Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
Guest syspect

проблем с wireless

18 мнения в тази тема

Здравейте!

Лаптпът ми е ProBook 4520s. Проблемът е простичък:

- когато лаптопът е изключен от захранването (седи само на батерия) wireless connection-а се изключва от самосебе си когато му скимне :D Troubleshoot-инга не помага... единственото, което оправя проблема е reboot, ама през 5 мин. да рестартирам - не е особено приятно.

thumbnmail.png

84343171.th.jpg

Махни отметката в настройките на безжичната карта, за пестене на енергия!post-3117-0-48085600-1321937582_thumb.pn

Благодаря мн. Въобще не се бях сетил, че може да има такъв случай :D

Вече не дава проблеми :P

За момент се оправи, но един ден както си включвам лаптопа и wireless-а е изключен пак. Обаче сега не се оправя проблема след рестарт. А function button-а не бачка :D

Разцъквах из device manager-а по драйвера за wireless-а. гледах из connection-ите, ама няма от де се включи, или поне аз не съм намерил... ;X

а не искам да съм само на LAN :D

Значи просто натисни функшън бутона и изчакай малко.(Натисни го еднократно и чакай 1-2 минути.) Ще зацепи. И аз имах същият проблем с моя. Трябва само да усетиш кога какво да натиснеш. (търси по клавиатурата бутон с символ на антенка която излъчва и го комбинирай с функшън бутона) Като първо провериш дали си Еnable-нал Wireless Network Connection-а и провери дали нямаш външен бутон за включване и изключване на Wireless-a.

Enable-нат е connectionа. Пробвах това с бутона - но не работи. Лампичката постоянно си свети, и да натискам - пак същото. Нямам странични бутони за wireless - само този на клавиатурата е, който явно не функционира. Рових се и из BIOS-а, да видя дали пък там не е изключен - няма нищо особено.

ReInstall-ирах драйвера... пак не се оправи.

Здравейте!! Бихте ли ми казали защо когато лап топа ми е изключен, лампичката му свети в червено (когато е включен е в бяло), докато до скоро щом се изключи всичко спира да свети... ??

Може да кажеш модел и за коя лампичка става на въпрос. Махни батерията докато е изключен и виж дали ще спре да свети.

тооееест не е индикатора на батерията, а този които е з он/офф сещаш ли се .. ксикс, просто тая лампа уж трябва да свети само когато е включен или е на някакъв слееп режим примерно, но когато е изключен трябва нищо да не светии, нали ?? как да го оправя (дано ме разбра .. )

Първо - моля те пиши на кирилица.

Второ - става за индикатора, който показва, че машината е включена, нали? Индикатора за лаптопа, когато е включен в захранването свети ли и когато не е включен в захранването свети ли още тази лампичка? Също с каква операционна система си?

Здравейте имам лаптор hp pavilion 15 имам проблем с wi fi работи 15 минути и се изключва. Трябва постоянно да го рестартирам. Благодаря предварително

Здр,искам да Ви попитам дали мога да заменя wifi картата (Broadcom) на hp pavilion dv6-2160eq ,с поддържаща 'n' стандартта и ако може кой е точния модел.Благодаря на отзовалите се .

Здравейте колеги аз съм много бос със тази техника за това ще ви кажа това което ми обясни човека който инсталира уинндоус 8  след инсталацията и драйверите итн всичко по реда си не се намира WI FI .Човека ми каза че е пробвал какво ли не и вече се съмнява дали изобщо тая пръчка има такава функция и ако няма има ли вероятност да сложи нещо допълнително което да играе роля на безжична LAN карта модела е 

Лаптоп HP 15-AC111NU /P5P76EA        

Благодаря предварително и бесело посрещане на новата 2016 година 

Няма начин да няма хардуерно карта WiFi.И причината е най-вероятно драйвер, "майстора" който е инсталирал О.С. най-вероятно е шляпнал нещо по дефолт,в диспечер на устройства всичко е точно,а нет няма!Имах такъв случй с  DELL,картата дава сигнатура,обхват 9-12%,при положение че рутера е на 2м.чиста линия.Пробвах всичките драйвери на карти(4 броя :) за модела ) от сайта на производителя и машината "литна".Препоръчвам да се свали точния драйвер за картата от сайта на производителя (особена за О.С. 8) и ще се оправи работата!

Edited by vertexe

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0