hateinc

Acer 5738G

29 posts in this topic

Здравейте,

Вчера си поръчах рекламирания в сайт-а нов Acer 5738G. Лично аз предпочитах да си сглобя нормален компютър, но поради молбите на някой хора се случи това. Бих искал да ви попитам, какво да очаквам от тази машинка имайки се на предвид, че ще се ползва основно за гейминг и гледане на филми :lol: . Другото нещо, което ме дразни още повече е това, че ОС-то е виста. Досега не съм си имал взимане даване с тази операционна система, но мой приятели са ми доверявали, че ще бера ядове. Вие какво ще ми кажете? :blink:

Edited by hatenic

С този лаптоп не мисля че ще имаш проблеми за филми и почти всички игри ще тръгнат при него.

Като дизайн е добре, 3 години гаранция.

Можеш да видиш видеото за него.

И ако не ти харесва Vista , можеш да сложиш XP има драйвери за този модел.

Поздрави

Ники

С този лаптоп не мисля че ще имаш проблеми за филми и почти всички игри ще тръгнат при него.

Като дизайн е добре, 3 години гаранция.

Можеш да видиш видеото за него.

И ако не ти харесва Vista , можеш да сложиш XP има драйвери за този модел.

Поздрави

Ники

Относно вистата ми е въпроса, понеже е гаранционен и засега мисля да го оставя така. Днес имах нещастието да почовъркам едно HP pavilion на виста :blink:. Направи ми доста проблеми докато се опитвах да инсталирам една игра(собственика обясни, че всякакви "нелегални" програми не ще и да помирише). Изключих user account control-a, компютъра стана по шумен при поредната инсталация и така или иначе не успях(изписа ми the cabinet file"group114.cab" required for this installation is corrupt and cannot be used.(играта е Need For Speed: Undercover)) :lookaround:. Имам я инсталирана тази игра от същия релийз на моя компютър, така че не е проблема в нея :mellow:

Здрасти,

Вече си получих компютъра и засега съм доволен :). Имам запитване относно самия корпус, според описанието дадено в сайта трябва да имам "Bio-Protection четец за пръстови отпечатъци", но при мен липсва :blink:.

post-2165-1244543171_thumb.jpg

Edited by hatenic

В описанието на модела ли си видял че има finger print.

Поздрави

Ники

Понеже в ревюто има,но то е за определен модел от серията на които има, но не на всички има.

Поздрави

Ники

Здравейте,искам да ви попитам от къде мога да си изтегля драйверите за XP?

Благодаря ви предварително

Интересно ми е този модел, който тече в момента супер промо 5738g за 1169лв с четец за пръстови отпечатъци ли ще дойде, защото в инфото за него пише, че е с него ? Не за друго едва ли ще го ползвам, но естетически по-добре стои самия тъчпад и по-точно бутоните с четеца така цяло не ме кефи особено.

Интересно ми е този модел, който тече в момента супер промо 5738g за 1169лв с четец за пръстови отпечатъци ли ще дойде, защото в инфото за него пише, че е с него ?

Да с четец идва.

Поздрави

Ники

Само още един въпрос искам да питам - понеже не видях да има работни температури в ревюто на 5738 ще можете ли да ми кажете след час два тежко натоварване, например игри, каква температура развива лаптопа?

Тъкмо видях нов пост на niki в друга тема относно модела, където гарантира, че при него няма да има проблем със загряването. Това ми е достатъчно за сега, но ако на някой му се занимава от притежателите на този лаптоп може да даде повече инфо, благодаря.

При мен 5738G си загрява съвсем нормално (в рамките на допустимото). Аз игри не играя, но гледам много H.264 и MPEG2 филми с хардуерната акселерация на nVidia и температурата на видеото стига до към 55-60 градуса максимум. Процесора T6400 работи много студен и въпреки че му пусках разни натоварващи програми тестове като CPU burn-in, повече от 50-55 градуса не го видях да загрява, нормално седи на 37-40.

Най-гореща е видео картата и може би при продължително игране на тежки игри може да стигне недопустими температури, но за това има разни охлаждащи подложки, които могат да помогнат в този случай.

Стайната температура също е важен фактор. При >30 градуса околна температура не чакайте добро охлаждане. На работа имам едни файлови сървъри и лятото виждат зор голям, ако им спра климатика, а са големи и тежки :)

zdraveite i ot men az skoro si kupih acer aspire 5738g no imam problem s igrata terminator 3 kak moga da go otstranq i kade e problema operacionnata sistema e windows 7 ako moje nqkoi da mi pomogne 6te sum blagodaren

Нямаме все още опит с операционната система Windows 7.

Дали не от нея, сложете си виста и вижте дали ви прави проблем.

