dancho57

Ремонт видео карти на лаптопи с Infrared BGA Rework station-Пазарджик

44 posts in this topic

Ремонтът включва:

-Нагряване на видео чипа с инфраред станция (80% от видеата трагват)

-подмяна на видео чипа с нов(с чип от клиента)

-Сваляне на видео чипа,( reballing)поставяне на нови калаени топчета и

запояване обратно на дънната платка

Магазин-сервиз се намира в

Пазарджик

бул. Христо Ботев 22

тел. 0888 613679

0889 220180

[email protected]

post-9779-0-13854300-1315924781_thumb.jp

Edited by dancho57
3 people like this

здр,доволен ли си от това achi .има много противоречиви мнения.

здр. аз работя с това ersa ir 550a

но не мога да си намеря доставчик на добри чипове

здр,доволен ли си от това achi .има много противоречиви мнения.

Доволен съм,засега немога да се оплача,добре работи

здр. аз работя с това ersa ir 550a http://www.youtube.com/watch?v=5mWHRakh5Hw но не мога да си намеря доставчик на добри чипове

Доставчици колкото искаш в ebay но всички чипове са фалшиви,още на 170-180 градуса при запояване се надуват.

Това е проблем почти на всички колеги които се занимават с това.Проблема е в некачествен и евтин материал за подложката

на чипа.И аз се опитвам да открия доставчик на по добри чипове.

Ъхъ.Чиповете за ebay ги правят с евтини и некачествени подложки.

Простете, не съм ви колега ама така написан поста е вервай ми никога няма да си донеса техниката при вас.. ето един софийски баш майстор в центъра как е оправил на един приятел лаптопа..вчера си го взел ...Ония така го пекъл че дънната платка е с форма на чиния и цялата е на мехури :(

То ако дъна се правеха с печена всички да сме станали пекари ...Сега френда ми няма лаптоп заради некъдърника който си повярвал...

Изчетох доста по - темата и сигурно знам повече дори от някой от вас... То ако се прави като хората печенето е последно колко подготовка има преди това

img0118hn.jpg

Edited by Dr_House

:gamer:

Предлагам термопрофили за:

1. Печене на банички - 4 вида, в зависимост от пълнежа;

2. Затопляне на сандвичи без месо;

3. Препичане на ребърца....

А за reflow, resolder си ги пиша сам и не ги давам....

:acute:

Ops,

Забравих. Тая платка кърти мрака. Ако не забравя, ще направя малко снимки на платки, едват често в сервиза такива.

Edited by Ameng

Не знам за теб пич ама ако някой се изгаври с техниката ми така .. направо ще полудея...

чак и пари му взел ... то има толкова настройки на температурата, спецялни химии ...

има до работата ми един компютърен магазин... там едни ламер ги грее с духалка за тръби.. :):):)

и той така вика от 10 три тръгват.. направо изтръпвам от такива...

Докторе, готин си майна.

Да това е тошиба l30 и вината не е в този чип по принцип там е виновен ixp 450 в 99% случаите.Какво значи чиповете от ebay ги правят с ефтини подложки чиповете са едни и същи това са чипове свалени от лаптопи и реболнати много е бързо покачването на температурата отгоре затова чиповете се подуват.

Не пич (nbrepairs)... нищо не знам но поне това знам :)

Много от хората тук дори това не знаят :)

Инвестиция от N$ долара не прави един ламер техник

И аз самия си поръчах станция от китай и духалка просто за тръпката но знам че не ме бива особенно в това и не смятам да отварям поредния псевдо сервиз. Уважавам техниката и правото на хората да отидат при някой наистина кадърен техник...

Просто ми е итересно мисленето на някой колеги...

Едно е да си духаш с духалката по чиповете едно е да съживиш примерно някоя машина ударена от гръм

Edited by Dr_House

Какво умувате незнам само вижте снимките които е сложил маистора за реклама на чиповете и на 180 градуса щом му са надуват повече няма каво да говорим, извода е повече от очевиден.Пак и станцията сама си говори по себеси Ачи от Ач. Според мен музикантите да си свират на музиката баничкарите да си печат баници от всяко дарво свирка нестава.

пичове не е до подложките ,ако чиповете ви гърмят на 180 градуса........ нещо търсете около вас да не е причината,:-)

P.S.никои да не ми се сърди .това са си мои разсъждения.нищо лично .пък и това е форум не е място за заяждане:-)

:thumbsup: :thumbsup:

ACHI то си работи чудесно , но има тънкости които които не идват с машинката.

