Sign in to follow this  
Followers 0
blaze

Външно ли е видеото на Аcer aspire 5253 p5we6

11 posts in this topic

Здравейте колеги!

Някой има ли представа каква е видеокартата на този модел лаптоп... дали е външна! Един познат го има но е в гаранция и иска да го засили от към видео производителност, но не искам да го отварям да видя каква е....

Има различни карти слагани в него затова питам точно тая модификация знае ли се... дали го е отварял някой.

В Device managera я пише ATI Radeon HD 6310

Благодаря!!

И аз съм чувала, че на лаптоп не може да се сменя ... ?

Могат да се смянат, ако са на слот. Новите модели са със запоени карти към дъното!

Даже и да е на слот. Не винаги.

Често се появява грешка unknown MXM ....

http://www.notebookc...10.40952.0.html вградена! И как точно ще му смениш видеокарта, дори да е външна?

!!!!! Е ти бъзикаш ли се??? Махам старата и слагам друга 1ГБ и излита. Когато картата е външна си е платка на слот. Махаш - слагаш и газ....

Има разбира се различни слотове поддръжки и т.н. както при настолните са PCI/AGP/PCI-E ....

И аз съм чувала, че на лаптоп не може да се сменя ... ?

Хахахахахх хубаво си чула :) ама >

Могат да се смянат, ако са на слот. Новите модели са със запоени карти към дъното!

Не опира до "новите" модели! Не знам на какъв принцип решава производителя дали ще е външна или не, но принципно беше закон за лаптопи от геймърска серия да са с външна карта, за да може да се правят зверски ъпдейти....сега доста са с вградени карти за да се използва по пълноценно картата и възможностите й.

Също така съществуват един и същи модел видео карти, които ги има и вградени/интегрирани има ги и външни (и за лаптоп и за настолен комп има еднакви карти като модел, но всъщност много различни). Абсолютно един и същи модел може да го намериш с 256/512/1гб памет! Има и един и същи модел лаптоп обаче серията за Европа е с външна карта, а серията за Америка е с вградена - примерно... За това съм написал и буквите от серията на модела... точно този дали го е отварял някой ;)

Edited by blaze

А сега можеш да си прегледаш клипчето отново и да видиш какво пише в червеното балонче горен на 3:00! :) Единствено можеш да си сложиш виедео карта като периферия. http://forum.laptop....l=&fromsearch=1

и това го виж

Edited by god_15

А сега можеш да си прегледаш клипчето отново и да видиш какво пише в червеното балонче горен на 3:00! :) Единствено можеш да си сложиш виедео карта като периферия. http://forum.laptop....l=&fromsearch=1

и това го виж http://www.youtube.c...v&v=kibCkUBE9k0

Като периферия???? Еми .... как друго яче ?? Тя си е ефективна, използваема... каква периферия??? Тя си е пълноценна видео карта!!!

Защо са ми тия теми от 2008??

Искам човек, който е отварял машината да каже.... от клипчета и т.н. не искам да се ръководя. Нали за тва говоря че може тоя модел обаче износ за Америка да е с вградена, а за Европа може да не е ... дори един и същи модел е с различни брандове карти .... Темата затова е конкретно за модела/ модификацията и практически да е доказано, а не на клипове и думи...

Edited by blaze

А случайно видя ли какво пише в червеното балонче на клипа?

Видях и?? Това са глупости.... защо ти е външно видео, като не може да го смениш с друго????

Пълни глупости.

Има модели на които знам че трябва флашване на биос-а за да стане, но става все пак!!!

Аз лично съм сменявал карта и си е напълно реален ъпдейт.

Темата отиде на кино, както и да е.

ОК пожелавам ти успех! :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0