Sign in to follow this  
Followers 0
mishoantov

Колеги,дайте мнение на тема-какви би трябвало да са отношенията прода

20 posts in this topic

Моля за мнение на тази тема,би било полезно за всеки ,преди да направи сделка!

"Продаваш(купуваш) лаптоп втора ръка без ангажимент за гаранция(с документ,или на думи)на договорена цена,след време(над месец примерно) лаптопа дава дефект.Как би трябвало да постъпят участниците в сделката?"

Може би ще е хубаво да се прочете някое мнение преди.....Мерси!

Привет, Мишо!

Лично мое мнение: Еми то отговорът се съдържа във въпроса! Лаптоп без гаранция! Аз лично съм купувал над 10 броя употребявани лаптопи, без гаранция. С два от тях съм ял дърво, но няма на кого да се сърдя! Сам съм си виновен. Като искам , да е евтино - втора ръка, пък квот стане. При автомобилите е същото- пали ли купуваш, ако не бегай:lol:.

Нормалният гаранционен срок за "МЪНИБЕК", според мен е 3-7 дена. Като знам какви геймъри има, как да им дадеш повече!? Слага го на дюшека и играе на МАКС! После лаптопа прегрял. То за такива няма изобретен вечен лаптоп.

Моята сделка с Мишо, преди година и нещо, премина без проблеми! Лаптопа продължава да си работи! Всичко е въпрос на късмет, винаги съм предпочитал здравото пред лъскавото!

Лека вечер на всички! Няма нищо лошо да видим и други коментари!!!

4 people like this

Гаранция за кола, жена, лаптоп....и т.н. втора ръка....Сложен казус.

Няма такава гаранция. Съгласен съм с колегата мънибек 3-7 дни.

Предостатъчни са за локализиране на хардуерен проблем при колата, жената, лаптопа.... :D

И донякъде недостатъчен период за прегряване, блокиране, изтъркване.... :D

Макар че има потребители които лесно биха ме опровергали за срока..... :drinks:

Търсиейки евтиното, изгодното, си правиме сметката.

Никой няма да даде 1 година гаранция на лаптоп 2-ра ръка.

Това означава само да заменяме прегряти машини. Повечето хора още не разбират че лаптопа

не е машина за натоварване 24/7. И от тази заблуда идват проблемите, както за продавачи,

така и за купувачи. Поздрави колеги. :drinks:

Edited by telarche
2 people like this

Моля за мнение на тази тема,би било полезно за всеки ,преди да направи сделка!

"Продаваш(купуваш) лаптоп втора ръка без ангажимент за гаранция(с документ,или на думи)на договорена цена,след време(над месец примерно) лаптопа дава дефект.Как би трябвало да постъпят участниците в сделката?"

Може би ще е хубаво да се прочете някое мнение преди.....Мерси!

Юзера си плаща ремонта.Като предлагам без гаранция давам тестван лаптоп,не такъв "печен във фурната" за който се знае че е потенциален мъртвец и обикновено не съм имал проблеми със втората употреба

Като иска гаранция има нови лаптопи :)

Edited by Mihal
1 person likes this

Привет, Мишо!

Лично мое мнение: Еми то отговорът се съдържа във въпроса! Лаптоп без гаранция! Аз лично съм купувал над 10 броя употребявани лаптопи, без гаранция. С два от тях съм ял дърво, но няма на кого да се сърдя! Сам съм си виновен. Като искам , да е евтино - втора ръка, пък квот стане. При автомобилите е същото- пали ли купуваш, ако не бегай:lol:.

Нормалният гаранционен срок за "МЪНИБЕК", според мен е 3-7 дена. Като знам какви геймъри има, как да им дадеш повече!? Слага го на дюшека и играе на МАКС! После лаптопа прегрял. То за такива няма изобретен вечен лаптоп.

Моята сделка с Мишо, преди година и нещо, премина без проблеми! Лаптопа продължава да си работи! Всичко е въпрос на късмет, винаги съм предпочитал здравото пред лъскавото!

Лека вечер на всички! Няма нищо лошо да видим и други коментари!!!

