Sign in to follow this  
Followers 0
dataghost

Пазете се от крадецът на лаптопи и мошеник Филип Филипов!

11 posts in this topic

Здравейте.

Пиша ви, за да ви предупредя да се пазите (себе си и лаптопите си) от мошеникът на едро Филип Филипов! Известен с много телефонни номера и никнеймове, в този форум пишеше със "ozieozbourne, мошеник.

Искам да ви разкажа какво се случи с мен, за да знаете да се пазите и да НЕ се доверявате на хора като него!

Имах лаптоп, MSI EX600X. Отлепи ми се видеочипа, дадох го на него за "проста" запойка, обеща ми гаранция от 3 месеца за ремонта, и 160 лева цена. Върна ми го, показа ми го, работещ беше. Взех си го. Няколко дни по-късно, спря нацяло да работи видеочипа, и с много мъки успях да се свържа с него, за да му го дам да "го оправи".

След което ми беше изключително трудно да се свържа с него - телефони, смс-и, мейли, скайпове... никакъв шанс. В крайна сметка успях (след месец!) и ми каза че бил дал лаптопа на негов колега от Пловдив, за да го правел на инфрачервена станция, само че неговия колега бил заминал за Германия... побеснях. С много много заплахи, търсения и караници някак успях да го склоня да ми го върне поне, та да го използвам за части. Върна ми го, неработещ разбира се. Оттогава абсурд е да се свържа с него по всякакъв начин.

След известно време го дадох на истински сервиз. Оттам ми съобщиха, че "ремонта" е бил извършен със "стотинка" - била поставена, за да има "контакт" и била счупила ... не знам какво точно. Просто нямам думи. В резултат на което лаптопа е завинаги за хвърляне вече.

Обмислям дали има начин (а и смисъл) да подведа този под съдебна отговорност. Пазете се от такива хора, и последвайте моя пример, като пишете във всички форуми за техника, които знаете, за да знаят и другите да се пазят от мошеници!

Ти си от софия и пращаш по куриер в пловдив ли бе?

Ти не си нормален бе колега...

Къде видя, че той го е пратил в Пловдив......Чети внимателно. ;)

Кое ти се вижда странно?

Работя така от години. Нямам недоволен клиент.

Просто бъдете по внимателни. За този индивид се пише отдавна и много по форумите.

Мм, грешката е била моя, извинявам се. Не знам мошеник ли е, или е смотан индивид,който се учи да ремонтира.... :D

Този е и двете, според това което се пише за него. Учуден съм че все още вирее.

Много жалко че изобщо има такива хора.

Не може така, някъде ще му разкажат играта.... ще му дам пари и ще ми развали лаптопа..- малиййй, само мисълта ме кара да откачам....

Още малко, в офиса на Еконт с който работя предстои монтаж на камери.

Не знам дали важи и за други офиси, но ако -да. Идеално. Куриерите вече няма да са му прикритие.

На товарителниците има дата час и т.н. + едно фото екстра. И следва голямото изкъртване.

Ще влезе в лудницата и прякора ще му е "лаптопа".

Edited by telarche

Още малко, в офиса на Еконт с който работя предстои монтаж на камери.

Не знам дали важи и за други офиси, но ако -да. Идеално. Куриерите вече няма да са му прикритие.

На товарителниците има дата час и т.н. + едно фото екстра. И следва голямото изкъртване.

Ще влезе в лудницата и прякора ще му е "лаптопа".

Филипчо от улица Опълчнска ли? Е наистина няма такава държава, аз горях от него преди 6-7 години с едно захранване за принтер и още продължава :scare:

За този човек май филм трябва да се направи. Забелязвам, че се подвизава и в много други форуми. Явно има компютърно офисче и плющи яко хорицата, но един ден ще си намери майстора гаранция давам !