Sign in to follow this  
Followers 0
ilian_G

Няколко проблема с Acer Aspire 5738G

13 posts in this topic

Така модела на лаптопа е Acer Aspire 5738G с Windows Vista Ultimate SP2. Инсталирах му всички възможно драйвери, които намерих в оригиналния сайт на фирмата. Оттук http://support.acer-euro.com/drivers/downloads_gd.html си въвеждам данните и тегля всичко възможно. Всичко си работи освен следните неща. LAN-а вкарвам му кабела и не иска да ми отчете, че има кабел, а на лампичките си показва всичко нормално. Сигнала от рутера си е ОК, няма проблем от страна на рутера! Иначе Wireless си работи. Bluetooth-то също не работи. При инстала на драйверите ми дава грешка. Иначе модела, да трябва да имам. Моля ви за помощ, защото всичко права както трябва, а не иска да работи нормално.

Ами ще пробвам. А разбрах, че оригиналния windows, който е на лаптопа може да се инсталира два пати и се питам как това става. Ако някои може да ми обясни горе-долу ще съм много благодарен.

Бихте ли изпратили линк до вашия модел, за да проверим дали има работещ драйвер за блутута при нас ?

Бихте ли изпратили линк до вашия модел, за да проверим дали има работещ драйвер за блутута при нас ?

Ето това е модела, който си купих от вас http://laptop.bg/#/details/ACER/7/2253/ , а разбрах, че мога два пати да инсталирам оригиналния windows, който се намира на лаптопа как точно това трябва да стане?

Аз също имам проблем с моя Ейсър. При положение, че изикванията на игра са 1,86-2,00 Ghz, защо като включа таскмениджъра ми показва, че процесора работи на 100%? Имайки сен а предвид, че процесора ми е Intel Duo 2.0 ми сече на игра която иска примрнo 2.00 и пак показва, че рабои на 100%. Попитах в дадения скайп, а там ми казаха- нищо :angry:Какъв проблема?

Edited by hatenic

здравейте, имам същия модел лаптоп и искам да питам дали има дравъри за хр, не намирам в нета, а от линка по- горе не разбирам нищо (руския сайт)

Аз също имам проблем с моя Ейсър. При положение, че изикванията на игра са 1,86-2,00 Ghz, защо като включа таскмениджъра ми показва, че процесора работи на 100%? Имайки сен а предвид, че процесора ми е Intel Duo 2.0 ми сече на игра която иска примрнo 2.00 и пак показва, че рабои на 100%. Попитах в дадения скайп, а там ми казаха- нищо :angry:Какъв проблема?

Това на батерия ли ти го прави или когато си с зариядно?

здравейте, имам същия модел лаптоп и искам да питам дали има дравъри за хр, не намирам в нета, а от линка по- горе не разбирам нищо (руския сайт)

Да по принцип има един сайт (този руския) там има драйвери за XP, но не ти ги препоръчвам не за друго, а защото част от драйверите липсват (а и те там правят едни компилации, но не ми дъхват доверие - не съм ги пробвал). Но изчакай малко една седмица например и аз на моя лаптоп ще направа един пакет с драйвери за Vista. Защото при мен оригиналния Windows блокира след един ъпдейт от Microsoft, от нищото. Абе да се надяваме, че Windows 7 ще е добър и че ще пуснат драйвери за него.

Това на батерия ли ти го прави или когато си с зариядно?

На зарядно, но си мисля че определено не се свежда до това проблема.

И аз имам същия ейсър и bluetooth-a ми не работи.Другият проблем е, че ми се гаси Wi-Fi а сигнала е много силен... с windows XP съм.

Edited by Jorjich

И на моя ACER 5738g блутутът му е неясен.. да не кажа направо, че съм подведена от производителите, че в техническите параметри на лаптопа такав има, а в действителност.. е само благопожелание.. До кога ще се лъжат клиентите в България по подобен начин?..

И на моя ACER 5738g блутутът му е неясен.. да не кажа направо, че съм подведена от производителите, че в техническите параметри на лаптопа такав има, а в действителност.. е само благопожелание.. До кога ще се лъжат клиентите в България по подобен начин?..

На моя лаптоп блутута работи добре под Vista без да му инсталирам допълнителни драйвери. Мога да кажа, че проблемите ви най-вероятно идват от кофти драйвери. Не знам под XP как е и не искам да пробвам, защото тия машинки са правени за Vista и си е мъчение да ги експлоатирате с XP.

Ако се съмнявате в някой от драйверите, пробвайте да изтеглите същия драйвер от сайта на производителя на хардуерната част (WiFi, TouchPad и т.н.). При мен например, драйвера за Synaptic touchpad-a от сайта на acer ми създаваше главоболия, за това си заредих по-нов от сайта на Synaptic и всичко заспа.

В случай, че не знаете кой е точно модела и производителя на някоя част, можете да прегледате ID-тата в Device Manager-a (страницата Details) за съответното устройство. После ги пишете в Google и ще ги намерите.

ами защото играта е за процесор 2.00 GHz

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0