Sign in to follow this  
Followers 0
SLAYER

Проблем с Acer Aspire 5520G

16 posts in this topic

Здравейте,

Притежавам лаптоп Acer Aspire 5520g със следните характеристики:

CPU:AMD Turiuon TL-60 2.0Ghz

GPU:GeForce 8600GS

RAM:2Gb DDR2

HDD:250GB 5400rpm (мисля)

Следният проблем е , че при гледане на филми , играене на каквито и да били игри , слушане на музика и т.н, самия лаптоп почва да "влачи" ; "сече" и т.н

Накъсва и аудиото и видиото !

Някой да има напредстава от какво може да е проблема ?

Благодарности , предварително ! :):drinks: :drinks:

И аз имах този проблем на моя но след като си флашнах биоса всичко се оправи. Пробвай и ти да си го флашнеш и пиши какво става.

Малко съм "бос" в тази сфера , как се флашва биоса ?

От сайта на Acer изтегляш най отдолу където пише Bios for MS Windows Vista файла v1.33, след това инсталираш това което се е изтеглило. Но да ти кажа че скапва Windowsa в повечето случай така че успех.

Успех и дано да стане

Edited by Y2K

Здравейте,

имам Acer Aspire 5520G

CPU: AMD Athlon x2 1.9

VGA: GeForce 8400mG

HDD:160 GB

значи проблема е следния при включването на лаптопа работи,стартира ОС и по някое време се изключва от само себе си,мислех че е от ОС затова я преинсталирах и пак има същият проблем.Ако някой може да ми помогне да пише.(Попринцип този модел трябва да е с Виста,аз я махнах и сложих XP)

Edited by Dark0

Нов ли е лаптопа? Ако не е нов може би се нуждае от почистване на вентилатора.

Със вистата правеше ли такива ненадейни изключвания, на маса ли седи лаптопа или на нещо меко (булана, легло и т.н.).

Грее ли там кадето му е отвора за въздух на процесора, погледнете температурата на процесора с някоя програма от сорта на еверест.

Еми има половин година вече откакто е купен,а за това къде седи през повечето време е на бюро,но и не отричам,че съм го слагал и на леглото.Между другото изчетох много такива проблеми като моя и според мен проблема е,че е замърсен и затова след малко ще му дам още почивка ще го стартирам и ще проеверя температурата с Everesta,защото работи 10-15 мин и изключва.

Edited by Dark0

Също така виж на колко % ти е натоварен процесора без да правиш нищо и дали когато се изключва е на някаква висока температура.

И щом не ти го е правил преди това значи е мръсен.

Да наистина първо провери другите възможности преди да бараш Биос-а. Успех! и пиши какво е станало щото и аз съм със същия лаптоп.

Edited by aftre

skype mi e onerbg ИМАМ ПРОБЛЕМА С ВЛАчЕНЕТО :/ ПИСНА МИ .... НАМЕРИ МЕ В СКАИП ДА НАМЕРИМ НЯКАКВО РЕИИЕНИЕ

продавам същата машина за 750лв. ако някой има интерес скайпа ми е : dropaway

може и да не е свързано с темата, но трябва да си сменям харддиска, някой може ли да ми даде линк с параметрите на възможни харддискове за 5520г, за да си напазарувам нещо от локалния пазар, в сервизите излиза цифромания. приинципно сегашното ми хдд е 250гб, навит съм и на 160 ако цената е по-достъпна. благодаря предварително.

Здравейте преди малко се опитах да си флашна биоса на лаптопа Acer Aspire 5520G ... свалих си ZIP-а от сайта им прочетох си read.mе файла имаше вариант за флаш под windows, но сега не ще да се включи ... въртят се перките и CD-рома но дисплея не светва нито изкарва образ през DVI или VGA изходите .

Приятеля ми имаше същия модел... След 7-8 месечни нерви, постоянно зацепване, бавене... :angry: И също толкова постоянно чистене на програми, даване на различни приятели "разбирачи", ccleaner-i и темподобни просто се отказа и го продаде... Нестига това ами и имаше поне 3-4 дефектни компонента като например изхода за LAN кабела, проблеми с дисплея... Неразбирам как може една фирма да изкара на пазара продукт с такива параметри за има-няма 900 лв. :blink: :blink: , който другите марки предлагат за по 1400 до 2000 лв. и да се очаква да работи перфектно??? :( :( Накрая приятеля ми се закле, че повече няма да си вземе Acer... След "контакта ми" с този модел и аз .. Определено НИКОГА!!! :angry: :angry: :angry:

Имам проблем с моя лаптоп Acer 5520g. Клавиатурата ми си сменя редовете и мястото за писане както си иска. Даже и това , което пиша е с големи трудности. Непрекъснато се връщам и изваждам написаното от междуредието. Пише си където си иска. Ако знаете лек за този проблем ще съм много благодарен!

Аз пък имам този модел от почти две години и не съм имал никакъв проблем до сега. И според мен проблема почти винаги е в "задклавиатурното устройство" :P

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0