Sign in to follow this  
Followers 0
djdoubled

Проблем с DVD на Pavilion DV9700

8 posts in this topic

Имам проблем с DVD-RW устройството, Win 7 не го открива като такова,липсва в Device Manager,не мога да си инсталирам и Windows ot DVD,просто инсталацията не стартира.Лаптопът е HP Pavilion DV9700,моделът на DVD-то DR-KD08HB.Инсталирах си от флашка нов Win 7 на форматиран хард,след това XP и отново същото,DVD все едно не съществува,като дам търсене на устройства не намира нищо.Пробвах да го разкача и свържа отново няколко пъти,направих и ъпдейт на BIOS. Самото DVD светва и се чува,че върти диска.Пробвах го на друг лаптоп и безпроблемно го намери и записа диск.В google има няколко начина за отстраняване на проблема - 1) изтриване в Регистъра на lower и upper filters, 2) MicrosoftFixit.dvd.Run 3) bcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

От всичко пробвано,нищо не помогна.Посъветвайте ме от какво може да е проблема и дали има начин да се отстрани.

ПС. Забравих да спомена,че видеото е дефектирало,не изкарва сигнал на монитора,работи с външен монитор.

Здравей те,

Виждам че темата е стара и никой не е отговорил, но и аз имам такъв проблем и доскоро търсих някакво решение.

Не намира инсталирано DVD на HP Pavilion dv9910us (AMD), няколко седмици след това изчезна звука и лаптопа дава информация че няма инсталирано устройство.

След като изчезна и звука от сервиз ми казаха че има отлепен чип. Кой точно е чипа нямам си престава.

Може ли някой да отговори за кой чип става въпрос?

Предлагат ми от друг сервиз смяна на чипа с гаранция 6 месеца - 200 лв.

А от трети сервиз предлагат да залепят стария чип но със смяна на цялото охлаждане - около140лв.

Аз не разбирам от компютри но от прочетеното из форумите стигам до извод че за да е успешен ремонта следва да се направят и двете операции - смяна и на чипа, и на охлаждането което оскъпява безбожно ремонта на моята 4 годишна машина, и на практика го обезсмисля. А отвсякъде ме заплашват че скоро ще изгори/отлепи и чипа на видеото.

Решение (поне за мен) - поръчал съм си нов настолен компютър а лаптопа докато се скапи напълно ще служи за интернет.

Други признаци за започване на проблемите с чиповете е загуба на уаерлеса и камерата.

Пиша тези редове с цел да спестя на хората неразбиращи като мен, времето и нервите по ровенето в интернет и напразните преинстлирания. Както и загубата на пари за подмяна на "не работещи" устройства с външни такива на USB.

При мен съществува и друг проблем - зависване на системата в момент на стартиране на Windows и започване едно лудо надлъгване с компа и многократни рестартирания само да тръгне. Пак след много нерви открих че винаги си стартира без проблеми ако има вкарана флашка в някой от портовете.

Пак ще помоля за хората със знания да отговорят защо е така и на какво се дължи?

Да но съм бил полезен на някой.

Обикновено се случва след разлепяне на Южен мост...

Почват да изчезват разни неща, хард, dvd, и други...

В един момент е напълно възможно да почне да дава сини екрани или да спре изобщо ако е от него

Благодаря за отговора!

Ако реша след време да правя нещо по лаптопа ще го имам в предвид, та да не са окаже че са пипали чипове дето си работят .

А вече пиша от новия комп :clap: .

гаранция от моста е, имам същия преди да умре изчезна ДВД-то, после едни ленти като се натовари и накрая мрак :D

Ами мойта шайга (DV9700) вече година и половина е с отрязана глава и работи като настолно ПЦ с външно LCD.Записвачката така и не се оправи,изкарах я във външна кутия на usb,но понякога и така не я разпознава.Wi-Fi също е през usb,щото антените са в монитора :blink: ,ама си работи нормално.Е от време на време забива яко,но след рестарт е пушка :D ..Интересно ми е oще колко време ще издържи,куче марка се оказа тоя Павилион,с разлепен чип ама бачка яко,работи по 20 часа на денонощие :D

чудя ви се , макар и малко знам поне 3 ма в софия които ги правят за по 100 - 150 Лв с гаранция 6 месеца :)

а вие сте се набутали за монитори и други какви ли не неща :)

Особенна порода сме българите :acute:

чудя ви се , макар и малко знам поне 3 ма в софия които ги правят за по 100 - 150 Лв с гаранция 6 месеца :)

а вие сте се набутали за монитори и други какви ли не неща :)

Особенна порода сме българите :acute:

Ами да ти кажа не мисля,че си заслужава риска,щото след тия 6 месеца пак ще угасне.А пък аз не съм се набутал много,щото си купих монитор за 160лв.,а продадох матрицата на лаптопа за 130лв...и ще го ползвам докато умре.А тези кадето са дали 150 за ремонт и лаптопа свети 6-9 месеца,после какво го правят-->за скрап.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0