Sign in to follow this  
Followers 0
IY_

Смяна на термо лепенки прегряване?

10 posts in this topic

Здравеите мога ли да си поръчам от някъде термо лепенки(термо дъвка) за чипсета и видео картата.

Пастата я смених на процесора и е добре температурата, но като пусна някоя игра на лаптопа за около 2 часа и се изключва.

от евереста в спокойно състояние :

Температури

Процесор 36 °C

1. CPU / 1. ядро 34 °C

1. CPU / 2. ядро 35 °C

GPU Diode (DispIO) 40 °C

GPU Diode (MemIO) 40 °C

WDC WD5000BEVT-22ZAT0 41 °C

Вентилатор

Графичен процесор 30%

Напрежение:

ядро на процесора 0,93 V

Edited by Mario_Parushev

Моя ACER travelmate 5740G в idle e даже по топъл с 5 градуса.

На игри си загрява доста.Аз си играя, то си грее :gamer:

Слагай направо термопаста, аз със сребърните пасти най-добри резултати получавам :drinks:

Вариант 1: проверяваш в магазините за електронни елементи, там се продават тефлонови, слюдени и керамични изолатори за мощни транзистори, купуваш, изрязваш по форма и слагаш.

Вариант 2: отваряш голям полипропиленов кондензатор, развиваш го и имаш няколко метра изолация, която изрязваш и поставяш върху чипа. От двете страни изолацията се маже с ТЪНЪК (!) слой паста, за да се премахне въздуха.

Процедурата завършва с пускане на лаптопа и използване на laptop.bg :D

1 person likes this

и аз му сложих такава сребърна паста(титанска) обаче лепенките май са ми проблем.

е това няма ли да ми свърши работа

http://www.azola.bg/oem-thermal-pad-13-x-13-x-10mm-4-pcs__123692

или това

http://www.bomba.bg/termoprovodjascha-podlozhka-thermal-pad-13-x-13-x-1-5mm-4-pcs-dkd-1091.html

ако нестава с тия ще пробвам някой вариант от твоите ггуест

Edited by Mario_Parushev

Дебелички са. Има и по- тънки - 0,2 - 0,4 мм, просто трябва да провериш. Най- добре се получава с полипропилен от кондензатор, но е голяма играчка да се отвори.

1 person likes this

Вариант 3 - медна или алуминиева ламарина или фолио (според необходимата дебелина) :thumbsup:

Няма какво да изолираш електрически, "дъвката" я слагат не с цел изолация, а за изравняване на нива.

Титанската паста ако е от оная, която прилича на бронз за печки, стои мазна и няма чистене директно я засилвай към коша. Купи си Arctic Silver 5 или Arctic Ceramic примерно. Естествено има поне още 10 читави, но титанската гадост не е от тях- толкова е мазна и гъста, че е почти невъзможно да се нанесе хубав тънък слой, като изсъхне се получава дебела кора, която няма много добри своиства ;)

Edited by Overdrive

Вариант 3 - медна или алуминиева ламарина или фолио (според необходимата дебелина) :thumbsup:

Няма какво да изолираш електрически, "дъвката" я слагат не с цел изолация, а за изравняване на нива.

Титанската паста ако е от оная, която прилича на бронз за печки, стои мазна и няма чистене директно я засилвай към коша. Купи си Arctic Silver 5 или Arctic Ceramic примерно. Естествено има поне още 10 читави, но титанската гадост не е от тях- толкова е мазна и гъста, че е почти невъзможно да се нанесе хубав тънък слой, като изсъхне се получава дебела кора, която няма много добри своиства ;)

КАТЕГОРИЧНО не съм съгласен. Ако ставаше дума за изравняване на нива - нищо по- лесно от изработване на подходящ охладител. Горната част на кристала е монокристален силиций, покрит с тънък слой силициев двуокис без дифузори, и е ПОЛУПРОВОДНИК. При работа винаги има слаби електрически нива, които ПРИ ВИСОКИ ЧЕСТОТИ оказват влияние на работата на машината!

Edited by gguest
3 people like this

gguest ти говориш за такъв кондензатор

http://www.tme.eu/bg/pages/New_Product:polipropilenowi-kondenzatori-ot-serija-mmkv.html

с тоя кондензатор става ли маи имам от него :)

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=67&t=94635

Edited by Mario_Parushev

Вторият е електролитен, няма да ти свърши работа. Иди в Конрад или в Пулсатор, или в магазин за резервни части. Стотинки струва.

Дебелички са. Има и по- тънки - 0,2 - 0,4 мм, просто трябва да провериш. Най- добре се получава с полипропилен от кондензатор, но е голяма играчка да се отвори.

Браво е сега го направих с полипропилен от кондензатор и стана много добре благодаря много!!!! ггуест :gamer: :gamer: :drinks:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0