Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Random

Моля помогнете ми (asus K53SD)

17 posts in this topic

Здравейте. За коледа си купех лаптоп asus K53SD intel core i7 - 2670QM,2.2GHz, Видео карта: NVidia GeForce 610M 2Gb. Инсталирах повече от 5 различни windows 7 64-bit ultimate и лаптопа е много бавен. Когато кликна с десен бутон, дам refresh на десктопа излиза грешка explorer stop working (нещо такова беше) и лаптопа забива. Когато инсталирам драйверите от диска на asus се появява притурка която показва как работи процесора. Когато не правя нищо отива до 2,6GHz , 3.0GHz и понякога отива до 3,10GHz. Моля помогнете ми. Да го нося ли на гаранционния сервиз ? Моля помогнете. Благодаря предварително .

Много трудно е да се разбере точно какъв е проблема оттук. Занеси го на "специалист", после на втори "специалист" и когато го занесеш на трети, му кажи какво мислят първите двама. Това е най- добрия начин да намериш решение и да се застраховаш едновременно :scare::D

Софруерен проблем според мен. :) Нещо не инсталираш както трябва и от там става верижна реакция. :/ Закупи ли го с предварително инсталиран уиндоус?

Edited by god_15

Беше с FreeDos. Преинсталирал съм много пъти. Едва ли не го инсталирам правилно. Пробвах над 5 windowsa. Сичките да са повредени и да натоварват така процесора ?

Не казвам че е от уиндоуса. но сигурно е някаква настройка, драйвер, програма или друго което прави проблем. Ако искаш можеш по Skype да ми покажеш за какво става дума.user: god_15

Хм...

Лош видео драйвър е това не е за сервиз

Инсталираш си една читава седмица

Слагаш правилните и последни драйвъри от сайта и си готов :)

FAQ

Why notebook with Nvidia Optimus technology make poor performance when running 3D programs, Nvidia graphics for online evaluation score is too low.

Solution

The cause of this phenomenon is notebook with Nvidia Optimus technology running 3D programs won't intelligent switch from Intel VGA card mode to Nvidia VGA card mode.

To solve this problem: Please download and update latest drivers at ASUS website for Nvidia VGA Driver V8.17.12.6643

http://support.asus.com/faq/detail.aspx?SLanguage=en&p=3&m=K53SD&s=295&hashedid=n/a&os=&no=5FE5FDFE-0FBC-1E9C-F899-79001189497F

И аз мисля така! :)

Добре ще инсталирам наново windpws. Ще дръпна драйверите от интернет и ще кажа как се държи :). Благодаря на всички отзовали се

Успех и пиши дали сме ти помогнали

Здравейте :) Тъкмо преинсталирах и инсталирам драйверите. Инсталирам " Windows BIOS Flash Utility

"

Започва да инсталира и излиза тази грешка "Sorry, this program only supports Asus notebook !"

Помогнете :(

Здравейте :) Тъкмо преинсталирах и инсталирам драйверите. Инсталирам " Windows BIOS Flash Utility

"

Започва да инсталира и излиза тази грешка "Sorry, this program only supports Asus notebook !"

Помогнете :(

Това не е дрйавер и не ти трябва за момента, просто го прескочи!!! Това е софтуер за update на биоса ти.

Инсталирах всичко. На 5-6 неща излезе грешка. Просто да ги прескоча ли или ? За сега не прави проблеми. Ако има такива ще пиша :)

Сега след като рестартирах забелязах, че и представката, която отчита как работи процесора я няма

Колега,аз имам Asus K53SV, когато вкарам диска с драйверите и помощните програми, ми излиза списък само на тези които не съм инсталирал. Което ще рече,че всичко друго съм инсталирал. Това което показва работата на процесора е гаджета Turbo boost monitor. Всъщност той показва кога честотата на процесора е надвишила 2.3GHz, нали имаме такава функция и процесорът ни се овърклоква сам до 2.9gHz

post-12609-0-62283500-1326912696_thumb.j

Edited by nike69

Здравейте моля дя ми помогнете преинсталирах си компютъра на уиндоус 7 и камерата ми е на обратно не мога да разреша проблема с обръщането ако имате решение моля отговорете ми

Модела е x58l Asus

Сега сигурно ще ме оплюят, но си дръпни това http://www.zamunda.net/details.php?id=291029&hit=1 изключи си антивирусната, инсталирай и стартирай. Сканираш, Намира ти драйверите които ти липсват или са стари и ти само ще трябва да ги инсталираш. Един човек от форума имаше такива проблеми с подобен Asus (доколкото знам това си е традиционен проблем на марката) и му дадох да си я дръпне. Всичко му се оправи. Иначе има и един друг похват, но в момента не си спомням как беше, а и е по-сложен за обяснение. :)

После кажи какво е станало. :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0