Sign in to follow this  
Followers 0
luv4eto

Екрана на лаптопа гасне, когато е на батерия

11 posts in this topic

Здравейте имам следния проблем с лаптопа. Когато е включен към зарядното си работи без проблеми, но в момента в който изключа зарядното и остане на батерия след около 10-ина секунди екрана изгасва. Няма значение дали батерията е на пълен заряд или не, всеки път прави едно и също. Интересното е че го прави когато влезе в операционната система, ако е в биоса или пък докато зарежда уиндоуса не гасне, влезе ли в операционната система - гасне. Но проблема не е и в самия уиндоус, защото той беше с линукс и правеше същото, реших че самия линукс прави проблем, смених го с уиндоус хр, но все същото. Мисля, че и батерията си е ок, защото в еверест ми показва износване само 3%, а и имам още един абсолютно същия лаптоп и като сложа неговата батерия положението не се променя, пак гасне. Да уточня, че не гасне самия лаптоп, а сякаш само екрана изчезва, в смисъл че светлината на копчето остава светната, но просто нищо няма на екрана. Не излиза в хибернация или стенд бай режим, просто не е настроено да го прави, а и единственото което може да се направи като изключи така е да се изключи от копчето и да се включи пак. Дано някой да може да помогне с идея какъв може да е проблема.

... а какъв е лаптопа? :unsure:

Лаптопа е Acer Aspire one точния модел е AOA110-AW

Лаптопа е Acer Aspire one точния модел е AOA110-AW

Днес питах един колега за твоя случай, докато говорихме за работа. Аз мисля, че има проблем в BIOS. А колегата препоръча следното:

Изключи машината нормално при мрежово захранване. Махни батерията и захранващия кабел. Натисни бутона за включване и го дръж натиснат най- малко 20 секунди. После първо включи захранването, после- батерията и включи лаптопа. Трябва всичко да е наред. Ако обаче не е наред- пиши, щото ще спечеля една бира от колегата :D

Такаааа...... първо определено печелиш бира от колегата :D ....наздраве :drinks: Обаче сега ако кажеш какво е твоето предположение с биоса и какво евентуално да му направя, ще спечелиш една и от мен :thumbsup:

Edited by luv4eto

Ами мисля, че нещо в BIOS не е в ред. Вероятно в cmos паметта някой байт не е какъвто трябва. Инсталирай си драйвер за чипсета на ХР от тук: http://www.acer.co.uk/ac/en/GB/content/drivers ,след което влез в Settings- Control panel- Power Options- Power schemes --настройките в различните конфигурации. Промени ги с други параметри и дай Apply `и ОК.

Защо неопитате да обновите биоса с последно излязлата версия от сайта на производителя,ако проблема е до биоса както и аз предполагам че е може да се разреши проблема.

Първо свалих драйвера зда чипсета от официалния сайт, след ттова ъпдейтвах и биоса и сега резултата е че след като тръгне да зарежда уиндоуса, тотално гасне компютъра, дава екрана че стартира уиндоус и веднага гасне, но вече и копчето за включване не му свети лампичката, а тотално умира лаптопа. Какво да правя вече тотално се отчаях

Edited by luv4eto

Не се отчайвай, а преинсталирай windows. После го пробвай.

...и да не забравиш после да настроиш Powes schemes.

Edited by gguest

Първо свалих драйвера зда чипсета от официалния сайт, след ттова ъпдейтвах и биоса и сега резултата е че след като тръгне да зарежда уиндоуса, тотално гасне компютъра, дава екрана че стартира уиндоус и веднага гасне, но вече и копчето за включване не му свети лампичката, а тотално умира лаптопа. Какво да правя вече тотално се отчаях

Няма какво друго да направите освен да го занесете в сервиз,опитали сте всичко възможно до момента.Само в сервиз ще решат проблема.

Да,колегата gguest има право опитайте да преинсталирате, ако проблема остане или вобще неможе да се преинсталира понеже гасне машината,сервиз това е.

Здравей ,

ако лаптопа не се оправи след преинсталация на Уин-а можеш да ми пишеш и да измислим нещо ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0