Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
felixthecat

Заключен HDD

21 мнения в тази тема

Здравейте,

Thinkpad X31

Вътрешния диск си работи нормално. При boot със закачен ultrabase + втори HDD ми иска парола. Доколкото разбрах самия диск е кодиран. Има ли вариант да го разкодирам и ако да как? Не ме интересува информацията на диска.

Благодаря предварително!

Имах такъв случай с DELL.Аз успях с размяна на електроника от друг диск,формат с Акрониса,връщаш старата електроника и си ти!Успех :)

Да ама трябва да помисля.. то тоя код ако се пази в електрониката сигурно е епромче някое нали ?

Я дай колега модела и номера на диска.. До сега не съм срещал заключен...

Имал съм криптиран със счупен криптираш механизъм safe boot нема да ти казвам каква шитня е ама успях за около 2 седмици да го възстановя...

Да не е в биос заключен ?

Edited by Dr_House

Да ама трябва да помисля.. то тоя код ако се пази в електрониката сигурно е епромче някое нали ?

Я дай колега модела и номера на диска.. До сега не съм срещал заключен...

Имал съм криптиран със счупен криптираш механизъм safe boot нема да ти казвам каква шитня е ама успях за около 2 седмици да го възстановя...

Да не е в биос заключен ?

Не е биос на лаптоп-а, в самия диск е. За това съм 100% сигурен. Ще погледна номер/модел и ще пиша пак...

Пиши че ме заинтригува....

Няма не порправими неща ... ако е като на биоса с е промче сваля се чипчето и се качва на програматор

но прати да видя ....

Ще се рзровя и за софтуер някъкъв

Колеги, малко от опита ми с пароли над харди дискове. Въпреки, че в днешно време не е никакъв проблем да се отключат паролите на Thinkpad-ите, проблема с паролите на дисковете е отделно нещо.

Първо, даже да знаеш паролата на даден хард диск ако този диск се сложи на друг компютър, ти можеш да го достъпиш с тази парола, но не можеш да я смениш от този компютър!!!!!!! т.е. в паролата на хард диска се записва и информация за самата машина.

Второ, не правете глупости да сваляте чипове и да ги закачате отново, освен ако не правите това от дълги години и нямате неоходимите за това оборудване и знания.

Трето, в случаите в които съм чувал да се маха парола на диск на thinkpad има почти винаги загуба на информация (виждал съм естествено фирми, които срещу 500 долара в USA махат паролата на диска и ти възстановяват информацията, но вероятно възстановяването става на ниско ниво директно от плочите извън съответния диск).

и последно , според мен би ти излязло по-евтино да си купиш нов диск, по форума има цени от 60 лева за 250 ГБ ...

Още малко и ще го посъветваш човека да си купи и нов лаптоп... :):):)

Нека даде модела .. ще прочетем ще видим...

Имам достъп до доста сервизна литература не пречи да прочета а що се отнася до запояване и бърникане на

електрониката споко ..нямам оборудването още но започнах с някой неща от ибей :)

Ако има няколко такива диска да не мислиш че е много трудно да се калкулира чек сума та да махне паролата :)

Не нов лаптоп, а нов хард диск ...

Радвам се, че има ентусиасти като теб House, успех с калкулирането на чек сумата и премахването на паролата!

Вземаш един диск Hiren,от версия 6-нагоре,бутваш от него,избираш инструмента Парагон/за форматиране и цепене на хардове/,format c: и си готов,гаранция!

Вземаш един диск Hiren,от версия 6-нагоре,бутваш от него,избираш инструмента Парагон/за форматиране и цепене на хардове/,format c: и си готов,гаранция!

Изобщо не може да се стигне до избиране на boot device... иска си парола и това е.

Опитай с този метод

http://www.rockbox.org/lock.html

Grab atapwd (written by Alex Mina)

Create a bootable DOS floppy disk, and put atapwd.exe on it

Remove the harddisk from your Archos and plug it into a laptop (or a

standard PC, using a 3.5" => 2.5" IDE adapter)

Boot from the floppy and run atapwd.exe

Select the locked harddrive and press enter for the menu

For Fujitsu disks: Choose "unlock with user password", then "disable

with user password". The password is empty, so just press enter at the

prompt.

For Toshiba and Hitachi disks, if the above doesn't work: Choose

"unlock with master password", then "disable with master password".

The password is all spaces.

Ако намеря някъде ще взема да ти пратя че ми е интересно...

Вчера спасих на един пич информацията...

Беше си носил харда в 3 сервиза ...

Бяха му омазали целия партишън

Ако намеря някъде ще взема да ти пратя че ми е интересно...

Вчера спасих на един пич информацията...

Беше си носил харда в 3 сервиза ...

Бяха му омазали целия партишън

ако имаш желание, пиши на лично направо да ти го оставя да се позанимаваш :)

Весели празници!

Темата е стара, но и мен ме човърка това. Та значи имам същия проблем с едно Hitachi 160GB 7200ob. от лаптоп Леново.

Четох доста и достигам до извода, че само с тази програма ще стане : HD Security Tools 1.4b.

Ако някой я има /кракната/ ще съм благодарен. Мерси предварително на всички отговорили !

Същата работа с hitachi 500GB диск на TOSHIBA Tecra S5. Преди време съм го заключвал с парола и сега посмъртно не иска да си я махне. Нулирах и User и Supervisor Passwords, слагах ги наново, пак ги махах, но в тъпия BIOS няма отделна опция за заключване и откключване на HDD с парола. Рових се по сума ти форуми - нищо не намерих. Паролата си я зная, но този диск работи само на тая Тошиба и на никоя друга ;-(((.

По едно време предположих, че може да е комбинация от парола и FingerPrint-а, но не съм си запазил старите паспорти на фингъра...

Изобщо голяма гадост...

Не знам дали ще стане със смяна на електрониката и форматиране.

Някой, ако може, да помогне с идеи?!

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0