niggaz_nature

Трябва ми мнение за лаптоп HP 2230s

11 posts in this topic

Имам едни лаптоп на който като му пусна mini windows от Hiren boot CD работи натоварвам процесора не загрява за да изключи , но при опит да инсталирам windows и при първия момент където трябва да се инсталира драйвера за видео и изключва. Също пробвах с Ubuntu и още в началото като му дам да зареди от диска и изключва .

Не са памети , процесора не загрява , видеото остава какво може да му има ?

Ами прегрявано разпоено много неща

И аз въпреки че имам познания ходя в сервиз ... не боли много отначало споко...

Само внимавай къде точно го носиш че един познат преди два дни ми носи един в нас ...

дъното му се беше изкривило.. вероятно от некъдърно боравене с духалка...

То и моята пътува вече от китай ама поне знам какво не искам да правя ...

Проблемът ти е софтуерен. Намери си читава инсталация и опитай пак. В краен случай го занеси в някоя компютърна фирма, докато изпиеш едно кафе там и ще го инсталират.

p.s. И това : http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?prodNameId=3764978&lang=en&cc=us&taskId=135&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3764975

може да помогне.

Edited by gguest

Проблемът ти е софтуерен. Намери си читава инсталация и опитай пак. В краен случай го занеси в някоя компютърна фирма, докато изпиеш едно кафе там и ще го инсталират.

p.s. И това : http://h20000.www2.h...eriesId=3764975

може да помогне.

И какво по точно е софтуерно според теб ? С най-новия биос е в момента , не слагам какъв да е диск , пробвах с много изпитани такива , проблема определено не е софтуерен.

И какво по точно е софтуерно според теб ? С най-новия биос е в момента , не слагам какъв да е диск , пробвах с много изпитани такива , проблема определено не е софтуерен.

Точно там е проблема. В много от ъпдейтите има бъгове, върни по- стара версия на BIOS. Ако имаш затруднение как да го направиш, потърси специалист.

Точно там е проблема. В много от ъпдейтите има бъгове, върни по- стара версия на BIOS. Ако имаш затруднение как да го направиш, потърси специалист.

Това го пробвах никаква промяна ? Други идеи , сега съм го оставил на F10 версията на биос и пак така прави. Изключих повечето вградени устройства като камера , кард четец и т.н но проблема остава. Стъпи ли в "графична среда" и дирекно изключва .С хирен боот няма проблем но там драйвер за видеото няма

Edited by niggaz_nature

Това го пробвах никаква промяна ? Други идеи , сега съм го оставил на F10 версията на биос и пак така прави. Изключих повечето вградени устройства като камера , кард четец и т.н но проблема остава. Стъпи ли в "графична среда" и дирекно изключва .С хирен боот няма проблем но там драйвер за видеото няма

Пусни един memory test от същия диск. Ако тестът мине, пробвай да инсталираш по- стара версия на windows и след това без да форматираш С дяла, направи ъпдейт.

Пусни един memory test от същия диск. Ако тестът мине, пробвай да инсталираш по- стара версия на windows и след това без да форматираш С дяла, направи ъпдейт.

Лаптопа е с две плочки рам 1 и 2 GB , тествал съм ги и по отделно една по една и двете заедно минават теста по час два съм го държал. Харда го изключвам като проблем ( свалил съм го и прави същия проблем) . Като сложа Ubuntu и изключва както казах на първия екран който слага сигурно драйвер за видеото .

Пробвах Windows XP без никакви SP

windows 7

windows XP SP3

ubuntu

И на всички изключва.

Ако не бях тествал преди това нямаше да търся помощ от форума. И се пак благодаря за предложенията . Други идеи ако има някой ще са ми полезни.

Добре де, не се отказвай да се бориш. Пусни това: http://majorgeeks.co...est__d5896.html и напиши тук резултата.

Редакция: Да поясня. Имаш видеодрайвер. Без видеодрайвер на екрана няма да видиш нищо, даже и ДОС преди години има такъв. Той се зарежда задължително при пускането на каквато и да е ОС. Запиши тази програмка на диск и след като пуснеш Hirens windows, пусни и нея.

Edited by gguest

Добре де, не се отказвай да се бориш. Пусни това: http://majorgeeks.co...est__d5896.html и напиши тук резултата.

Този тест няма как да го пусна . Нямам графична среда ? . С хирен боот този мини windows няма драйвер за видеото и ми казва че не може да намери устройство за да пусне теста.

Не се мъчи пич ще го до преебеш...

Потърси читав сервиз да ти направят тъй наречения ребол но искай гаранция...

Дваш им го работещ и така трябва да си го вземеш...

Не го товари изобщо повече ... този дефект може да е предизвикат от прегряване след което обаче следва тотална загуба на видео

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...