Sign in to follow this  
Followers 0
Guest aluran

DELL N5110

9 posts in this topic

Здравейте купих си лаптоп DELL N5110 със процесор i7 i видео карта NVIDIA GeForce GT 525

проблема е че лаптопа използва вградената видео карта на intel а не NVIDIA GeForce GT 525

Какъв може да е проблема

Нямаш проблем, двете карти се превключват автоматично при по голямо натоварване :)

И аз изкам да си го взема този модел, пиши как се държи спрямо игри и при по тежки програми.

Edited by koill

А защо не си използва директно NVIDIA та ами натоварва процесора много странно ми звчи.

А иначе тр първа почнах да инсталирам програми и ще напиша отзив след като разцъкам малко.

До колкото занам интелската карта пести батерия и не вдига грагусите на лаптопа, другата е за по мощни процеси и се включва при игри и hd video :)

Здравейте!

Да, картата превключва автоматично, когато се стигне до по-голямо натоварване. Бъдете сигурни обаче, че сте инсталирали преди това и правилните драйвери и настройки, за да нямате проблем с точното им функциониране. Иначе самото превключване не нова технология от Nvidia. Нарича се Nvidia Optimus и цели да намали натоварването на видеото, за да се спести енергия и да се намалят температурите, както е описано в горния пост. Не бива да се притеснявате за това, защото вградената в процесора карта е доста по-мощна от това, което сме виждали до момента от Intel и се справя и с доста сериозни натоварвания.

Поздрави, Георги!

Здравейте. Аз също мислш да си взема този модел. Можете ли да кажете как е с температурите, които развива, защото сегашният ми XPS е доста горещ, дори и в ненатоварено състояние.

Здравейте!

И аз искам да попитам за Dell Inspiron N5110. Брат ми ще заминава след време за чужбина и ме помоли да му препоръчам лаптоп. Иска машина със здрав корпус; по възможност прахоустойчив; да може да играе игри (не от най-новите); да може да гледа HD филми. Препоръчах му този модел, като може би най-добър в момента като цена/производителност. Но бих искал да попитам още:

1. До колко здрав е корпуса на тази машина? Също така, до колко добре затворен е - против прах, пясък и т.н. (Ще го ползва в недобри условия.) Зная, че въпросите са доста относителни, и все пак - ако някой има наблюдения спрямо други модели, марки, моля, нека сподели.

2. Как се държи тази машинка в жегите при максимално натоварване? Някъде бях чел, че доста грее когато се натовари. Има ли случаи, в които се самоизключва от прегряване?

3. Какво значи "48 месеца международна гаранция Dell Next Business Day"?

4. Има ли опция за застраховане, което да важи извън територията на България?

Благодаря предварително!

Здравейте!

И аз искам да попитам за Dell Inspiron N5110. Брат ми ще заминава след време за чужбина и ме помоли да му препоръчам лаптоп. Иска машина със здрав корпус; по възможност прахоустойчив; да може да играе игри (не от най-новите); да може да гледа HD филми. Препоръчах му този модел, като може би най-добър в момента като цена/производителност. Но бих искал да попитам още:

1. До колко здрав е корпуса на тази машина? Също така, до колко добре затворен е - против прах, пясък и т.н. (Ще го ползва в недобри условия.) Зная, че въпросите са доста относителни, и все пак - ако някой има наблюдения спрямо други модели, марки, моля, нека сподели.

2. Как се държи тази машинка в жегите при максимално натоварване? Някъде бях чел, че доста грее когато се натовари. Има ли случаи, в които се самоизключва от прегряване?

3. Какво значи "48 месеца международна гаранция Dell Next Business Day"?

4. Има ли опция за застраховане, което да важи извън територията на България?

Благодаря предварително!

Аз разбирам от игри и питам - щом няма да играе GTA IV/Crysis 2 на максимални настройки, защо му е този компютър? Първо, че е скъп заради инвестираният в него хардуер, второ че за тези елементи трябва задължително охладителна подложка. Ще му е жал ако го изпусне без да иска...

По въпросите:

1. Лаптоп щом е - не очаквайте да издържа като телефон на падане (може би само един път и то да се чукне лекичко)

2. Моят не е толкова силен, но грее много (така е с всички когато се натоварят), аз мисля да си взема охладителна подложка - тя оправя проблема. Когато компютър се изключи от прегряване това значи само едно - съсипва се на макс и може да изгори или да се наложи сервиз. Има такива, но този надали ще прави така (освен за гореспоменатите игри, играни доста време)

3. Значи че лаптопът има гаранция и в чужбина (2 години, но за батерията може да са по-малко). Т.е. отива във Франция например и като се повреди го носи в сервиз на DELL и показва всичко за гаранцията (ще има паспорт лаптопа) и му го оправят безплатно защото е в гаранция.

4. Ами то точка 3 изключва точка 4 освен ако искате това застраховане: Инцидент, природни стихии, разливане на течност по невнимание, падане на машината и други (не се шегувам, такова има), но не знам дали има. Сигурно застрахователните компании в чужбина предлагат...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0