Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
Joro

Как да добавим ram памет на лаптоп?

11 мнения в тази тема

Направихме видео в което показваме как може да добавите ram памет на вашия лаптоп. Не се изискват специални умения. Трябва ви само една отверка, с която да развъртите едно или няколко винтчета, след което да поставите допълнителната ram памет. В повечето случаи ram паметта е с доживотна гаранция или с поне 10 години. Ето и дългото подробно обяснено видео, което може да гледате и сменяте ram паметта едновременно:

1 person likes this

Рам паметта да, но не и самия лаптоп както ми обясниха като му изгорих дъното и заради сменената рам не ми зачетоха гаранцията. Неприятно. Наложи се да взимам ново от Ebay на цена 160 паунда. Плюс 30 смяна. Така че преди да сменяте вижте дали няма лепенки за гаранцията.

Блиндирани Врати

Edited by naydenantonov80

Не бих пробвал може би след 2 години като ми свърши гaрaнцията ,защото лаптопа е на 2, 3 седмици :D

Какво общо има рам модула с изгорялото дъно...

Защо не ги накара обосновано технически да ти обяснят какво общо има

После вадиш 2 становища от други сервизи че едното няма нищо общо с другото

и директно в КЗП

Повдигнатия въпрос е правен , а не технически. Гаранцията важи само ако не е нарушена целостта на лепенката. Няма значение рам ли сменяте или почиствате, или каквото ви е хрумнало да правите. Това е единствената гаранция, че потребителя не е решил да се прави на майстор и не е манипулирал по неправилен начин компонентите. Много добре знаете, че статичното електричество понякога е напълно достатъчно да повреди крехката електроника. Ето защо ако искате гаранция , бъдете така добри да се отнесете към сервиза който я държи и там ще ви почистят машината, или ще ви сменят компоненти безплатно в срока на гаранционна подръжка/или поне са длъжни да го сторят/.

Сега като изгледах и видеото, ми се струва страшно неудачно. Обяснено по този начин би подтикнало всеки "разбирач" да се хване с нещо което изглежда много лесно. Да, ама не. Кой ще обясни на "Весито" каква рам и трябва /в момента стандарти поне четири се сещам/ дали пък "Весито " разбира от режими на работа /двуканален/, и от там ако смени единия модул дали системата ще работи по-бързо или пък направо няма да може да изгрее и т.н. и т.н..

Edited by typakkk
1 person likes this

btw RAM модула в някой случай може да има много общо с изгорялото дъно.

Преди няколко месеца попаднах на един лаптоп с изгоряло дъно И процесор (по лаптпа мигаха светлините, вентилатора въртеше, но на дисплея нямаше никой). По някаква случайност установих, че едната плочка рам след около 10 минути работа на лаптопа загрява адски много и под "адски много" имам предвид, че буквално не може да я държиш в ръката за повече от 1-2 секунди. За спорта реших да сложа тая същата плочка RAM в друг лаптоп. Другият лаптоп тръгна нормално и почнах да въртя един memtest на паметта, теста не показваше да има някакъв проблем с нея, но след около 15-20 минути въртене на теста лаптопа угасна и повече не искаше да се включи. В последствие установих, че и на този дъното му се е споминало :) Така, че ето един случай в който паметта всъщност е отговорна за скапаното дъно (а и за един скапан процесор). Да само веднъж съм срещал такъв случай, но все пак :)

Всъщност всеки добавен от потребителя хардуерен компонент в лаптопа дава повод на сервиза да откаже гаранционно обслужване на лаптопа, за това хората трябва да имат едно на ум, когато решат да пипат вътре.

BTW видеото в първият пост е хубаво, но не всички марки лаптопа имат сервизен капак отдолу, не са редки случаите, когато трябва да разглобиш доста повече машината, за да достигнеш до рамта

btw RAM модула в някой случай може да има много общо с изгорялото дъно.

Преди няколко месеца попаднах на един лаптоп с изгоряло дъно И процесор (по лаптпа мигаха светлините, вентилатора въртеше, но на дисплея нямаше никой). По някаква случайност установих, че едната плочка рам след около 10 минути работа на лаптопа загрява адски много и под "адски много" имам предвид, че буквално не може да я държиш в ръката за повече от 1-2 секунди. За спорта реших да сложа тая същата плочка RAM в друг лаптоп. Другият лаптоп тръгна нормално и почнах да въртя един memtest на паметта, теста не показваше да има някакъв проблем с нея, но след около 15-20 минути въртене на теста лаптопа угасна и повече не искаше да се включи. В последствие установих, че и на този дъното му се е споминало :) Така, че ето един случай в който паметта всъщност е отговорна за скапаното дъно (а и за един скапан процесор). Да само веднъж съм срещал такъв случай, но все пак :)

Всъщност всеки добавен от потребителя хардуерен компонент в лаптопа дава повод на сервиза да откаже гаранционно обслужване на лаптопа, за това хората трябва да имат едно на ум, когато решат да пипат вътре.

BTW видеото в първият пост е хубаво, но не всички марки лаптопа имат сервизен капак отдолу, не са редки случаите, когато трябва да разглобиш доста повече машината, за да достигнеш до рамта

За това човек като прави ъпрейд на гаранционна машина си пази оригиналните части и не ги прадава. И ако се наложи да се ползват услугите на сервиза се монтира всичко както си е било преди. :D :D Определено се спестяват много главоболия.

Edited by HP_620
1 person likes this

За това човек като прави ъпрейд на гаранционна машина си пази оригиналните части и не ги прадава. И ако се наложи да се ползват услугите на сервиза се монтира всичко както си е било преди. :D :D Определено се спестяват много главоболия.

По винчетата се познава ако си бъркал.Нарчоно вече ги правят много лесни за ужулване и мако повече усилия и си надраскваш винчето...може естествено да го смениш но ако не е като останалите пак същата работа доказват че е отварян.

Малко ъпдейт и освежаване на темата. Как си ъпдейтнах Рамта на Лаптопа. Важното при купуването на РАМ е да видите лаптопа ви с каква рам работи (DDR2, DDR3, DDR4) и на колко Mhz.

Оригинално Лаптопа беше с РАМ памет 2x4GB DDR4 2400Mhz., както са и повечето лаптопи. Аз първо смених едната плочка рам с 16GB плочка и стана 16+4=20GB Ram.

След това тоест сега купих още една 16GB плочка рам и сега станаха 2x16=32GB DDR4 2400Mhz. Разбира се и Хард Дисковете съм сменил. Ето:

Лаптоп (Asus Vivobook Pro N580VD): CPU i5 7300HQ ^ RAM 32GB DDR4 2400Mhz ^ Nvidia GTX1050 4GB ^ SSD Crucial MX300 1TB + 250GB NVMe Samsung 970Evo

Edited by brave

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0