Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Galin Georgiev

Д�обавяне на втори HDD (2.5-инчов твърд диск)

7 posts in this topic

Здр.

купих си лаптоп HP G70-120EA, но е с хард 160GB като 10GB e само вистата(не е на дискове, а на дял от твърдия диск) и след като я инсталирах ми взе още около 15GB, и като качих и някои програмки и музика харда почети се напълни. Имам някакви съмнения, че може да му се сложат два харда, защото капака на харда е поне с 50% по голям от капака на харда на стария ми лаптоп. Та въпроса ми е как мога да разбера дали има място за два харда? Освен това ако има място за два харда и си купя харда от вас ще може ли да го сложим на място понеже се самнявам да се справя самичък?

Благодаря Ви предварително

Здравейте,

От спецификациите на вашият лаптоп - http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01573159.pdf разбирам, че не може да добавите повече от един диск. Няма място за втори. Старият ви лаптоп може да е използвал 1.8-инчов твърд диск, вместо сегашният ви от 2.5-инча.

Инак да, няма никакъв проблем да ви добавим ние твърдия диск, дори и да замените този.

Поздрави,

Joro

Здр. отново

найстина впечетляващо бърз отговор:)

А колко ще ми струва да ми замените този хард с 320GB на 7200rpm?

Един колега сега ми каза, че има някаква програмка, която прави снимка на ОСа и след това от тази снимка мога да си върна всички настроики и инсталирани програми, вазможно ли е това?

Здравейте,

Това е цената на нов твърд диск Hitachi - http://laptop.bg/#/details/ACCESSORIES/1002/236

Има и 500GB твърд диск на 5,400rpm

Даже бихме ви предложили и кутия, в която да сложите стария ви твърд диск, така че да може да го използвате после като външен.

Относно втория хард някой колега, беше дал снимка на устойство в което се слага харда 2.5" и после това устройство се слага на мястото на CD-то. Днес цял ден я търся тазни снимка и немога да я намеря, лощото е че незнам как се води това устрийство. Ако някой може да помогне ще съм му благодарен.

HP G72 е със стандартна записвачка като размер.

http://www.ebay.com/itm/2nd-Hard-Drive-Caddy-for-HP-Upgrade-Bay-8730w-8740w-/150604273291?pt=US_Drive_Enclosures_Docks&hash=item2310b6d68b - това е такова у-во за други модели НР, но няма голямо значение в случая. кутията може да се сложи на мястото на писачката и да си имаш 2ри диск. Като ти потрябва писачка - вадиш кутията и си я слагаш, става за секунди.

Ако може да предложа, вземи си едно SSD за системен диск, а този си го ползвай за архив.

Малките 64 гб дискове вече не са толкова скъпи.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0