АЗ "Геймър"-на 43 години,не ми ли е малко късно.Автомобил не се купува по вашето описание,никога не съм искал 1-година гаранция ,но и никъде няма такава която предлагате3-7 дни.Ако си създавате "колегиално " такива неписани правила във форума,рано или късно бизнесът ви ще се самоунищожи.HP Pavilion dv -2000 прегрява от нормална работа,сърфиране в нета,качване на снимков материал.И това е доказано не от мен,но отдавам коментара ви на това че не сте прочели темата която пуснах преди МишоАнтов или сте чели между редовете.Нищо лично към вас но правилата които описвате по горе са достойни единствено за битака.........ако все още съществува.Може би избързах но заглавието на Мишо Антов малко "подвежда",той раздели темата ,защото за да коментираш едната тема,трябва да си прочел предходната,ей голям хитрец бил тоя Мишо..........

Как да дадеш гаранция на нещо което е излязло от завода с гаранция, изминава гаранционния му срок и единственото нещо остава е moneyback след тест примерно до макс 7 дена! Гаранционен срок се дава единствено за нов лаптоп (срок предвиден от производител) ИЛИ СЕРВИЗ(магазин) със ГАРАНЦИОННА КАРТА ПОДПИС И ПЕЧАТ, срок на договора, начало и край с прикрепен касов бон!!! Без тези неща гаранция не може да се търси! За всички допълнителни сервизни ремонти неописани никъде, срокът на moneyback-а е минал се заплащат от потребителя(ползвателя) на лаптопа! :thumbsup:

Edited by mr_spirit

Patso, не визирам твоя случай с DV2000-то. В нея тема , както се вижда ,не съм коментирал случая!

Постът ми е по повод мнението(анкета) на Мишо ,за гаранцията и лаптопите втора употреба! Не съм "колега", в съвсем друга сфера работя(ако четеш подписа ми).

2 people like this

За да няма подобни проблеми е хубаво да се спазва златното правило:НЕ внасяте машини, известни с дефектното си поведение като ХП Павилион 2000/3000/4000/9000 серия.

Насочвате се да НЕ внасяте и доставяте боклуци на над 5 години, чиито жизнен цикъл е свършик.Какво друго са лаптопи с П3/П4 и 256-512мб рам,ако не технологични боклуци,кандидат мъртъвци?

Вместо това проверете вариант за доставка на лаптопи от типа "рефърбиш" със съвременни характеристики.

Когато продавате,изрично пишете,че стоката е БЕЗ ГАРАНЦИЯ и всички ремонти биха били за сметка на бъдещия купувач.

За да няма подобни проблеми е хубаво да се спазва златното правило:НЕ внасяте машини, известни с дефектното си поведение като ХП Павилион 2000/3000/4000/9000 серия.

Насочвате се да НЕ внасяте и доставяте боклуци на над 5 години, чиито жизнен цикъл е свършик.Какво друго са лаптопи с П3/П4 и 256-512мб рам,ако не технологични боклуци,кандидат мъртъвци?

Вместо това проверете вариант за доставка на лаптопи от типа "рефърбиш" със съвременни характеристики.

Когато продавате,изрично пишете,че стоката е БЕЗ ГАРАНЦИЯ и всички ремонти биха били за сметка на бъдещия купувач.

Хубава препоръка,друг е въпроса колко ще се спазва,но искам дебело да подчертая-човека който създаде тази тема чрез нея тъси извинение или оправдание,защото се занимава от години със този бизнес,познава много добре стоката която продава,хаиде да не се прави на изненадан,спициално за този сличай със dv2000 визирам.Само че като кажеш на някой че стоката е без гаранция и всички ремонти са за сметка на бъдещия купувач-какво очаквате.........да ви изкупят всички лаптопи?Ако на мен Мишо Антов ми беше казал това,как мислите дали щях да купя от него?човека ползва наколко ника,и чрез тях си защитатва собственото име-в коментарите има думи които се приповтарят,което говори че зад тях стои един и същи човек.Истината е една-гаранция по договаране 'аз познавам човек който ремонтира и продава-за лаптопи 1-3 месеца гаранция,зависи от лаптопа"но за съжаление се запознах след като вече бях излъган от Мишо.Така че има и коректни хора .......Оправдания от сорта "никой не дава гаранция" са смешни,все пак се продава стока в диапазон 200-600лв,и задължително някакъв документ,иначе на честна дума-стигаме до моя случай.

