброени са с съотношение 4x3.В първия пост си дала една резолюция а във последния ти си дала друга.Пробвай на някой от тези и намали refresh rate=60Hz или намали DPI по собствен избор.

1400x1050 само на тази рез. ми изпълва целия дисплей. Прилагам снимки

Ето 1400х1050 - http://prikachi.com/images/376/4403376y.jpg

Ето 800х600 - http://prikachi.com/images/384/4403384s.jpg

Виждам че при резолюция 800х600 + настройка за десктопа position-strech и ад се настрой dpi от advanced->general->DPI setting->custom size да се настрой ръчно ще се вижда нормално.1400х1050 е оптималната и най-добрата.Ако търсиш малко по-висок шрифт можеш да останеш с 1400х1050 но с dpi=120.Просто този дисплей останалите резолюции които изкарва са когато се включва към телевизор който не поддържа такава резолюция.

Виждам че при резолюция 800х600 + настройка за десктопа position-strech и ад се настрой dpi от advanced->general->DPI setting->custom size да се настрой ръчно ще се вижда нормално.1400х1050 е оптималната и най-добрата.Ако търсиш малко по-висок шрифт можеш да останеш с 1400х1050 но с dpi=120.Просто този дисплей останалите резолюции които изкарва са когато се включва към телевизор който не поддържа такава резолюция.

Мерси, колега.

и 'ко са, не можахте да помогнете на колежката? :)

не знам дали под win ще стане, но пробвай да намалиш дълбочината на цвета до 24bit. така мисля че тръгваше под ubuntu, защо да не тръгне и с win :search:

и кажи дали е станало?

Edited by jijix

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0