Sign in to follow this  
Followers 0
Guest downhill

Проблем с MSI EX600x-073еу

3 posts in this topic

Проблема е следния : както си ровех из интернет лаптопа заби , влкючих го даде ми сив екран за малко и зареди, после пак заби и отказа напълно :x Дава сив екран и неиска да зарежда. Носих го в сервиз на MSI казаха че е от дъното и ми искат 600 лв. за поправка, Реших че трябва да се посъветвам и с др и затова го занесох и на др. място и ми казаха че е изгоряла видео картата и че може само тя да се смени.По форуми чета че не е възможно само картата да се смени на други места пише че може, а последното което намерих е че между периода 2005-2009 е имало някакъв проблем с NVIDIA GeForce 8 i 7 серия. Моят лаптоп е 2007 така че .. :D Също пишеше че може да се закупи чипсет а не цяла видео карта. Понеже не съм мн навътре с тия неща може ли и вие да си кажете мнението по този въпрос . Благодаря предварително

И първия сервиз не са те излъгали, макар че е трябвало да бъдат малко по-специфични. Проблема (вероятно) е във видео картата, която в твоя случай е част от дънната платка (а не на отделен слот) и ако искаш да смениш видеото трябва да смениш и дъното. Е съществуват и други гимнастики, но са по пипкави и в не малко случай с не особено добър резултат. Всички Nvidia карта от 8-ма серия са потенциално застрашени от повреда и вероятно при теб е дошло времето картата също да се прецака. Съществува варианти да се закърпи, но най-доброто, което може да направиш е да разпродадеш лаптопа на части и да си купиш нов. В момента това може и да не изглежда добра идея предвид това, че закърпването на сегашната машина ще ти излезне 150-200 лева (вместо 600 лева за нова), но когато след някой и друг месец машината ти се повреди отново ще видиш, че тия 200 лева за ремонт си ги дал на вятъра :)

И първия сервиз не са те излъгали, макар че е трябвало да бъдат малко по-специфични. Проблема (вероятно) е във видео картата, която в твоя случай е част от дънната платка (а не на отделен слот) и ако искаш да смениш видеото трябва да смениш и дъното. Е съществуват и други гимнастики, но са по пипкави и в не малко случай с не особено добър резултат. Всички Nvidia карта от 8-ма серия са потенциално застрашени от повреда и вероятно при теб е дошло времето картата също да се прецака. Съществува варианти да се закърпи, но най-доброто, което може да направиш е да разпродадеш лаптопа на части и да си купиш нов. В момента това може и да не изглежда добра идея предвид това, че закърпването на сегашната машина ще ти излезне 150-200 лева (вместо 600 лева за нова), но когато след някой и друг месец машината ти се повреди отново ще видиш, че тия 200 лева за ремонт си ги дал на вятъра :)

Да сменя се Само чипа и нещата се оправят но със смяна не с ДУХАНЕ !!!!! Поне при мен гаранционно не се е върнал нито един дори след 9 месеца !!!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0