Хубава препоръка,друг е въпроса колко ще се спазва,но искам дебело да подчертая-човека който създаде тази тема чрез нея тъси извинение или оправдание,защото се занимава от години със този бизнес,познава много добре стоката която продава,хаиде да не се прави на изненадан,спициално за този сличай със dv2000 визирам.Само че като кажеш на някой че стоката е без гаранция и всички ремонти са за сметка на бъдещия купувач-какво очаквате.........да ви изкупят всички лаптопи?Ако на мен Мишо Антов ми беше казал това,как мислите дали щях да купя от него?човека ползва наколко ника,и чрез тях си защитатва собственото име-в коментарите има думи които се приповтарят,което говори че зад тях стои един и същи човек.Истината е една-гаранция по договаране 'аз познавам човек който ремонтира и продава-за лаптопи 1-3 месеца гаранция,зависи от лаптопа"но за съжаление се запознах след като вече бях излъган от Мишо.Така че има и коректни хора .......Оправдания от сорта "никой не дава гаранция" са смешни,все пак се продава стока в диапазон 200-600лв,и задължително някакъв документ,иначе на честна дума-стигаме до моя случай.

никаде в чужбина няма гаранция за употребявани неща,само тук понеже сме големи тарикати искаме да ги закупим на 1/10 от цената им отремонтирани и едва ли не с гаранция до живот,в магазина 30% от цената са включени за гаранцията,за тези минимални цени които се продават втора ръка мислиш ли, че продавача може да поеме и сервиз?който не му се рискува просто отива в магазина и ,ако изделието се повреди почва ходене по мъките с прословутата гаранция,от опит го казвам!

никаде в чужбина няма гаранция за употребявани неща,само тук понеже сме големи тарикати искаме да ги закупим на 1/10 от цената им отремонтирани и едва ли не с гаранция до живот,в магазина 30% от цената са включени за гаранцията,за тези минимални цени които се продават втора ръка мислиш ли, че продавача може да поеме и сервиз?който не му се рискува просто отива в магазина и ,ако изделието се повреди почва ходене по мъките с прословутата гаранция,от опит го казвам!

Няма нужда да спорим как е в чужбина,мноооооооого далече сме от тях във всяко едно отношение,и понеже всичко там е регламентирано,хората си спазват правилата и едва ли водят такива безмислени полемики.При платени 500 или 400 примерно лв. не мисля че това е 1/10 от цената ,и защо всички които купуват 2-ръка според теб са тарикати,никой не иска гаранция до живот или 1-година,но не може и без никаква.А сега ще попитам нещо,чета обява във форума-"Ремонт на лаптопи с гаранция" а в другия раздел същия човек е публикувал "Продавам лаптопи от---до---лв."Значи за ремонта дава ,а за лаптопа няма,ами нали този лаптоп го купува и ремонтира той преди да ти го предложи..............?Моля за извинение ,но това че си търсиш правата не значи че си тарикат.Тука се опитвате да определяте клиентите си като "тарикати" защото са избрали 2-ръка лаптоп за по евтино-това е много грозно.

Няма нужда да спорим как е в чужбина,мноооооооого далече сме от тях във всяко едно отношение,и понеже всичко там е регламентирано,хората си спазват правилата и едва ли водят такива безмислени полемики.При платени 500 или 400 примерно лв. не мисля че това е 1/10 от цената ,и защо всички които купуват 2-ръка според теб са тарикати,никой не иска гаранция до живот или 1-година,но не може и без никаква.А сега ще попитам нещо,чета обява във форума-"Ремонт на лаптопи с гаранция" а в другия раздел същия човек е публикувал "Продавам лаптопи от---до---лв."Значи за ремонта дава ,а за лаптопа няма,ами нали този лаптоп го купува и ремонтира той преди да ти го предложи..............?Моля за извинение ,но това че си търсиш правата не значи че си тарикат.Тука се опитвате да определяте клиентите си като "тарикати" защото са избрали 2-ръка лаптоп за по евтино-това е много грозно.