Поздрави

Ники

Да разбира се.

Инсталираме само легален софтуер, при избор на легален Windows от сайта ни инсталацията е безплатна.

При избор на Ubuntu Linux e 14 лв.

Поздрави

Ники

Ясно, мерси много.

Друг въпрос: Разглеждах лизинговите схеми въпреки че немисля да го вземам на лизинг, но има ли възможност да вкарам една първоначлна вноска, да кажем 50% от цената и след това да го изплащам в продължение на няколко месеца? Естествено от това печеля само аз защото се натрупва по-малка лихва ;)

С данъчни фактури работите ли? И ако да ставали сделката да се сключи с доставчика

П.С.-Бихтели ми дали линк с дравъри за XP и Vista, заощото видях че лаптопъ който си харесах е на Linux, а аз имам легални XP и една 64bit VIsta но имам проблем с драйвърите

Edited by PBG

Здравейте,

интересувам се от тояŒи модел от серията 5738 http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2541. От пояснението най-долу ми стана ясно, че гаранцията за физически лица е 2 години, но не разбрах дали и 2-те са международна или втората година е само за България. Има ли възможност да се удължи международната гаранция точно на този модел от 2,ако са толкова, на 3 години и как може да се направи това повреме на поръчката онлайн(доколкото видях в секцията "аксесоари" има само от 1 на 3 и са за други серии)? Също ме интересува дали конкретният модел е съвместим с версии на Windows Xp или Windows 7, защото и в самия сайт на Acer препоръчват Windows VistaИ’Â® Home Premium за серията Aspire 5738 http://www.acer-ee.com/acer/product.do?link=oln85e.redirect&changedAlts=&kcond48e.c2att101=-1&CRC=2759084358#wrAjaxHistory=0, а в документацията, която е на сайта на laptop.bg става въпрос за серията 5738Z, но и за нея в "Specifications" са изброени само версии на Genuine Windows VistaИ’Â®.

Предварително благодаря за помощта!

Здравейте,

интересувам се от тоэи модел от серията 5738 http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2541. От пояснението най-долу ми стана ясно, че гаранцията за физически лица е 2 години, но не разбрах дали и 2-те са международна или втората година е само за България. Има ли възможност да се удължи международната гаранция точно на този модел от 2,ако са толкова, на 3 години и как може да се направи това повреме на поръчката онлайн(доколкото видях в секцията "аксесоари" има само от 1 на 3 и са за други серии)? Също ме интересува дали конкретният модел е съвместим с версии на Windows Xp или Windows 7, защото и в самия сайт на Acer препоръчват Windows Vista® Home Premium за серията Aspire 5738 http://www.acer-ee.com/acer/product.do?link=oln85e.redirect&changedAlts=&kcond48e.c2att101=-1&CRC=2759084358#wrAjaxHistory=0, а в документацията, която е на сайта на laptop.bg става въпрос за серията 5738Z, но и за нея в "Specifications" са изброени само версии на Genuine Windows Vista®.

Предварително благодаря за помощта!

Здравейте,

международната гаранция е само 12 месеца ( втората за физически лица се отпуска като бонус само за България и важи само тук),можете да вземете допълнителна гаранция за вашият лаптоп от тук( важи също и за този модел ), но тя е само локална за България за съжаление няма вариант да стане международна.

Погледнах че на сайта на Acer има драйвери за серията и за Windows 7 предполагам няма да е проблем да работи с него, но ние лично не сме тествали.

Поздрави

Цвети

Ще извинявате за оффтопика, но Цвети редактирай си поста - "международната гаранция е само 12 години" ихаааа, де да беше така :)

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор! Този модел се предлага и от няколко други фирми. Ще разбера дали те предлагат двугодишна международна гаранция, макар че за него Acer дават само One-year International Travellers Warranty (ITW) и няма логика наистина българските компании по своя инициатива да удължават международната гаранция (не знам дали имат и законово право).

Здравейте преди три дни си поръчах Acer Aspire 5738G от Вас и имам няколко въпроса.

Това е първият ми лаптоп, затова моля да ме извините ако евентуално въпросите ми ви се сторят глупави!

1. Тъчпада има ли възможност за скролиране, защото при мен не става?Или трябват някакви допълнителни драивери?

2. Предоставеният кабел за зареждане се ползва и когато искам да ползвам лаптопа в ел. мрежа ? И няма копчен или функция която да изключва батерията а всичко си е автоматично?

3. Когато ползвам лаптопа с захранване от ел. мрежа (т.2) трябва ли да махам батерията?(чувал съм и двата отгорора - да/не и затова бих искал компетентен отговор от екипа на laptop.bg)

Благодаря предварително, надявам се да не ви отегча с многото въпрси!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...