MalinaNankova

рестартиране на лаптопа от самосебе си

22 мнения в тази тема

здравейте,имам проблем с лаптопа ми-когато съм в интернет той се рестартира сам-целия екран става син и се рестартира,антивирусната не намира вирус а и скоро го преинсталирах и пак прави същото модела е ASUS X59GL.Ако може някои да помогне с нещо ще съм му много благодарна :)))))

Здравей

Може ли да опишеш малко повече неща по проблема

Например само когато си в интернет ли се рестартира лапотпа, също какво имаш в предвид под син екран - чисто син или има някакви надписи

И също с каква операционна система си win 7 или win XP

Напиши тези уточнения - и дано да успеем да ти помогнем

Поздрави Вальо

ами да само когато има интернет врузка тогажа се рестартира може само SKYPE да е вкл. и пак се рестартира но има моменти когато ползжам facebook,vbox или друг сайт и няма проблеми но е много рядко.а за екрана-излизат някакви надписи но много бързо се скрижат и немога да видя какво пише един път успях да засека нещо свързано с lancard или нещо подобно но незнам какво точно. О.С ми е win XP :)))

Оправяше се в регистъра...

Имаше троянец който прави така.. брои ли ти секунди някакви или директно син екран и рестарт ?

Повече прилича на омазан драйвър или друг софтуерен проблем...

знам със сигурност за една от известните антивирусни програми също прави сини екрани

но може спокойно и да има проблем с дъното

И с кабел и на wifi ли те рестартира ?

Опитай се да си спомниш кога за пръв път забеляза проблема..

Какво се промени преди това нещо инсталирала ли си ?

Edited by Dr_House

ами аз съм само с wifi не използвам кабел запърви път се рестартира така след като една приятелка го преинсталира и вчера пак го преинсталирах ама продължава да го прави два пъти ми се рестартира и когато приятеля ми игра фифа ако и това ще има някакво значение незнам какво да го правя вече

Хм.. след преинсталацията казваш...

Я дръпни една 7ца, инсталирай я и виж дали ще те рестартира и с нея...

Диска с който ти си инсталирала същият ли е като този който приятелката ти е инсталирала

Ако да задължително с друг диск

Така

Син екран със надписи обикновено е проблемен драйвър или проблем със хардуеар (в по редки случай)

Пробвай след преинсталация да качите драйвъри от друго място

примерно от официалия супорт на асус да се изтеглят последните ревизии за модела

Препоръчвам да го направи някой който разбира.

Нека да се направи настройка на биоса, да не се растартира след синия екран ами да остава за да се видят надписите

там ще има цифров код от сорта на (error code 00х00000000 ) по този код в интернет може да се направи справка за проблема

Но поне според мен това ще трябва да го направи някой който има представа !!!

Сигурен съм че проблема е дребен така че не прави прибързани заключения и ако носиш лаптопа в сервиз внимавай в избора му !

Преди да тръгнеш по сервизи, пробвай с тази програма http://www.zamunda.net/details.php?id=291029&hit=1 Ще сканира всички драйвери и ще ти изтегли нови при нужда. Сваляш и рестартираш след всеки ъпдейт на драйвер. (за по сигурно) Ако пак не стане, наистина трябва да отидеш при някой, който разбира.

Успех!

god_15 тези програми да ги ползваш за теглене на драйвъри за лаптопи !!!! Ти наистина ме изумяваш по някога със съвети.

На ТВОЯ лаптоп драйвърите с тази програма ли си ги сложи ?

Вероятно проблема е че са слагани драйвъри с такава програма и за това се получава син екран

както писах и по-рано теглете драйвърите САМО от официалния сайт за поддръжка

Предложих я за да не се занимава да ги търси. Аз лично съм доволен от тази програма. И НЕ не съм я ползвал за този лаптоп. Имам си диск с драйвери. Веднъж не ми се инсталираше саунд драйвер на старият лаптоп и тази програмка много ми помогна. :) Какво му е изумителното? Има си и много полезни програмки! :)

Предложих я за да не се занимава да ги търси. Аз лично съм доволен от тази програма. И НЕ не съм я ползвал за този лаптоп. Имам си диск с драйвери. Веднъж не ми се инсталираше саунд драйвер на старият лаптоп и тази програмка много ми помогна. :) Какво му е изумителното? Има си и много полезни програмки! :)

Драйвери само от официалния сайт на производител! Проблема със синия екран - проблем с драйвер, проблем с памет, проблем с хард!

Щом след преинсталция проблема остава, пробвай да сканираш хард диска за грешки.

И аз само от официалните сайтове дърпам ...когато се поддържа от производителя особено биоси и видео но ако няма драйвъри (в нейния случай едва ли е така ) предложението на got_15 би помогнало вместо да търси чип по чип какво има в щайгата :) :)

Не е от София колежката иначе лично щях да и го преинсталирам :)

Edited by Dr_House

Маце ето линк ---> ТУК

post-9645-0-26143800-1326151139_thumb.pn

Влизаш и си избираш по какъв начин да си намериш драйвърите

Ще намериш тук всички необходими

Ако искаш да търсиш автоматично драйвърите използвай браузър Explorer

Според мен проблема е в драйвъра на WLAN, за модела може да ти изкара няколко драйвъри за различни карти

Точно с коя си може да видиш от долната страна на лаптопа

При теб трябва да изглежда горе долу така post-9645-0-27936200-1326151144_thumb.pn

Препоръчвам преди да се изтеглят драйвърите да се направи нова преинсталация

Успех

здравейте,имам проблем с лаптопа ми-когато съм в интернет той се рестартира сам-целия екран става син и се рестартира,антивирусната не намира вирус а и скоро го преинсталирах и пак прави същото модела е ASUS X59GL.Ако може някои да помогне с нещо ще съм му много благодарна :)))))

Напиши състав,процесор и чипсет.При Asus X59SL често се прецакваше севера SIS671DX,понякога трудно пали рестарира се и тн забива.Като за начало пусни memtest за рам-а и mhdd или victoriа за харда.

Под прецакан имаш в предвид лоша спойка или микро пукнатина ли ?

Как се оправя ?

с нов чип или ребол ?

Dr_House SIS671DX дефектира,с ребол изкарва месец или малко повече,трябва нов чип.В момента имам 2 Asus X59SL за ремонт и съм им поръчал нови чипове.

проблемите с единия лаптоп са обсъждани тук: http://forum.gorna.n...p?f=36&t=132272

mimeto88 дай състав на лаптопа процесор, чипсет, видео.Като преинсталира форматира ли целия хард?

Edited by Mihal

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...