:thumbsup:

Edited by METALL0

...никаде в чужбина няма гаранция за употребявани неща,само тук понеже сме големи тарикати искаме да ги закупим на 1/10 от цената им отремонтирани и едва ли не с гаранция до живот...

Че сме тарикати, тарикати сме, нали и търговците ни подстрекават към тарикатлък, предлагайки по-ниски цени. В това няма лошо. Ако някой е направил бизнес от продажбата на лаптопи втора употреба, просто ще трябва да предлага и някаква гаранция на предлаганото от самия него, иначе с какво ще дръпне клиента? Лаптопа е нещо което спре ли, гърмиш на пълна пушка, дотам си с тая стока, ремонта... ако не е до подмяна на някой чарк вътре, не е за предпочитане, всеки е чел за сешоари, пистолети за топъл въздух и т.н.

Препоръчителна е покупката на стока с оставаща гаранция към сериозен търговец на пазара, след тест поне 30-40 мин. на играчката и хубав оглед за повреди от тия, за които отказват гаранция - изпуснат, залят и т.н.

Това, което се продава между нас, потребителите вече си е наша работа - както си се разберем и според името/авторитета на продавача. Има си никове в нета, от които купуваш безстрашно, при тях всичко е ОК, от такива, нови като моя тук сега - бягай далече, освен ако не се продава нещо наистина ново и гаранционно.

Edited by Liminat

че сме тарикати, тарикати сме, нали и търговците ни подстрекават към тарикатлък, предлагайки по-ниски цени. В това няма лошо. Ако някой е направил бизнес от продажбата на лаптопи втора употреба, просто ще трябва да предлага и някаква гаранция на предлаганото от самия него, иначе с какво ще дръпне клиента? Лаптопа е нещо което спре ли, гърмиш на пълна пушка, дотам си с тая стока, ремонта... ако не е до подмяна на някой чарк вътре, не е за предпочитане, всеки е чел за сешоари, пистолети за топъл въздух и т.н.

Препоръчителна е покупката на стока с оставаща гаранция към сериозен търговец на пазара, след тест поне 30-40 мин. на играчката и хубав оглед за повреди от тия, за които отказват гаранция - изпуснат, залят и т.н.

Това, което се продава между нас, потребителите вече си е наша работа - както си се разберем и според името/авторитета на продавача. Има си никове в нета, от които купуваш безстрашно, при тях всичко е ОК, от такива, нови като моя тук сега - бягай далече, освен ако не се продава нещо наистина ново и гаранционно.

като си купиш свирка за 5лв ,ще ти свири за 5,не го ли разбрахте вече това! :acute:

като си купиш свирка за 5лв ,ще ти свири за 5,не го ли разбрахте вече това! :acute:

Ей хора вие минахте всякакакви граници ,само след няколко месеца във този форум никой няма да ви взима свирките дори за 1-лев,а ще ходите на магистралата за тези 5-лева,вие за какви се мислите,за най-великите ,хайде ако обичате имайте малко уважение към клиентите си,и не ни наричайте какви ли не ,защото малко или много ядете някакъв хляб от нас,писна ми от тъпите ви оправдания ,бах ви у мошениците,до сега бях търпелив,ама вие си знаете вашата песен,всички които копуват 2-ръка са тарикати щото било по евтино...........ми направете си битак ,там е закона на джунглата,ще сте много доволни.....бизнеса ви е на умирачка защото нямате правила,дори неписани........коментара е излишен,мен ме прекараха 500 лв тук,аз вече съм разубедил поне 10-човека,те още незнам колко......и какво става.......хайде гений мислете ,нали от тук "папате".............

