Sign in to follow this  
Followers 0
mikibig

Ubuntu / Run it with Windows

5 posts in this topic

Здравейте

Преди няколко дена случайно попаднах в този сайт и реших да инсталирам Ubuntu , при положение че всъщност не знаех какво правя и какво ще се получи :)

Сега когато стартирам лаптопа , ми дава да избера между Windows 7 и Ubuntu .

Това означава ли че имам две OS-та в компа

И какво ще стане ако деинсталирам Ubuntu от тук http://img641.images...86/54757987.jpg

В сайта от където го инсталирах , пише че е безопасен и може да се деинсталира като всяко друго заявление Windows.

97686886.jpg

Информация за системата :

56978027.jpg

36049393.jpg

20111129224810.png

Аз бих махнал windows :):):)

Федора фен съм

Здравей mikibig,на практика имаш две операционни системи с които можеш да работиш.

След като си инсталирал Ubuntu до Windows си записал Grub Loader.

За щастие Linux е роден в мрежа и дистрибуциите му поддържат практически всякакви файлови системи , включително и най - широко разпространената сред потребителските машини а именно NTFS.Това означава че е по - удачно да работиш под Убунту за да можеш да използваш на 100% от твърдият си диск и да прехвърляш файлове между дяловете си когато се наложи.

Здравей! Дефакто ти си инсталирал WUBI което е Ubuntu инсталирано като приложение в Windows. Така, че ще можеш да го деинсталираш като такова от инсталационния файл. Не го деинсталирай през мениджъра на програми защото може да стане фал и да остане зареждащия модул или Windows повече да не тръгне(И да трябва да преинсталираш,случвало ми се е). Фактически сега няма да виждаш дяла C: или този в който си направил инсталацията на WUBI-то, но може да монтираш другия дял и да го виждаш и да работиш с него. Ако наистина ти харесва операционната, инсталирай я в отделни дялове като спасваш изискванията за инсталиране на GNU/Linux операционни системи!

Аз бих махнал windows :):) :)

Федора фен съм

You moron, въобще не мязаш на Грегъри. Следователно нямаш право да се правиш на него :lol: Плюс това, никой не те пита на кое си фен и какво би направил, а пък Хаус използва мак :D

mikibig, технически в момента имаш две ОС-ми на компютъра си. Не забравяй, WUBI инсталира убунту в уйндоус като приложение, както колегата по-горе е споменал. Ако решиш да преинсталираш уйндоуса, и убунтуто ще си замине. А ако инсталираш убунту без wubi, то ще е отделно и ще си остане там, независимо от уйндоуса.

Обаче по-горната колега е преинсталирал след като loader-а на уйндоуса му е заминал. Това може да се възстанови, виж тука как става това.

И я да се правим на още по-интереси. БУМ. Може да се чете ext2,3,4 под уйндоус. ЦЪК. :cheers:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0