Sign in to follow this  
Followers 0
Guest emo94

Packard Bell Dot S netbook

14 posts in this topic

Здравейте, купих си нетбук Packard Bell Dot S 10 inch и беше с оригинален windows xp home edition service pack 3.Характеристиките са му: процесор - Intel Celeron Atom 1,6GHz , Рам - 1гб,но само немога да разбера колко mb ми е видео рам-та .... Видеото на кутията на лаптопа пише,че е : Intel Graphic Media Accelerator 950,а като проверя от device manager-а пише,че е Mobile Intel 945 Express Chipset Family и съм объркан кое е вярното ? Ако някой може да ми каже и видео рам-та му колко е ще съм му много благодарен !

Ами първо уточни: Процесорът ти Celeron или Atom e?

Видеокартата ти е вградена и ползва заделена памет от RAM-та. Мислям, че си със същата като на старият ми лаптоп. Максимум 256MB, но при условие, че си с 2GB RAM.

Ако те интересува какви игри ще ти тръгнат, мога да ти кажа. :)

П.С. Atom 1.66GHz dual-core ти е процесора.

Edited by god_15

Ами първо уточни: Процесорът ти Celeron или Atom e?

Видеокартата ти е вградена и ползва заделена памет от RAM-та. Мислям, че си със същата като на старият ми лаптоп. Максимум 256MB, но при условие, че си с 2GB RAM.

Ако те интересува какви игри ще ти тръгнат, мога да ти кажа. :)

П.С. Atom 1.66GHz dual-core ти е процесора.

Ами процесора ми е Atom,но не разбрах сега колко МБ ми е видеото щом ми е 1гб рам-та значи 128мб така ли ?.Ако може да ми кажеш кои игри ще му вървят ще съм ти благодарен ! Имам един проблем пускам CS 1.6 и ми е на Open GL и надписите са ми на маймуница някви на половина се виждат... А иначе,като го направя на Software се оправя.Сложил съм най-новите драйвери за видеото и пак същото... Може ли да ми кажеш какъв е проблема ?

ПП:Като дам на Graphich Properties ми пише,че е 224мб видеото нз ся вярно ли показва или не...

Да 128МБ.NFS Underground 1 и 2, Most Wanted, Carbon , Prince of percia 2 и 3, World in Conflict (но със сериозен лаг), Battle Mages 1 и 2, War Craft III, League of Legends, Star Craft I, Sins of Solar Empire, Home World, Rome Total War, и др.

Не цъкам контра и не мога да ти помогна.

Тези са игрите които съм играл. Може да има още но не си спомням.

Може би заради драйверите. Но имаш само една.

Ако провериш в биоса ще видиш, че паметта на видеокартата е само 8MB.

Как мога да го направя да си използвам максималните MB на видео картата ?

Имаше предвид, че вградените видеокарти има 8мб памет. Отделно те си заделят автоматично от оперативната памет. (RAM) Не се притеснявай, всичко е наред!

Приятел нормално ли е Call Of Duty 2 да ми сече толкова много,че да не мога да играя ? Аз мисля,че имам някакъв проблем с видеото,с драйверите ли нз и аз,но покривам изискванията и да сече толкова много... Според теб на какво се дължи това ?

А и други игри като NFS Undeground 2 ми вървят с лаг с много малко кадри... Ако знаеш какъв може да е проблема удари едно рамо :)

Намаляваш в настройките на минимални. И на мене ми сечеше леко Call of Duty 2. С NFS имах леко лагване само на най-високи настройки. Не очаквай много от вграденото ти видео. То не е предназначено за игри! Плюс това някои игри като NFS Carbon искат T&L технология, която ти нямаш и все пак подкарваш играта. :0

Edited by god_15

И на мен ми сече на минимални. Потърси ме на skype: god_15

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0