Sign in to follow this  
Followers 0
Guest francis :3

Охладител за лаптоп

33 posts in this topic

Здравейте, от известно време наблюдавам лаптопа си, че загравя изключително много ( работи около 1 час и повърхността под него е много топла ) и търся отговор на въпроса дали е нужно да си купувам охладител?

Здравейте, от известно време наблюдавам лаптопа си, че загравя изключително много ( работи около 1 час и повърхността под него е много топла ) и търся отговор на въпроса дали е нужно да си купувам охладител?

Преди да закупите охлаждаща подложка ще е добре да занесете лаптопа в сервиз за почистване.

Ако след почистването отново грее много ще ви свърши работа охлаждаща подложка като тази например.

Преди да закупите охлаждаща подложка ще е добре да занесете лаптопа в сервиз за почистване.

Ако след почистването отново грее много ще ви свърши работа охлаждаща подложка като тази например.

Лаптопа е на 2 месеца и още е в гаранция - възможно ли е толкова бързо да е прашасал?

Не става дума само за прах.

Обикновено за намаляване на топлинното съпротивление, между процесора и охладителния блок се поставя паста, която трябва премахне въздушната междина и да подобри охлаждането. По ред причини може пастата да не си свърши работата - например изсъхване, дебел слой, липса (и такива случаи има) неравномерно прилепване на охлаждащия радиатор, лош термичен контакт на видеочипа с охладителя и още куп причини. Затова от време на време е необходима профилактика, като честотата на обслужване зависи от експлоатационните условия.

А може ли съвет за наистина качествена подложка 30-40лв, понеже хард диска ми загрява много, като дори миналата година изгоря, но продължава, а от чистене не се оправи. Хард-а ми се намира под тъч пад-а. Също така ми загрява и монитора в долната част, подложката би ли оказала някакво влияние и там?

А може ли съвет за наистина качествена подложка 30-40лв, понеже хард диска ми загрява много, като дори миналата година изгоря, но продължава, а от чистене не се оправи. Хард-а ми се намира под тъч пад-а. Също така ми загрява и монитора в долната част, подложката би ли оказала някакво влияние и там?

Подложка за охлаждане Canyon

Охлаждаща подложка Spire Aura

Охлаждаща подложка Spire Austro II

Няма място за притеснение.Моя хард си даржи 48гр. отдоло е в/у дърво и као пипна винаги е топло се пак това не е настолно PC няма как да е по-малка температурата,а за подложката незнам и аз съм решил да зема една.

Опитай пак... но на кирилица!

Ще помоля никой да не отговаря на госта!

Нека се научат как се задава въпрос!

Добре,извинявам се че писах на латиница,ще се поправя :) Въпроса ми е имат ли ефект охладителите за лаптопи ?

Добре,извинявам се че писах на латиница,ще се поправя :) Въпроса ми е имат ли ефект охладителите за лаптопи ?

Да цитирам ли vvip?Кажи модел на лаптопа поне.Зависи от много неща

Lenovo G575 Мисля,че му се развали вентилаторчето на лаптопа,от няколко дена загрява прекалено много,до сега не е заграявал чак толкова

Както @Asparuh1231 написа..

Зависи как са ти разположени отворите на лаптопа.

Зависи и с какви парички раполагаш :)

едит: Ако вентилатора на охладитела се е развалил... и подложката не може да ти помогне :)

По какво позна, че се е развалила? Какви температури държи?

Да не се е натъпкал с прах? :)

Edited by vvip

Ами вчера като го включвам се чу странен шум,нещо щракна в лаптопа и от тогава заграява доста повече от преди.Значи е по добре да го дам за ремонт,така ли ?

Така ще е най-добре.

Тъкмо ще ти сменят и термопастите.

Има само един отвор в лявата част на лаптопа или поне само него виждам

А знаеш ли горе долу колко време отнема един такъв ремонт ?

Пичаги, някой може ли да ми каже колко ще ми струва профилактиката (почистването плюс смяната на термопастата)?

Пичаги, някой може ли да ми каже колко ще ми струва профилактиката (почистването плюс смяната на термопастата)?

http://laptop.bg/pages/pochistvane

A за Acer 5750 на 3месеца ,ще има ли ефект подложка ,защото в айдъл е добре 47гр. ,но при пуснат скайп без да се използва и мозила 5-8таба ,на моменти качва 65-68гр.Но го прави по някога,не винаги?

A за Acer 5750 на 3месеца ,ще има ли ефект подложка ,защото в айдъл е добре 47гр. ,но при пуснат скайп без да се използва и мозила 5-8таба ,на моменти качва 65-68гр.Но го прави по някога,не винаги?

За ACER това е нормална температура а и самата мозила яде много RAM

Здравейте лаптопа ми е Dell inspiron много загрява като играя например тази вечер дори се изключи...ще ми помогне ли това?

Занеси го за почистване и смяна на термопастата. Подложката може да помогне, но едва ли ще е осезаема разликата.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0