Sign in to follow this  
Followers 0
predator_wtf

vga и chipset

14 posts in this topic

Здравейте колеги взех си ersa ir 550a инфраред станция обаче имам голем проблем със закопуването на качествени чипове.

пробвах от ebay но се оказаха ментета и само набутвации.

от ersa си намерих качествен флюс. но въпроса с чиповете остава.повечето от колегите ни работят с вт. употреба(reboll), но това е временно решение на въпроса.

Работата която искам да направя е да се запои нов чип и с лека ръка да се даде поне 6м. гаранция на клиента тъй като парите за ремонта не са малко.

а става кофти като вземеш пари и след няколко месеца требва да се вращат.

налял съм доста пари в това и ще налея и още и искам като напрявя нещо един път да не се занимавам повече със същото.

досега разбрах че на голям ефект и чествена споика се получава с оловен калаи (оловни болове) но всички нови чипове пристигът с безоловен тъй като оловния е забранен и в момента вземам чипове от еbay (нови) и им монтирам оловни болове но това е губене на време и допълнително стресиране на чипа тъи като зада се монтират трябва нагряване а всяко нагряване си оказва влияние върху неговата структура и най вероятно ще работи по малко време от примерно от нов чип пристигнал от завода с оловени болове. Освен че се спояват по лесно и при по ниска температура но и издържат повече при прегряване.

благодаря предварително чакам мнения

Колега,

На първо време вземи и прочети курса по металознание за електронните специалности на ТУ-София

След това малко лекции по химия на тема повърхностни съпротивления на стопилките

След това един практукум по печатен монтаж и май ще ти светне за технологията.

Да знаеш, с трици не се ловят даже и мишки. Машинката ти я бива, ама само с нея не става. Трябва и още нещо.

Айде, със здраве.

Ameng

Търси "правилните" доставчици сам,никой няма да ти даде такава информация.И се подготви да изядеш много бой,докато намериш някой читав.

BTW много рядко ще виждаш чип от завода,по-скоро суперреболи и премаркирани.

На днешно време нови чипове на олово няма.

Не издържат повече на прегряване,ако са на оловен тинол,не знам откъде ти хрумна.

за топчетата с оловен тинол има в предвид, че се спояват при по-ниска температура (по щадяща чипа).

Ами що не вземете топчета от сплав на Розе или сплав на Вуд. Много лесно се запоява с тях.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%B3%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%8B

Монтиране на чип на безоловен - един технологичен цикъл,при по-висока температура.

Ребол на същият,на олово и съответен монтаж - два технологични цикъла,при по-ниска температура.

Т.е. дилемата е едно загряване при по-висока,или две при по ниска температури?При наличие на качествено оборудване и спазване на термопрофил,първият вариант е правилният.При некачествено оборудване и термопрофил едно към гьотере,е по-добре да се правят на олово.

С Розе ще могат да се монтират и със сешоар,което на някои им е мечтата.

Абе не знам ама искрено се забавлявам като ви чета темите момчета...

Всички тук големи професори, от спец на горе, много чели, в ту учили ама реално никой на никой не помага...

ахахах тва Българите сме най големите помяри...

Колега трудно нови чипове но не е невъзможно...

От китай идват но там е пълно и с ментета ...

аз лично за мен си бях взел 2 от алибаба май беше сайта защото ми изгоря видео картата и още първия запали...

втория го подарих на техника който ми оправи машината.. Така че има и читави просто трябва четене хъс и пазарлък...те китайците за бетер турците.. пазарят се до последно за 50 цента

Edited by Dr_House

Докторе,я бегай се занимавай там с каквото по принцип се занимаваш,преди да пиеш 2 ракии и да започнеш да се занимаваш с неща,с които по принцип не се занимаваш.Надявам се ме разбра.

Разбрах те добре :)

Бегай ти ама у левуново ...не съм сервиз ама подържам 400 машини така че не ми филосовствай много...

Нещата които съм видял и правил ти само можеш да ги гледаш на клипчета в ютуб ...

Аха,попаднах на автомонтьор супер разбирач.Дерзай.

Edited by nbrepairs

Ей комплексарчо в IT бранша съм от 15 години... бил съм шеф и на сервиз и по между другото и такива като теб ги ям за закуска....

отивай да си печеш дъната с духалката и не се опитвай да мислиш... не ти се отдава много....

Ако си толкова печен и разбирач на какъвто се правиш защо на никой не помагаш във форума.. ?

Само пишеш глупости ?

айде като направиш 100 мнения и с 90 от тях си помогнал на хората да не попадат на такива други баш майстори като теб, ми пиши пак и лично ще ти се извиня ..сега ти дерзай

Edited by Dr_House

Ти там си останал,между инсталациите и подмяната на лан карти.

На закуска мога да ти дам **** да ми ядеш,засищащо е.

Ахахахах дай го на некой заблуден твой клиент .... че като ти гледам писанията

те друго така и не получават :)

Edited by Dr_House