Ей хора вие минахте всякакакви граници ,само след няколко месеца във този форум никой няма да ви взима свирките дори за 1-лев,а ще ходите на магистралата за тези 5-лева,вие за какви се мислите,за най-великите ,хайде ако обичате имайте малко уважение към клиентите си,и не ни наричайте какви ли не ,защото малко или много ядете някакъв хляб от нас,писна ми от тъпите ви оправдания ,бах ви у мошениците,до сега бях търпелив,ама вие си знаете вашата песен,всички които копуват 2-ръка са тарикати щото било по евтино...........ми направете си битак ,там е закона на джунглата,ще сте много доволни.....бизнеса ви е на умирачка защото нямате правила,дори неписани........коментара е излишен,мен ме прекараха 500 лв тук,аз вече съм разубедил поне 10-човека,те още незнам колко......и какво става.......хайде гений мислете ,нали от тук "папате".............

:thumbsup: И аз изгорях по този начин,само че с 300лв. Напълно подкрепям Patso.

Но все пак и тук се намират свестни хора.Не можем,а и не е редно да ги слагаме всички под общ знаменател.... :agree:

:thumbsup: И аз изгорях по този начин,само че с 300лв. Напълно подкрепям Patso.

Но все пак и тук се намират свестни хора.Не можем,а и не е редно да ги слагаме всички под общ знаменател.... :agree:

Да вярно е ,има и много точни хора ,но те се разграничават,не взимат отношение,не са толкова активни във форума,вършат си коректно работата,и така си печелят клиенти,най вече със "коректност" ,и категирично не желаят да ползват този форум за реклама..........тези хора са си изградили име,имат си клиенти,четат целия този цирк,може би всеки ден ,присмиват се със задоволство ,но имат това право........защото си уважават клиентите и не ги делят на 1-ва,2-ра,3-та........................и прочие ръка.Дано съм правилно разбран.

1 person likes this

Здравейте,

Ние няма как да следим всяка една сделка която се прави тук. Факт е че има някои хора които се носят с лоша репутация като търговци. Всеки търговец сам определя правилата на покупката, дали ще даде гаранция от него (тъй като лаптопа е втора употреба) или няколко дни връщане на парите при повреда - няма как ние да задължаваме това. Все пак риска е на клиента като купува такова нещо. Все пак той сам решава дали ще купи нещо за 100лв без никаква гаранция или за 150лв с гаранция от продавача. До сега не сме имали оплакване от потребител на които са му дали гаранция и продавача да не я е изпълнил. Във форума има доста потребители които предлагат гаранция на продаваните от тях лаптоп, даже някои от тях я правят черно на бяло. Така че съвета ми към търговците е пишат дали лаптопа има гаранция към тях или връщане на парите - ако предлагат това. Разбира се възможно е да има и случай когато потребителя е виновен за повредата на лаптопа. В момента подготвяме нови правила във форума, и скоро време ще влязат във сила. Надяваме се с тях да се подобри малко комуникацията и разбирателството между потребителите.

П.С. Екипът ни е отворен за всякакви предложения във връзка подобряването на работата на форума.

Лек ден

В грешка си. всеки магазин за техника втора употреба, дава гаранция за стоката си. Например http://ardes.bg/seconndhand-laptops , http://speedcomputer...vtora-upotreba/

Аз също разубедих доста приятели от покупките от този форум. Следях го от самото му начало, като направих няколко успешни покупки преди години (без регистрация, направо на контакти). За съжаление, форумът се напълни с прекупвачи и няколко от последните изгодни предложения бяха отнесени веднага след предлагтането им. Същите се появиха след време на завишени цени. Смятам, че разделът "втора употреба" вегетира и рано или късно, ако не бъде прочистен и наложен ред, ще изчезне. Хиените ще се нахвърлят на поста ми, но това е истината от един купувач. Остана само един форум за електроника на който имам доверие. Наложиха се правила, които костваха много посещения досега, но вече се берат плодовете на правилата. Тук не е така.

Edited by biox

(В грешка си. всеки магазин за техника втора употреба, дава гаранция за стоката си. Например http://ardes.bg/seconndhand-laptops , http://speedcomputer...vtora-upotreba/)

В форума става въпрос главно за отношения м/у частни лица ,не фирми!!!

Edited by mishoantov