Sign in to follow this  
Followers 0
Guest victor4y

За охлаждането на лаптопа

20 posts in this topic

Лаптопът е Асус x59sl-ap391d искам да попитам има ли смисъл да си купя охлаждаща поставка за лаптопа Защото четох сумати форуми и се оказва че новите лаптопи нямат отвори от долната страна на лаптопа и просто подложката която охлажда не прави нищо ?? Обарнах си компа седях услушвах се ко ли не правих ама май не взима въздух отдоло ? незнамм :/ и затова Ви пиша

Аз по принцип си играя игрички и компа ми си греее , а лятото незнам колко градуса ще дигне ... на 1 прятелка лаптопа и също е асус някакъв слабичак беше и дъното и изгоря и тогава и казаха че е прегрял (не мисля че може да прегрее все пак компа трябва да има защита от прегряване и да се изключва ? )

Тааа има ли смисъл от охлаждаща подложка Лаптопът Асус x59sl-ap391d

лично според мен има смисъл! Иначе дали взима въздух отдолу или не щом има отвори значи взима така че подлойката ще помага за охлаждането!

Добро утро

На въпроса ти ще отговоря,че .. има известна полза от подобен тип охлаждане,но ако си вземеш подобна подложка недей да имаш големи очаквания!

По добре виж защо ти грее лаптопа.. Ако процесора е на AMD,спасение за теб няма...

Добре е периодично на 4-5 месеца да му продухваш радиаторите,тъй като това е едно от слабите места на всеки лаптоп!

С уважение: Иво

Ами процесора ми е Intel Dual-Core T3200 ядрата работят на 2GHz но като пусна игра и от около 50 градуса дига до максимум 72 градуса съм го виждал като спра играта до 10-15 мин пак си пада на 50 градуса (ако си намаля процесора да работи на 1600 мегахерца дали ще грее по малко ? или точно обратното ще грее повече ? ) Между другото купих си охлаждаща подложка и разлика в температурите почти няма но според мен си е много по добре да има по добра вентилация отдоло ;)

Пич, определено има смисъл от охлаждане.Лаптопите са така направени че компонентите вдигат повече градуси от настолните им братя.Ако намалиш на спестяваш режим няма да ти вдига над 60 градуса.

здравейте,аз си купих такава подложка за охлаждане за сега не осещам нищо лап топа ми е ASUS.Искам да попитам и как да проверя градосите плс помогнете ми

здравейте,аз си купих такава подложка за охлаждане за сега не осещам нищо лап топа ми е ASUS.Искам да попитам и как да проверя градосите плс помогнете ми

Много лесно изтегли си програмата Everest и ще видиш колко градуса ти е то там ти показва общо взето всичко за компа ти

Аз си купих охлаждаща поставка за лаптоп ACER Aspire 5516. Марката на поставката е MANHATTAN. Лаптопа вече не загрява.

Аз искам да попитам дали е вяŠзможно да управлявам скороста на вентилаторите на охлаждащата подложка през USB порта?

Аз искам да попитам дали е вяŠзможно да управлявам скороста на вентилаторите на охлаждащата подложка през USB порта?

Мисля ,че няма да стане това което искате,просто когато се избира охлаждаща подложка се гледа нивото на шумът от вентилатора ,колкото е по -голям толкова по -тих е вентилатора затова аз винаги като стане въпрос за охлаждаща подложка препоръчвам с един вентилатор но голям вместо два или четири вентилатора малки.

Добро утро

На въпроса ти ще отговоря,че .. има известна полза от подобен тип охлаждане,но ако си вземеш подобна подложка недей да имаш големи очаквания!

По добре виж защо ти грее лаптопа.. Ако процесора е на AMD,спасение за теб няма...

Добре е периодично на 4-5 месеца да му продухваш радиаторите,тъй като това е едно от слабите места на всеки лаптоп!

С уважение: Иво

здравейте, и аз имам същия проблем с моя ASUS.От един месец грее, самоизключва се и когато пак го отворя се рестартирва. Не мога да слушам музика,нито да гледам нещо свалено,защото плеърите го товарят,а също и антивирусната AVG.С две думи е почти неизползваем,най-безпроблемно е само ровенето в нета, и дори и там след определено време пак го прави.Не знам кой модел е точно, мога да видя в документите.Прочетох тук,че трябва често да му се продухват радиаторите,обяснете,моля ви,как става това, мога ли аз да го правя или само специалист в сервиз.Забравих да обясня,че вентилатора се чува доста силно и след това заглъхва.ИИъй като не съм много на"ти" с компютрите и смятам себе си за начинаеща,моля,ако съм казала нещо глупаво или съм предизвикала смехотворни емоции у някого,да ми бъде простено!Благодаря на всекиго, който има отношение към проблема!

здравейте, и аз имам същия проблем с моя ASUS.От един месец грее, самоизключва се и когато пак го отворя се рестартирва. Не мога да слушам музика,нито да гледам нещо свалено,защото плеърите го товарят,а също и антивирусната AVG.С две думи е почти неизползваем,най-безпроблемно е само ровенето в нета, и дори и там след определено време пак го прави.Не знам кой модел е точно, мога да видя в документите.Прочетох тук,че трябва често да му се продухват радиаторите,обяснете,моля ви,как става това, мога ли аз да го правя или само специалист в сервиз.Забравих да обясня,че вентилатора се чува доста силно и след това заглъхва.ИИъй като не съм много на"ти" с компютрите и смятам себе си за начинаеща,моля,ако съм казала нещо глупаво или съм предизвикала смехотворни емоции у някого,да ми бъде простено!Благодаря на всекиго, който има отношение към проблема!

Може да продухате вентилаторните отвори със спрей със сгъстен въздух,но резултата няма да е кой знае какъв,най-добре е да се отвори и почисти както си трябва което може да стане в сервиз.Занесете го в сервиз да го почистят това е моя съвет.

Успех.

искам да ви попитам за модел асус к53sj след като свалих еверест и видях,че процесора ми работи на 98 99 градуса му взех подлошка логитек cooling pad n 120 и пак няма никаква промяна в градусите някои знае ли на какво може да се дължи това ?? ?

искам да ви попитам за модел асус к53sj след като свалих еверест и видях,че процесора ми работи на 98 99 градуса му взех подлошка логитек cooling pad n 120 и пак няма никаква промяна в градусите някои знае ли на какво може да се дължи това ?? ?

Да,програмата е стара и може да не отчита температурите правилно.Изтегли AIDA64 и гледай с нея.Също отвори лаптопа и го изчисти

Да благодаря ти много а ина4е 75 градуса нормално ли е или пак е високо и след като се изчисти дали ще се намалят още ?

Да благодаря ти много а ина4е 75 градуса нормално ли е или пак е високо и след като се изчисти дали ще се намалят още ?

Зависи в какъв режим е : idle или се натоварва и да ще намалеят сериозно.Също може да смениш термопастата и тогава ще намалят още повече.

Ок опитах се да отворя лаптопа но стигам до задънена улица след като сваля харда половина лаптоп се отваря а другата половина не някои знае ли от къде мога да намеря инструкция за разглобяване благодаря предварително :)

Ок опитах се да отворя лаптопа но стигам до задънена улица след като сваля харда половина лаптоп се отваря а другата половина не някои знае ли от къде мога да намеря инструкция за разглобяване благодаря предварително :)

Дайте точен модел на лаптопа, за да ви изпратя линк с описание и снимки

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0