Sign in to follow this  
Followers 0
gi4ev

Проблем с Х�ИБЕРНАЦИЯТА под Win 7 Home Premium

6 posts in this topic

Моля за помощ спешно... От известно време не иска да се хибернейтва машината, опцията уж е активна, излиза в shut down менюто, но като я избера само изгасваекрана и продължава да си работи, ако пипнеш нещо си светва, все едно е бил на скрийнсейвър. Направих затварянето на капака да хибернейтва също - същата история, затварям го и продължава да си върти, отварям - все едно нищо не съм правил, просто си стои така.

Нужна ми е хибернацията, за да калибрирам батерията - искам на 3% да се хибернейтва, но и това не прави, свършва му тока докрай и изгасва. Съответно всичко се затрива. Моля помагайте, много ми е важно!!!!!

Първото нещо, за което се сещам е торент-програма. При активен торент и поставена отметка, лаптопът не заспива! В частност при Уторент- най-долната отметка на снимката. При Биткомет пак го има!

post-3117-0-64060300-1306155852_thumb.jp

1 person likes this

Виж имаш ли достатъчно свободно място на диск C.Втори вариант обновяване на BIOS.Трети вариант калпав драйвер на чипсета(предполагам видеото е вградено).Трети вариант омазана ОС.Последен вариант гледам си градски ако не се справиш пиши ми да помагам лично.

П.С.

честит празник.

Първото нещо, за което се сещам е торент-програма. При активен торент и поставена отметка, лаптопът не заспива! В частност при Уторент- най-долната отметка на снимката. При Биткомет пак го има!

post-3117-0-64060300-1306155852_thumb.jp

Мерси ама няма клиент пуснат, нищо няма работещо в момента и пак не става....

Виж имаш ли достатъчно свободно място на диск C.Втори вариант обновяване на BIOS.Трети вариант калпав драйвер на чипсета(предполагам видеото е вградено).Трети вариант омазана ОС.Последен вариант гледам си градски ако не се справиш пиши ми да помагам лично.

П.С.

честит празник.

Мерси и на теб!

На С: то има 64 Gb свободни, Видеото е ATI HD4200, амапреди си бачкаше хибернацията... евентуално BIOS - само не знам как се ъпдейтва. Иначе ОС-то Advanced System Care го изкарва в перфектно състояние, що не бачка нямам идея.

Лошото е че машината е в Айтос, не я ползвам аз а майка ми и не е много ясно кога какво и се е случвало.

чудя се дали да не repair-на Windows- a ама той няма диск - беше архивиран на харда... после записах някакви Рикавъри дискове, ама ако ги пусна ще го ресторнат до първоначалното му състояние...

Някакви предложения?

Пробвай с преинсталиране на чипсет и VGA драйвери.BIOS теглиш от официалния сайт на Acer за твоя модел последната възможна версия,разархивираш и инсталираш под Windows,в папката има приложение за целта.Лаптопа трябва да е със заредена батерия и на захранване от мрежата.Ако и това не помогне не виждам друг дистанционен вариан освен преинсталиране.Ако не си изтрил скрития дял на хард диска най-лесно става като при стартиране натискаш комбинацията Alt+F10.Следвай стъпките като в едната от тях има опция да възстановиш само системните фаилове а всичко друго на диск С остава непокътнато.Естествено има и опция за пълно възстановяване с форматиране.

Edited by Gero

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0