Sign in to follow this  
Followers 0
simon

Мнения за лаптопи Gigabyte

18 posts in this topic

Здравейте, като нов потребител в този форум, първо прегледах дали има по стари теми по този въпрос но не открих конкретни!

Въпросът ми е, какво ви е мнението за лаптопите на Gigabyte?

Имам един познат който твърди, че в момента тези лаптопи предлагат отлични конфигурации на много добри цени!

Той лично е много доволен от него!

Ето един примерен модел на който съм се спрял!

Ще ви бъда благодарен ако кажете впечатленията си от тази марка. Дали си заслужава според вас? И за тези пари има ли по добър вариант?

Впечатления от тази марка нямам, но е добър като конфигурацийка прилича ми на НР на дизайн!

Впечатления от тази марка нямам, но е добър като конфигурацийка прилича ми на НР на дизайн!

Kato parametri e mn dobyr i na hubava cena za parametrite si.Na men li4no mnogo mi dopadna daje se zamislih dokato go razglejdah.Ina4e kato marka i ka4estvo si nqmam na ideq kak stoqt ne6tata!

Uspeh ot men!!

Добре нека кажем за марката

Gigabyte e тайванска марка.

Начина на работа с България е следния вкарват се части тук са на място се сглобяват. Това както се вижда ги прави по евтини от другите марки а с по хубави параметри. Гаранцията важи само за България и ако се развили вие си поемате разходите до сервиза.

Специално за този модел мога да кажа че за цената си е супер, има всичко и определно ще става за игри.

Поздрави

Ники

Добър ден

Това е поредната фирма,известна с хубавите си дънни платки,която е решила да прави лаптопи...

На пръв поглед лаптопите имат чудни параметри на ниска цена! Niki писа защо цената е толкова достъпна до вас потребителите..

Аз имах удоволствието да тествам 2 модела на Тайванската марка. При първия (не помня модела),който имаше добра характеристика с (core 2 Duo,външна видео карта,памет KINGSTON) първо ми направи впечатление дизайна,стегнат изчистен лаптоп! Забележката ми е следната още при инсталацията на операционната система,слота зад клавиатурата започна да се лющи! Наскоро момчето имаше проблеми с лаптопа... Погледнах го,покритието е почти заличено! Като хардуер ми се струва много муден,може би ако му бяхме инсталирали Vistа,щеше да е по добре ...

Втория модел е Gigabyte M912! често да ви кажа имах мега големи очаквания за този лаптоп! Дизайна му е хубав в добавка с тъч скрин дисплея би требвало да е като "картина на Ван Гог" :) Уви не! Поне според мен има сериозен проблем с топлоотдаването! когато с нормално разгънат дисплей се ядва,но реша ли да го трансформирам в таблет тогава се появява големия проблем... Склонен съм да наредя този лаптоп до И²И‚Ñ›печкаИ²И‚Ñœ като процесора на AMD - Бъртан! Наистина много грее..

В заключение мога да кажа че това са едни НЕ лоши лаптопи от бюджетна гледна точка. :)

Но има още много да се желае! Надявам се че в перспектива проблемите ще проблемите ще бъдат отстранени... В противен случай трудно ще се наложат на пазара...

Ще бъда благодарен,на тези който ползват лаптопи на Тайванската марка GIGABYTE да споделят впечатленията си...

С уважение: Иво

Преди броени дни се наложи да вземем един лаптоп за приятел , в магазина се двоумяхме между един Gigabyte и друг лаптоп на Dell - Гигабайта беше с по добра цена а параметрите им бяха почти еднакви - уж процесора му бил по добър ,но.. взехме го , след инсталация на ОС и драйвъри останах малко разочарована... и не само аз де - на другата сутрин просто го върнахме и доплатихме за Dell-a - да не говорим че държахме да има хубава камера, блутуут и прочие.Казаха че има блутуут, после се оказа че няма и въобще .. Като цяло машинката беше хубава, работеше добре и си има всички драйвъри за ХР което в днешно време си е екстра :) ако някой се интересува ето това е лаптопа само дето този дето аз го пробвах беше с процесор на 2.5 ...

http://laptop.bg/#/details/GIGABYTE/17/2017

От какво по-точно остана разочарована?

Иначе моя познат го използва вече почти 2 години, като всеки ден работи на него и досега е много доволен.

Няма ли и някой друг който е имал тази марка лаптопи да изкаже своето мнение?

Добър ден

Ами май няма... имай предвид,че тази марка е слабо разпространена! :)

Здравейте,

Искам да ви кажа, че аз съм страшен фен на лаптопите Gigabyte. Преди 6 години за първи път си купих такъв лаптоп и ме издържа 4 години - след което стана морално остарял и нямаше накъде повече да го ъпгрейтвам. Вече втора година карам отново с лаптоп Gigabyte с отделна видеокарта и съм изключително доволен. Ходих да му ъпгрейтвам паметта и дори процесорът- нямаше абсолютно никакъв проблем.

