Sign in to follow this  
Followers 0
niggaz_nature

Проблем с acer 6930ZG не пали

12 posts in this topic

Имам един лаптоп след удар е със счупена матрица . Като го пуснах запали първия път ОК . После не успя да запали , смених матрицата с нова и беше на батерия не запали . Реших че е паднала батерията включих го на зарядно още преди да събера матрицата с пласмасите и си запали без проблем. Сега като го сглобих свети само лампичката на power бутона и няма никаква реакция нито развърта вентилатор нито нищо .

Пробвах да го стартирам без включен кабел на матрицата пак не пали . В момента се чудя дали не е дал някъде на късо но се съмнявам работих без включено захранване и батерия като го сглобявах. Къде може да е проблема. Модела е с външно видео но нямам друго такова да пробвам.

Трябва да се отвори и провери. Може да има отлепен чип в следствия на удара, прекъснат кабел или пукнатина някъде по дъното.

Точно това е проблема че лаптоп а си палеше по принцип и със счупения екран. Отворих го пукнто по дъното няма , за отлепен чип не знам но и няма как да проверя такова нещо лично аз.

Някакви други идеи и насоки ..

Щом ти го е правил и преди да смениш матрицата не е от това...

По скоро както каза mr_sirit Може да имаш отлепен чип, видекартата може да е излязла от слота..

Много неща може да са

Edited by Dr_House

Провери дали не са ти дефектирали RAM паметите.

не е от рам а слагах друга , видеото го вадих слагах го никаква промяна

Сервиз...

Ще ти го оправят

Надеждата ми е да не се стига до ребилд на чип и за това питах дали няма да е нещо друго . Лаптоп а преди малко изгря , след като го изключих отново не иска да пали ??

Не искам да те разочераовам но се налага да посетиш сервиз

Може и да е встрани от темата, но да попитам автора й откъде се сдоби с матрица за този лаптоп. Има същия със спукана матрица и в момента търся точно такава.

Аз не бих си я продал...

Бих си го направил

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0