Sign in to follow this  
Followers 0
Guest coffee

инсталиране на XP

9 posts in this topic

Здравейте !

значи имам лаптоп "Acer Extensa 5230" от испания с оригинален Windows Vista искам да мина на XP но като буутна CD'то почва да се инсталирва стига до едно място и се появява син екран ... се едно ми е повредено някое устройство ...

някой ако знае от какво е проблема да пише :)

Това най вероятно е от SATA драйверите, често срещан проблем при инсталация на XP ето прочети Тук ;)

поздрави

Алекс

знаех си че някош ще ми отговори за сата... но не е от тях пробвах :)

буутвам Hiren's boot cd отваря ми менюто където и да натисна ми отказва не зарежда файловете ...

Здравей, Не съм много запознат с новата политика на Acer, новия BIOS за моя Лаптоп е заключен за Vista и 7, а аз ползвам Ubuntu GNU/Linux затова не го ъпгреитвам. Предполагам имаш този проблем с хардуера(евентуално) и те съветвам да си запазиш Vista-та докато си в гаранция.... Или да Флашнеш BIOS, но тогава няма да имаш гаранция... За версията на BIOS не мога да ти помогна! :(

Мисля че се сещам какво ти изписва, но не съм сигурен. По принцип когато минаваш от Vista на по-стара версия на Windows-a се получава така. Аз съм с Acer Aspire 5738G предполагам, че и при теб трябва да е подобно. Влез в биоса, Main, потърси някъде SATE Mode и виж на какъв режим си. Ако ти е на AHCI го смени на IDE. И си готов. Вече би трябвало да нямаш проблеми.

Мисля че се сещам какво ти изписва, но не съм сигурен. По принцип когато минаваш от Vista на по-стара версия на Windows-a се получава така. Аз съм с Acer Aspire 5738G предполагам, че и при теб трябва да е подобно. Влез в биоса, Main, потърси някъде SATE Mode и виж на какъв режим си. Ако ти е на AHCI го смени на IDE. И си готов. Вече би трябвало да нямаш проблеми.

Да колегата илиан има право,имам съшия лаптоп и ми коства много време и нерви докато разбера как става преинсталацията.само че преди това форматирах целия хард и после преминах от ANCI на IDE и слава богу сега съм с ХР само дето сега имам друг проблем ама тои е за друга тема. :)

Проблема ти е от това и аз си купих нов aspire 5315 при инсталацията така се получи от vista XP това си го знаех и го промених и се оправи само от там ти е проблема :)

Смени го и ще видиш, че ще се оправи.

Edited by Wingshot

А каква е причината за този downgrade?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0