Много съм изненадан от коментара на "Kremm" , но и много зависи от коя фирма точно си вземеш лаптопа. Специално за България Gigabyte се представлява от VALI Computers и Argus доколкото ми е известно, но има огромна разлика в отношението и поддръжката. Мой приятели са страшно недоволно от Аrgus и именно за това се обърнах към VALI и смея да твърдя, че съм доволен.

Искам да кажа на ariss, че паметите в Gigabyte лаптопи никога не са били Kingston и ми е непонятно как си попаднал на такъв модел. За мен лично е огромно предимство, че лаптопите се сглобяват в България, защото много лесно може да се ъпгрейтва машината, а и по този начин има максимална възможност за конфигуриране.

Simon процесорът 7350 е супер за лаптоп с отделна видеокарта, поради високата си работна чистота (1066 Mhz) и 3MB cache, което позволява издържането на стабилно натоварване.

Ariss да не би toshiba като е супер популярна марка да е супер успешна? Виж модела L300 и ми кажи - аз лично мога да дам поне 5 примера на мои познати, които са останали страшно недоволни.

Поздрави

Иван

Добра вечер

За пръв път ми се случва да чуя суперлативи за лаптопите GIGABYTE... Аз от думите си няма да се отметна! Ще го направя единствено и само,ако ми попадне читав модел на тайванската марка.

Ползвай си лаптопа със здраве и дано не ти прави проблеми! :)

Zdraveite,

nqma da se obesnqvam mnogo mnogo taka ,4e napravo na vaprosa.

Imam laptop gigabyte ot godina i polovina, v na4aloto imah problem s edin sin ekran...sled izvesno vreme kato stana po toplo ne6te6 li laptopa bez da zagrqva mn mn po4na da se izkliu4va sam ...,iskam da otbeleja ,4e ne pravq koi znae kakvo na nego polzvam go s otdelna klaviatura i mi6ka daje.Daje v momenta sum slojil edna podlojka koqto krepi polojenieto ,no ponqkoga i tq ne pomaga ...Dr koeto mi e napravilo vpe4etlenie e bateriqta,struva mi se ,4e se precaka mn barzo(kato se ima na izpredvid ,4e q maham ot laptop kato e na masata ,a i lqtoto ne go polzvam po4ti....)4esno da vi kaja kato se naloji da si kopuvam nov laptop nqma da e ot tazi marka,tova e moe li4no mnenie..

BLagodara!

Искам да кажа, че от година и 2 месеца съм горд притежател на Tablet PC Gigabyte M912M. Спечелих го от едно състезание и го ползвам сравнително често и нямам никакви проблеми с него. :) Тъчскръйнът си работи перфектно, не загрява и е доста бърз, като за параметрите си. Не бих казал, че марката е лоша, въпреки че е тайванска и т.н. За целите, за които го използвам, е перфектен. :)

Като говорим за десктоп, дъната им от последните 2-3 години са много добри, бих казал най-добрите цена/качество/овърклок ;)

Здравейте, според мен тази марка й липсва добра рекламна кампания. Само един съм виждал и не успя да се продаде. Може би в друга държава са популярни, но тук не са. Дизайан им е тънък и удобен, за разлика от покритието, което се обели бързо.

От 4 години имам Notebook GIGABYTE GB W566N c Intel T5750, DDR-2GB,HDD-350GB, nVIDIA Geforce 8400M.

Тъчпада се изтри, а тъчбутона хлътна, батерията умря след гаранцията си-6м.След 3г. посиня екрана,отвориха го в сервиза и без да плащам "го закрепих ме,но докога ще работи?, нищо не сме му правили, нещо видио картата". И така си го ползвам и сега здраво както и преди. Търся нова батерия-LI-ION battety pack , 11.1V, 4800mAh, SIMPLO P/N:916C7000F

SQV-528 Article No261750 VORSCHT.Ако някой знае от къде да помогне.

И така доволен съм, има и по-добри, а цената ?тя винаги е за сметка на потребителя.

Поздрави

Здравейте,

Аз съм собственик на Gigabyte W251U от минимум две години. Досега не съм имал абсолютно никакъв проблем.Съотношението цена и качество според мен е супер. Няма следи от олющвания, паднали копчета и др. нерабории.Имал съм преди него Fujitsu siemens, Dell i Acer. Нито един от тях не бях останал доволен и всичките ги подарих на роднини. Не налагам своето мнение, просто сега пак търся да си закупя от тази марка, защото сегашния е вече морално овехтял, но не мога да открия къде се продават. Разглеждах доста марки и конфигурации, но все нещо ще липсва, я оптично устройство, я камера, я нещо друго. Ако някой има информация ще съм му благодарен ако сподели. Благодаря предварително!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0