Sign in to follow this  
Followers 0
ITOfficer

Защо в БГ не се предлагат Barebone Laptop ?

7 posts in this topic

Защо в БГ не се предлагат Barebone Laptop ?

Според мен е много интересно защо вносителите на преносими компютри в БГ не предлагат Barebone системи ? Много по-лесно ще е за клиентите, като мен и много други, да си изберат какъв да бъде лаптопа според нуждите и цената. В последствие да се промени, ако се окаже, че искам по-бърz процесор, повече памет, отделно видео и т.н. Например за момента решавам, че един i3-370, 500GB HDD, 4GB RAM ми е достатъчно като параметри и цена. След 3 месеца детето ми решава, че иска да играе игри- сменят ми процесора, повече памет, и отделна видео карта. Ако говорим за цена, то тя е еднаква, да не кажа, че в някои случаи и по-евтина от предлаганите модели на пазара. Как мислите ?

Edited by ITOfficer

До колкото съм запознат, лаптопите на Плесио( Турбо Х) и Хермес, се асемблират в България. Но не ти ги препоръчвам!

1 person likes this

Защо? Какво им е? Не ги сглобяват като хората ли ? :D

Не че не ги сглобявт като хората, проблема е , че ги сглобяват от нй-евтиното, което може да се купи от Китай. Виж горчивия опит на Жар да асемблират своя марка лаптопи. За съжаление на българина хубавото е скъпо- без значение къде е асемблирано....мдаммммм

Това не е вярно има и добри модели. Аз например имам Хермес на 8 години. Не го ползвам вече, но лаптопа си работи все още.

Китайската фабрика Clevo произвежда лаптопите на много производители, а те ги внасят от там.

ODM производството на тайванския производител Clevo e доста разнородно, но почти винаги бюджетните решения имат доста по-добри алтернативи. Barebone мобилни платформи в България не виреят, дори многократно по-големите фирми от кварталния JAR не можаха да наложат ОЕМ брандовите си Радиос, Престигио и прочие. Продажбата на няколкостотин бройки годишно не е особено печелившо пред евтините готови гаранционни решения. Преди 7-8 години имаше смисъл от гледна точка на крайната цена. Сега единствено си струва, ако се асемблира high-end система.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0