Sign in to follow this  
Followers 0
sa6ini

Лаптоп MSI VX600 - температура като в ада!

8 posts in this topic

Здравейте имам проблем лаптопа ми MSI VX600 (вече навършва 2 години и половина) вдига температури като в ада - процесора ми дига 100 градуса целзий (да, целзий!), а HDD вдига 50 градуса целзиий. Значи чистиха го преди една седмица, даржеше а сега пак почна да изключва през 10 минути на силна работа. Имам и охладител макар и малко брицан, но пак загрява. ПОМОЩ!!! Оставайте коментари, а ако някой разбира малко повече от другите скайп - aleksander_101

ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!ПОМОЩ!

Тази температура, която си посочил, може да се достигне само ако вентилаторът на лаптопа не работи въобще. Трябва да занесеш машината в сервиз и с уред да се видят напрежението към вентилатора, както и дали има сигнал на тахометричния извод от него.

Тази температура, която си посочил, може да се достигне само ако вентилаторът на лаптопа не работи въобще. Трябва да занесеш машината в сервиз и с уред да се видят напрежението към вентилатора, както и дали има сигнал на тахометричния извод от него.

Водех го но казаха че вентилатора работи.

Много съмнителна ситуация. Възможно е да не се отчитат правилно оборотите на вентилатора и да не реагира термозащитата,но чак пък толкова... да пробват в сервиза да подадат директно захранване към охлаждането и да видят какво ще стане. То ще си каже.

Много съмнителна ситуация. Възможно е да не се отчитат правилно оборотите на вентилатора и да не реагира термозащитата,но чак пък толкова... да пробват в сервиза да подадат директно захранване към охлаждането и да видят какво ще стане. То ще си каже.

Ами значи ние го водихме да го изчистят. Изчистиха го, взехме го и като се прибрах да го пусна, като го пусна след 2 минути спираше. Заведохме го пак и се оказа че не били свързали вентилатора на лаптопа правилно. Свързаха го и започна добре да работи. Изпробвах го на по-мощни игри и издържаше. А сега след няма и една седмица, пак започна да загрява...

П.С. Бяка му сменили и силиконовата паста.

Edited by Sa6ini

Слагането на паста се прави на ТЪНЪК слой и охладителят трябва да прилепне добре. Иначе след време - от месец до година, пак се появява проблем. Представям си какво са направили в сервиза, за да се появи проблем след седмица!

Слагането на паста се прави на ТЪНЪК слой и охладителят трябва да прилепне добре. Иначе след време - от месец до година, пак се появява проблем. Представям си какво са направили в сервиза, за да се появи проблем след седмица!

Значи то не загрява бързо, ако влизам в интернет и не напрягам компютъра, но вчера се опитах да разархивирам 3.60 GB архив (за една игра), разархивирането стига до 20% и компютъра изключва. sad face :(

Има няколко причини една машина да държи високи температури

скапана е перката (не върти достатъчно бързо) - този проблем се решава със смазване или подмяна на перката в краен случай

не добре монтиран модул (най-често незатегнат достатъчно или недостатъчна паста)

задръстени решетки на модула (ама трябва да попаднеш наистина на калпав техник, за да пропусне точно този проблем)

проблем в самия модул (виждал съм машини с идеално работещ вентилатор, но с леко деформирани тръби - температурата беше висока), проблема в този случай се решава със смяна на цялото охлаждане

мен ако ме питаш - занеси лаптопа в читав сервиз, в тоя който го носиш явно не си разбират от работата щом два пъти не могат да оправят един (в повечето случай) елементарен проблем

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0