Sign in to follow this  
Followers 0
Guest enhev

Проблем с ASUS X5OZ не се включва

12 posts in this topic

Здравейте колеги моят проблем е следният-лаптоп ASUS X50Z

Преди време започна да се включва когато си иска и с течение на времето започна все по дълго време да не се включва по 1,2,3дни

до преди една седмица когато вече изобщо не иска да тръгне.

Пробвах варианти само с зарядно само с батерия смених пастата на процесора оглеждах дъното за нещо видимо нередно опитвах без рам ,хард, влан,без процесор махах батерията на биоса също опитвах и с външен монитор и си е все тая.

Когато натисна бутона за включване се стартира харда ,вентилатора в последствие и свети само лампичката която показва че е включен в захранването няма картина няма

звук нищо и биоса също не издава никакви звуци.

Моля ако някои може да помогне с някой съвет.

Моля да ме извините предварително ако нещо бъркам .

А ето и характеристиките за модела-

http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/asus/x50z-ap091-p32673912/opisanie.html#properties

Video Graphics & Memory

ATI Mobility Radeon HD 3200 -ето тук е проблема. Ако си от София мога да те насоча на правилното място при правилните хора за ремонт или мога да предложа изкупуване на лаптопа за части! поздрави. 0895 731211 тел. за връзка.

Колега недей така бе аз не съм сервиз ама това звучи зле...

Какво значи правилно място и правилни хора ...и за кой за Него за Теб или за хората към които го насочваш

И аз мога да те насоча в няколко сервиза Проверил съм лично Пича от София , Пазарджик и Един много готин пич от Пловдив...

Всичките са коректни и са ми помагали...

А още колко хора тук могат да те насочат... Те и админите от форума и те могат да те насочат :)

Пич ако си умен не се връзвай на никой тук ... Половината са сервизни техници и само дебнат жертви... :)

Колега недей така бе аз не съм сервиз ама това звучи зле...

Какво значи правилно място и правилни хора ...и за кой за Него за Теб или за хората към които го насочваш

И аз мога да те насоча в няколко сервиза Проверил съм лично Пича от София , Пазарджик и Един много готин пич от Пловдив...

Всичките са коректни и са ми помагали...

А още колко хора тук могат да те насочат... Те и админите от форума и те могат да те насочат :)

Пич ако си умен не се връзвай на никой тук ... Половината са сервизни техници и само дебнат жертви... :)

NO Comment, искам да заобикаляш темите ми и мненията ми и да не се вглеждаш в тях... ти ли си човека ..... явно да.

Весели празници! Просто исках да помогна на човека с най искрени намерения, но явно не съм бил разбран!

Така и ще правя :)

Защото това прочетено изглежда гадно .. дали от словореда... не знам

Много приятели имам тук но на НИКОЙ директно не съм му писал отиди еди къде си и това е най добрия :) всъщност май два пъти съм го направил хм...но все пак не като теб

Виждам че си в час и разбираш но и подвеждаш хората така пич... Ако беше коректен щеше да напиеш Лаптопа ви се нуждае от сервиз

Потърсете такъв в който ще ви дадат гаранция за извършената работа

Може и аз да не съм прав и ако случая е такъв ИЗВИНЯВАЙ

Празници идват и може би за това съм толкова мрачен

Весели празници и със здраве сори

Edited by Dr_House

колеги много ме кефи като дистанционно определяте кои е чипа и къде е дефекта:-) ако например няма едно от захранванията на видеочипа пак ли се сменя ,че не се сещам,форумите са за това да се споделя и да се помага.не да се дезориентират.остава и да кажете нагреи еди си какво и ще тръгне:-).само искуствени реклами на никои не са нужни ,пък и на хората им писна все някои да ги метка.,днес си застраховах колата и за малко драскотинки ми изкараха ,че е за пребоядисване.хаиде така да не диагностицираме без да сме видяли за какво иде реч.хаиде и от мен весела коледа

Да половина тук са участвали в "Ясновидци"

Много благодаря на всички за вниманието явно няма да мога сам да си го ремонтирам мислех че е нещо с което ще мога да се оправя но изглежда трябва осцилоскоп за диагностика + специална станция за смяна на чипа кофти .

Между другото решил сам да си купя осцилоскоп за подобни диагностики някои запознат с такъв уред може ли да ми препоръча нещо подобно да не е много скъпо и да върши работа отново БЛАГОДАРЯ НА ВСИчКИ

Бе честно казано не съм видял да ползват по сервизите чак осцилоскоп..

аз предимно компютри мъкна защото имам 400 юзъра

А пък и то си е специфично ако ставаше така и аз да съм ги почнал :)

Нямам толкова знания и умения още :)

Ок съгласен съм с теб но мисля че ако имах осцилоскоп щях да открия проблема а и не се сещам за уред или поне не знам такъв вид проблем с какво може да се открие или диагностицира .

Мерене си му е цаката то ако си спец и с прост мултицет можеш да хванеш липсващи 5 волта..

Друг въпрос е че аз и 200 да ги няма не бих забелязал :)

Късмет и дано си решиш проблема

И аз имах подобен проблем и излезна,че проблема е в дъното.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0