Sign in to follow this  
Followers 0
Guest francis :3

Охладител за лаптоп

33 posts in this topic

Хора аз имам проблем с моя лаптоп значи по-принцип съм свикнал да не го гася и го оставям със седмици да седи включен като се има и в предвид че играя и на него, модела на лаптопа е Acer Aspire 5738Z и въпросът ми е ако взема охладител ще ми помогне ли или трябва да го занеса за почистване ?

Колко време отнема един такъв ремонт,защото изпратих моят лаптоп и вече месец го няма нормално ли е?

Какъв ремонт?

При мен има отново проблем със загряването на хард диска, 57° при натоварване, имам охладителна подложка, латопа ми е на 7-8 месеца, Lenovo g580, някой може ли да ми даде съвет как по-точно да сваля температурата на хард диска?

Какъв е модела на харддиска?

Аз имам HP probook 4520s от долу няма отвори само един от страни и като го натоваря с една средно тежка игра умира за 10 минути макс дали охладител ще помогне или е за поправка. Моля помогнете

...умира за 10 минути макс дали охладител ще помогне или е за поправка....

Явно няма да стане с подложка. Трябва да се отвори, да се продуха радиатора на охлаждането, да се нанесе ТЪНЪК СЛОЙ топлопроводяща паста и да се внимава при сглобяването на охладителя последния да прилепва равномерно и плътно към чиповете.

През зимните месеци по правило не се налага да се използват подложки при добре профилактиран лаптоп.

Edited by gguest

Да ти покажа снимка на последния който чистих,

Хора има шпрей за 6 лева в кауфланд с газ под налягане....

На изключен лаптоп при махната батерия пръскате където са отворите на охлаждането....

Такъв килим беше че направо тапа, при такива случай нищо освен разглобяване не помага...

Колегата с леновото да внимава с пантите че толкова калпаво са направени при леново, при няколко развивания и завивания се пука пласмасата

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0