velkov89

ASUS K53SV vs Acer 5755G

27 posts in this topic

Колебая се между двата модела на ASUS и на ACER , и двата са с еднакви параметри :

Asus k53sv (I7 processor) http://laptop.bg/lap...K53-asus_SX723D VS Acer 5755g - http://laptop.bg/lap...5g_LX_RQ00C_020

или Аsus http://laptop.bg/lap...sus_k53svsx721d VS Acer http://laptop.bg/lap...5g_LX_RRS0C_026

Искам вашето лично мнение кой бихте избрали Вие , още повече някой от вас ако има някой от тези модели да напише дали е доволен и как се справя с по тежките приложения и игрите.Като качество на изработка кой от двата модела според вас и е по добър , дали загряват много и т.н.Който знае нещо моля да си каже мнението.

П.С: някой ако има скрееншотове на windows 7 assessment(оценката на windows 7) да качи снимки на някой от моделите ще е супер.знам ,че не е критерии ,но ми е интересно как се справят двата модела с I7 и I5 процесорите и GT 540 m 2 GB.Благодаря :)

Edited by velkov89

Здрасти, от вчера имаме този асус който си харесал и определено цената е много добра. Не сме тествали още GeForce 540 с два гигабайта, но определно това ще го направим, за да си кажем какви резултати е показал.

За Acera мога да кажа че серията е добра от към дизайн и досега не сме имали върнат лаптоп от този модел. От към асуса е че наистина са лаптопите които много рядко дават дефекти и ако дадът сервиза им е добър.

Имаме видео за Acera Aspire 5755

Поздрави

Ники

ако може да направите едно ревю за asus k53sv с I7 , GT 540M 2GB и повечко рам , ще е супер , ще помогнете в избора на лаптоп не само на мен :)

Ако някой може да сподели мнение за asus от тази серия , ще е добре :)

Нокой ли не си е купил до сега от този модел лаптоп ? :)

И аз искам ревю или мнения за Asus 53sv серията, особено си мисля за модела с i7, та дано скоро някой да каже как се държи при натоварване и дали има проблеми, или всичко е на 6.

надявам се от лаптоп.бг да изявят желание да го направят по скоро , да помогнат в избора на лаптоп :)

Аз за сега се колебая между Asusa k53sv(i7) и Lenovo y570 дали си струва 100 лв отгоре за от 540m на 555m и най вече ме интересува дали 555-то няма повече да топли.

Определено Lenovo Y570 е най добрия избор в момента.

Определено Lenovo Y570 е най добрия избор в момента.

Ясно е че 555 е по-добре от 540 но според мен повече ще сгрява, та ако все пак някой от екипа на laptop.bg се докопа до asus k53sv може да направи малко тестове.

Не сгрява - ние сме правили тестове и ревю сме писали, както и можеш да питаш хора които са горди собственици на това lenovo

Поздрави

Ники

Чел съм ревюто, но в друг сайт с ревю http://blog.speedcom...87%D0%B5%D0%BD/

пише

Забележки:

1. Сравнително тежък

2. Топъл при продължително играене на игри

Edited by DoomX

и все пак от laptop.bg ако направят едно хубаво ревю на asus k53sv с I7 процесор ще е много добре.Благодаря предварително

За съжаление модела се изчерпи, ако има нова стока 100 % ще направим.

Поздрави

Ники

Поне направете на http://laptop.bg/lap...sus_k53svsx721d този тогава, понеже искам да знам температурите на видеото спрямо Lenovo y570

Да и този също е много добър на много добра цена. Ако го имате в наличност наистина ще е добре да направите едно ревю . Аз също съм си харесал този модел на асус

В момента съм със Asus K53S Core i7 2630QM memory 4 GB HDD 750 GB Video Nvidia GT 540 M 2 GB . Много съм доволен от лаптопа и най-вече от технологията на Nvidia Optimus която прави лаптопа много по мощен в отношение на игри . Лаптопа е снабден с две видео карти Intel HD 3000 и Nvidia GT 540M когато не се играе се ползва картата на Интел когато се ровите в нета също ,но когато гледате клип в youtube HD клипове ви идва на помощ Nvidia GT 540 M която автоматично се включва и ви дава неотразимо качество и няма да ви подведе . За игри няма да говоря много защото той се справя с всяка една игра до сега която съм го тествал и по точно StarCraft2, Dirt 3, Crysis 2 i WOW нямал съм проблем игрите вървят без проблем и то на максимални изисквания няма да ви разочарова ще ви даде много повече от това което можете да искате . Звука е доста добър . Единствено не разбрах защо понякога ми премигва дисплея когато играя за част от секундата ми се появява десктопа и се появява на Counter Strike .

Пусни някаква тежка игра, играй половин час, и направи скрийн на температурата на видеокартата.

Мога да ти кажа че температурата се държи на чудесните 65 градуса до максимум 70 но много рядко и леко се усеща топлина по клавиатурата до решетка където се отвежда топлината но съвсем леко даже ще ви дам и линк към мой клип http://www.youtube.com/watch?v=e6Ay0bA4olA от играта DIRT 3 която е на абсолютно всичко на мах играя доста тежки игри и нямам за сега забележки лаптопа се справя отлично не прегрява фпс е стабилен в зависимост от играта но и при запис нямам проблеми все едно не записвам а както знаете с фрапс клиповете са доста големи по отношение на големината на самия клип всички клипове заснемам на фрапс на 60 фпс с HD са ми клиповете . Ще кача и клип на по сериозна игра да видите и снимки на температурата на процесора.

Az sega sa6to se kolebaq mejdu Asus k53sv i7 2gbvram 8gbram i Lenovo Ideapad . V moq grad tehnicite kazvat 4e nai-mn laptopi asus hodqt na popravka , makar 4e imah Asus i ne moga da se opla4a ot ni6to po nego. Zatova iskam nqkoi ot ekipa na laptop.bg da me posavetva :)))

Az sega sa6to se kolebaq mejdu Asus k53sv i7 2gbvram 8gbram i Lenovo Ideapad . V moq grad tehnicite kazvat 4e nai-mn laptopi asus hodqt na popravka , makar 4e imah Asus i ne moga da se opla4a ot ni6to po nego. Zatova iskam nqkoi ot ekipa na laptop.bg da me posavetva :)))

Взимай Lenovo, макар и с малко по-лоши параметри, разликата в качествтото си струва.

Az ve4e si kupih k53sv . Mnogo sam dovolen ot nego :) Igrah GTA IV 3 4asa i temperaturata na videokartata be6e 72 gradusa . Tozi laptop e idealen ne se kolebaite za da si go kupite ;0

Аз дори взех 3 броя Asus k53 s i7 i 630m, за цялата фамилия :gamer:

Просто не знам как хората които не са ползвали никога Asus говорят, че са по слаби от Леново.

Поне да кажат кое му е по-лошото на Asus-a, защото за момента аз не съм намерил кусури.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...