stoyanov_b

Проблем с камера на ASUS

71 posts in this topic

Имам следния проблем с камерата на лаптоп модел ASUS X71SL-7S031.

Камерата е модел - Chicony 04F2-b012

Проблема е следния.

Лаптопа работи под операционна система Windows XP.

Изтеглих всички драйвери за него от

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

След инсталирането се оказа че камерата работи добре, но образът който дава е обърнат надолу.

По късно от форуми разбирам че този проблем е решен в драйверите за Windows Vista.

По мои причини не искам да преминавам на новата операционна система, затова моля

всички които могат да ми помогнат да го направят.

Благодаря предварително!

В самите настройки на камерата няма ли опция за обръщане на образа? Ако не освен драйверите за образа пробвай и със софтуер за web камери!

И дано стане! ;)

От следния сайт

http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/win/144659

попаднах на нов драйвер, с който вече мога да флипвам образа Up/Down

което с оригиналния софтуер не можеше да се прави.

Ако някой има подобен проблем е необходимо да разбере точния модел на

вградената камера, и на горния сайт да потърси софт за наличната операционна система!

Успех на всички!

imam absoliutno syshtiq problem izobrajenieto na kamerata mi e naopaki, no az sym s Vista, ne XP. molq vi da mi pomognete

instalirah programata no kato q pusna mi dava: webcam driver open fail.restart camera or computer :(. az tova ot saita na asus daje ne iska i da se instalira :( HELP

ПРИ МЕН СЪЩО ОБРАЗА НА КАМЕРАТА БЕИИЕ НА ОБРАТНО... ИЗТЕГЛИХ НЯКАКЪВ ДРАЙВЕР ОТ САЙТА НА "ASUS".... И ОБРАЗА СИ ДОЙДЕ НОРМАЛНО , НО ЗАБЕЛЯЗВАМ чЕ САМИЯ ОБРАЗ Е чЕРНО-БЯЛ ....И НЯКАК СИ САМОТО ВИДЕО ВЪРВИ НЯКАК СИ МНОГО МУДНО ..... ТА ДА ЗАПИТАМ ТАКА ЛИ ТРЯБВА ДА СА ? :blink: ... АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ С НЕЩО -ЩЕ СЪМ БАГОДАРЕН (МОДЕЛА Е : "K50AB") :)

ПРИ МЕН СЪЩО ОБРАЗА НА КАМЕРАТА БЕИИЕ НА ОБРАТНО... ИЗТЕГЛИХ НЯКАКЪВ ДРАЙВЕР ОТ САЙТА НА "ASUS".... И ОБРАЗА СИ ДОЙДЕ НОРМАЛНО , НО ЗАБЕЛЯЗВАМ чЕ САМИЯ ОБРАЗ Е чЕРНО-БЯЛ ....И НЯКАК СИ САМОТО ВИДЕО ВЪРВИ НЯКАК СИ МНОГО МУДНО ..... ТА ДА ЗАПИТАМ ТАКА ЛИ ТРЯБВА ДА СА ? :blink: ... АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ С НЕЩО -ЩЕ СЪМ БАГОДАРЕН (МОДЕЛА Е : "K50AB") :)

поздравления, успял си да направиш по трудното нещо - а именно да обърнеш образа (аз все още не съм успял да направя това, колкото и каквито и драйвери да слагам). от тук нататък ти остава само да отидеш в настройките на камерата (става по-лесно ако си инсталираш ASUS LIFE FRAME) и търсиш дали има активиран някакъв ефект (предполагам , че проблемът ти е точно такъв). избираш си да няма ефект и би трябвали да се оправи.

И аз имам проблем с камерата - обратния образ. Изтеглих си драйвера, инсталирах го, но като го стартирам ми изписва Webcam driver open filе и после ме моли да рестартирам лаптопа или камерата и всеки път така :( Какво да правя? :(

i az imam su6tiq problem s kamerata,obraza mi e na obratno.Molq pomognete laptopa mi e asus K70IO series,Blagodarq predvaritelno

zdraveite i as iskam niakoi da mi pomogne ako moje.as imam problem s kamerata.kato tia vaob6te ne iska da tragne.asus K50IJ. e laptopa.tia si rabote6e no iavno ne6to sam istril.probvah vsekakvi draiveri.ot mnogo saitove.i ot diska koito imam .no ne stava ni6to.tarsi mi nekakvi draivari no kade i kak da giinstaliram.ne znam.eto kakvo mi pi6e sled kato se opitam da instaliram.The file ;snp2uvc.sys.on USB.2.0PC Camera. svalih mnogo takiva faila ot gugala ama ni6to ne stava.

Проблема идва от това,че слагат няколко модела камери и за всяка по отделно си трябват нейните драйвери.Вижте кой модел е вашата камера и намерете драйвери за нея.

А как да го разберем?

Във сайта на Асус под всеки драйвер за камера има подробно описание как :)

Във сайта на Асус под всеки драйвер за камера има подробно описание как :)

Благодаря за помоща, реших проблема :) (happy)

АЗ имам следния проблем с камерата:

Имам ASUS F5RL от 3 години,но се наложи да преисталирам WIDOWS XP SP3.След преинсалацията не мога да инста-

лирам драйвера за кмерата /вградена/.Не мога и да разбера нейния модел.С прогамата EVEREST не намирам записано

нищо за тип и вид.

Ако някой знае моля да помогне.

P.S.От сайта на ASUS съм взел драивера.

as imam sa6tiq problem s kamerata pri preinstalirane na laptopa vinagi q obra6ta kakvo da pravq ve4e ..........MOLQ POMOGNETE DA ISTEGLQ TEZI DRAIVARI ILI NE6TO KOETO LIPSVA NAPI6ETE MI V KOI SAIT DA GI TARSQ predvaritelno blagodarq mnogo" asus k50ij modela

Обадете се на сервиза на Asus, това е доста често срещан проблем.

Моят проблем също е в обърнатия образ на камерата на Асус (модела на самата камера не я знам,само зн че е 1,3мпх) а самоя асус е K51ACserles....какво да изнсталирам и от къде?

И моят лаптоп е Асус и снимката на скайпа ми е обърната надолу.Какво да правя?!?

Проблеми няма с камерите на Асус.Аз имам 2 лаптопа Асус,при преинсталация влизате в сяŠпорта и преди да сложите драйвери за камерата си инсталирайте всички utilites Успех.

Имам следния проблем с камерата на лаптоп модел ASUS X71SL-7S031.

Камерата е модел - Chicony 04F2-b012

Проблема е следния.

Лаптопа работи под операционна система Windows XP.

Изтеглих всички драйвери за него от

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

След инсталирането се оказа че камерата работи добре, но образът който дава е обърнат надолу.

По късно от форуми разбирам че този проблем е решен в драйверите за Windows Vista.

По мои причини не искам да преминавам на новата операционна система, затова моля

всички които могат да ми помогнат да го направят.

Благодаря предварително!

i az imam sashtiq problem sas moq ASUS PRO72Q slojih mu windows 7 no kamerata e naobratno obraza mi go vadi na obratno !modela na kamerata mi e 1.3 UVC Web Cam nqkoi ako moje da pomogne

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...