Sign in to follow this  
Followers 0
val

проблем с wireless na HP 6830s

10 posts in this topic

здравейте!

От седмица използвам безжичен интернет, но вчера внезапно спря и бутончето за включване на wireless светеше синяŠо, когато беше пуснат. Сега пише WLAN:ON но бутона не свети и не намира никаква мрежа. За bluetooth няма проблем - пускам го, свети синяŠо.

Преди 2 седмици имах проблем със зарядното, сега и това, а уж чувах много добри отзиви за HP.

Не съм много на И²И‚Ñ›тиИ²И‚Ñ› с компютрите и МОЛЯ за вашите мнения.

здравейте!

От седмица използвам безжичен интернет, но вчера внезапно спря и бутончето за включване на wireless светеше синяŠо, когато беше пуснат. Сега пише WLAN:ON но бутона не свети и не намира никаква мрежа. За bluetooth няма проблем - пускам го, свети синяŠо.

Преди 2 седмици имах проблем със зарядното, сега и това, а уж чувах много добри отзиви за HP.

Здравейте,

и аз имах такъв лаптоп с такъв проблем /гаранционен уж/

явно не сте чели достатъчно добре, особено за тази серия - това им е заводски проблем, който няма разрешаване, дори и след смяната на дъното, просто не е съвместим WLAN-а с chipset-a на дъното. За съжаление малцина в чужбина са успяли да минат гаранционно и са им изпратили от НР нова Wi-fi карта, която естествено не тръгва, защото проблема не е в нея.

Предполагам Вашатa е BROADCOM /на лепенката в/у лаптопа го пише/.

Вижте за всеки случай в Диспечер на устройства---->Мрежови карти , дали я открива - може пък да сте късметлии с друг проблем на Wi-fi -то. Ако я няма там просто не си губете времето повече, защото разрешение до момента на този проблем няма, а си вземете един USB безжичен адаптер за 25-30лв. Друг е въпроса дали ще свикнете с мисълта, че нещо в новия ви лаптоп не функционира - аз неможах и го продадох за 600лв. /на 5 месеца беше/.

ето и две еднокилометрови теми по Вашия световен проблем датиращ още от 2007г. /"И моя спря.....", "И моя...", "Изгасна синяŠото.....", "Повече не тръгна...." и т.н.:

http://forums11.itrc.hp.com/service/forums...hreadId=1136440

тук в самия сайт на НР: http://forums11.itrc.hp.com/service/forums...890849+28353475

тук и с видео коментар: http://blogs.zdnet.com/Berlind/?p=853

Е нали има гаранция ... щом не могат да оправят проблема не трябва ли да ти сменят лаптопа с друг, който функционира нормално.

Да щом е в гаранция носи го на сервиз без да се замисляш.

Поздрави

Ники

здравейте!

здравей приятел,

и при мен се появи същият случай всичко показва че е наред а не може да се свърже с интернет.

Напрово се чудя какво да правя, а е само на 2 месеца.

здравейте!

Незнайно как, но се оправи. Проверявах да не би да съм забранила отнякъде функционирането на wireless-a, но не всичко си беше наред. Дори в Диспечер на устройства---->Мрежови карти, се виждаше.

И докато изчаквах мнения и сервиза на НР да отвори, то взе че се оправи.

За сега е добре, ако има проблем отново ще го мисля пак.

здравей приятел,

и при мен се появи същият случай всичко показва че е наред а не може да се свърже с интернет.

Напрово се чудя какво да правя, а е само на 2 месеца.

Отивай в гаранцията ... не мога да ви разбера ... нов лаптоп се е прецакал, а вие пишете във форуми какво да правите ...

За всички заинтересовани аз имам 2 броя WI-FI карти за тези лаптопи.

MINI PCI модела е

Broadcom BCM94311MCG

post-1735-1239516044_thumb.jpg

за контакт 0878402886

Edited by smiro

За всички заинтересовани аз имам 2 броя WI-FI карти за тези лаптопи.

MINI PCI модела е

Broadcom BCM94311MCG

post-1735-1239516044_thumb.jpg

за контакт 0878402886

По-горе е писано, че проблема не е в Wi-fi картите, а в несъвместимостта им с чипсета на дъното и за съжаление и в завода не са намерили решение на проблема, ако някой потърпевш не вярва може да си забоде Wi-fi картата на друг съвместим с нея лаптоп и да види, че тя всъшност си работи.

По-горе е писано, че проблема не е в Wi-fi картите, а в несъвместимостта им с чипсета на дъното и за съжаление и в завода не са намерили решение на проблема, ако някой потърпевш не вярва може да си забоде Wi-fi картата на друг съвместим с нея лаптоп и да види, че тя всъшност си работи.

Здравейте,имах абсолютно същият проблем с моя НР дв 2000...един ден бутона не искаше да се сменя от син в оранжев и нета ми зачезна....занесох го на сервиз,стоя там 2 месеца и отговора беше че тази серия имат проблем,било съобщено официално в сайта на НР...моят лаптоп беше закупен от САЩ и беше извън гаранция вече,но ми казаха че ако е гаранционен ги сменят.Решението на проблема е външен уайърлес...ще си ходите с нещо като флашка постоянно прикачена на лаптопа отсега нататък...какво да се прави.

Не знам дали трябва да се радвате, че се е оправило - повярвайте ми,това е само временно.Ако имате възможност и е в гаранция го върнете.Успех!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0