Sign in to follow this  
Followers 0
Alexy

Проблем при серията HP 620

16 posts in this topic

Здравейте,

предполагам колегите знаят за серията HP 620 която от известно време е на пазара с инсталиран Windows 7 Ultimate 64bit

Интересуваме дали и те са се сблъсквали с 2 проблема

Проблем 1

Проблема се изразява в загуба на звука на вътрешните колони.

Може да се изрази в цялостна загуба или частична докато слушаме нещо.

Интересното е, че ако дам тест на Слушалките( От PlayBack Devices) изведнъж музиката тръгва на вътрешните и след края на теста спира. Естествено default e зададено в PlayBack Devices е зададено на вътрешните колконки, а не на слущалките.

ITD HD Audio Driver-а показва в ITD Audio Control панела показва, че се "възпроизвежда нещо". Еквалайзера си прави индикациите .

Слушалките работят винаги на 100%, Явно на хардуерно ниво всичко си работи иначе след тест нямаше да се чуе на колонките.

Драйвери по нови няма, Bios-са е последния.

Драйверите в страница на HPИ’Â И’Â не саИ’Â И’Â дадени точно за 64 bit Ultimate , но не мисля че там е проблема има си са Pro 64bit.

Този проблем се появата горе долу след 10-тина дена работа.

Проблем 2

Управление на Wi-Fi от бутона на клавиатурата.

Приемаме, че всичко си работи и решаваме да изключил Wi-Fi през бутона и си рестартираме по някаква причина или просто го спираме. След зареждане на ОС искаме да включим и и натискаме бутона на клавиатурата но какво се получава, HP Wireless Assistana дава On, само че се включва само Bluetootha, индикацията на самия бутон на клавиатурата също не свети.Wireless Assistansa показва Bluetooth On, Wi-Fi Off. На първо четене идва на помощ Windows Mobility Center, който също не помага, там е неактивен бутона за Wireless-са. Uninstall/ Install Device Manageri без успехи, други драйвери също.... Подкарах го само по следния начин. Оставям HP Wiress Assistrana да показва On Положение, т.е. Bluetooth On, Wi-Fi Off ( тъй като иначе показва Bluetooth Off, Wi-Fi Off), След това Рестартираме, пускаме Mobile Centera бутона вече е активен, но самия Wi-Fi не е вкл., след вкл. от там вече индикацията на клавиатура също светва и всичко тръгва. Ако си работим на машината и самия WiFi е винаги вкл. може да си работим без никакъв проблем.

Но самия факт, че не можем да го изключим или включим нормално е доста дразнещ.

Пробвал съм даже и безполезните в повето пъти Fix на Windows 7.

Тези 2 проблема ги наблюдавам на няколко машини от тази серия и ми се струва, че всичко е в некадърно написания Software и Drivers за управление.

Някой има ли разрешение и сблъсквал ли с е е с този проблеми.

Поздрави

Мога да предложа AUDIO платка - 605797-001. Доста често дефектират.

24 лева

С новия firmware на audio платките няма този проблем

Нов FW? Откъде се тегли това. Да не би да имаш впредвид БИОС.

Аз ползвам такъв лаптоп. Проблема със звука не е хардуерен!!!! С последната версия на драйверите го няма. В описанието на версиите на драйвъра е отбелязан вече като поправен проблема.

Проблеми с безжичния нет не съм имал. Ползвам драйвърите от сайта, също последните.

Единствената ми забелжка е клавиатурата от новия тип на бюджетните лаптопи. Бутоните не са наредени абсолютно в прави линии. Някои клавиши са леко криви. Едни много леко наклонени, други леко извъртяни. Почти незабележимо е, но се вижда. Забелязал съм го на 620, 625, 630, 635.

Всичко е от драйвърите

Искам да попитам някой друг притежател на 620 дали има издатина отзад на капака под логото на HP? Не е особено красива и ми е интересно дали е серийно или при моята бройка нещо не е наред? От снимките и клиповете в нета не се вижда ясно и не мога да видя. :help:

Здравейте,колкото и тъп да е въпроса.........620 с една или две колонкие?стерео или моно е?че от сервиза ми разправят приказки от 1001нощ

Здравейте,колкото и тъп да е въпроса.........620 с една или две колонкие?стерео или моно е?че от сервиза ми разправят приказки от 1001нощ

Влизаш тук http://laptop.bg/laptops-hp-620-hp_620_LH270ES и намираш най-отдолу на страницата "имате въпрос"пишеш там и ще ти отговорят

Със една колонка е. Само в ляво. Аз имам такъв лаптоп. Само една е, но пък свири като със леко ехо и се чува сякаш са две.

Здравейте и аз съм с 620 имам същите проблеми с които започва статията, също така и моя има лека издатина на капака, искам да питам обаче някой дали е имал друг проблем при мен нещо става от време на време. Лаптопа започва да издава странни звуци забива на филми и това за мн кратки моменти случва се рядко. Не е постояно но се чудя дали е от драйвери или хардуер.

Здравей, остави ми скайп или мейл на ЛС и ще ти изпратя всички актуални версии на драйвъте и проблема ти би трябало да се реши.

Здравейте

Имате ли възможност, да дадете линк или да ми пратите на пощата: [email protected], схемната документация на този лаптоп HP 620, той се води като HP delphi d40. той е залят с вода и са се окислили няколко елемента че да мога видя кои са и да ги купя.

Благодаря за помощта

Здр... Колеги, аз имах същия проблем, а при мен се оказа АУДИО платката, която най вероятно е имала студена спойка.Та разглобих лаптопа и извадих платката, размонтирах входа които е за слушалките, почистих добре и го монтирах обратно, като налях добре спойките с тенол, че платката е няколко слойна и след, като монтирах всичко бе 6.Надявам се да помогна на някого със сроден проблем... :)

Хора, проблема беше изцяло софтуерен, във фиксовете на последната версия на драйвърите е описан. Вече писах за това.

Fixes - Fixes an issue where the system audio is lost after unplugging headphones.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0