точно.. чета цяла нощ занимавам се 15 години но това не го мога.. не ми се отдава и като го осъзнах си копам за кеф на роднини в къщи...

после alex6 изтръпва като се появя в сервиза му... Вика ми дано си дошъл само да ме видиш ахахахахахаха

Тееее това е то де що е мернал го е духнал - УДИВИТЕЛНО !!!

Не се вижда много добре на снимката може ли малко по-детайлна , че това са яки бисери !!!

Аз имам подобно дъно от DV2000 може да направим раздел по темата :gamer:

Да може :)

Това дето е като филийка от тостер е на един колега в бачкането тошиба някаква носил го някъде около канала зоните..не знам адреса ..

каза че майстора приличал на арабски терорист ахахаха :)

Не само е изглеждал, но се е държал като такъв.

Като ония от рекламата на Heandy "ще убиваме по един лаптоп на всеки час"

Само дето няма томбола. :D

Ами ... като нищо можем да си направим :)

Здравейте!

След като изчетох всички мнения (компетентни и некомпетентни) реших и аз да взема отношение по въпроса с ремонта ,ребалването и т.н.мкар че имам достатъчно работа за да се занимавам с тези глупости.

Та по въпроса с подуването на чиповете-

До сега съм свалил и ребалнал десетки чипове успешно,при това повечето от тях се свалят на температура 250-260 градуса,та как нито един от тях не се е надул? а тези ефтинджоси от китай ако ги нагреете до тази температура дали ще остане нещо от тях? Може ли някой от разбирачите да обясни на по некомпетентните този факт? защото хората тук четът и се чудат на кой да вярват,дали на тези разбирачи които са виждали тези инфра ред станции само на картинка - или на хората които работят с тях наистина както трябва (но не като това дъно което е показал колегата на снимката).

Смея да твардя че IR6000 си работи чудесно,само да си направи човек правилните профили.

Виждам че даже някои разбирачи вече в този форум започнаха да предлагат и профили за фурни за банички и хляб и тем подобни - е ,печете си вашите лаптопи в тези фурни а пък оставете нуждаещите се от помощ хорица на тези които го могат .

Та хора не се подигравайте с инвестициите и труда на хората коити имат такива станции и спасявят отчаяните хорица от духачите с духалки и сервизите които още от входа им казват-

"ами ново дъно-300-400лв. или ами лаптопа е за коша".

Нека хората да си преценят,дали да си печът дъната в готварски печки,дали да ги дават да ги духат с духалки за 20-30лв и след няколко дни пак да приплачат, или да си дават лаптопите за ремонт в сервизи с инфраред станции дори и малко по скъпичко но по сигурно и по качествен ремонт .

Edited by dancho57

Само не разбрах, това 250-260 градуса по Келвин или Фаренхайт е.

Сега по-сериозно. Нема чип, дето ще устиска на това твойто топло, колега.

Най-шибаният припой на некои платки от FIC и Foxconn се топи на не повече от 217 градуса по Целзий.

А и най-правилния отгоор на тези въпроси се дава в едни pdf-чета на производителите на чиповете, ама са на английски и то технически, та е мннноооого труден за разбиране, щот гугъла на драйвер за дъно вика водач, шифьор де.

Айде със здраве.

Да Ameng,градусите са по целзий,ако искаш ела да ти покажа нагледно на колко градуса се вдигат чиповете.

А пък ако си голям специалист както разбирам ще ти дам да вдигнеш чип на 217 градуса.

Не вярвай на всички pdf-чета ами отвори и други pdf-чета където е оказано за профили,материал и дебелини на подложките на кристала които влиаят много за температурата,термо пасти,както и материала на топчетата.Мислиш ли че ако на топчетата температурата е 217-220 градуса,същата и ще бъде отгоре на подложката?

А що се отнася за английския,за шофйорите,водачите и драйверите не ме учи как да ги чета и разбирам.

Заповядай при мен,незнам откъде си но ще ми е драго да се запозная с теб,кой знае може пък да науча нещо от теб,било за ребал,за инфраред станций,профили или за четене на английски.

Аиде сега наздраве и със здраве и на теб и не пиши глупости във форума.

Edited by dancho57