Guest

Sony Vaio rules !!!!

27 posts in this topic

Не знам дали има смисъл да коментирам предимствата на VAIO .

Купувам си за втори път. Дизайн N1 - конкурира се единствено от MAC. Наистина цената е по-висока, но повярвайте има сериозна причина за това. Корпуса на машината е изключително здрав, клавиатурата е удобна и на повечето модели е flat демек плоска без допълнителни клавиши. Другото което искам да споделя и което много ми харесва при SONY е, че няма излишни неща, т.е. на CD-то няма надпис DVD RW тонколонките са скрити в изключително стилна ивица, която е също в стила на самия корпус. Много фирми като TOSHIBA и DELL се впускат в измислянето на дизайни в които си личи желанието им да бъдат по различни. Забравят едно фундаментално правило: КОЛКОТО ПО-ПРОСТО ТОЛКОВА ПО КРАСИВО!!

Съгласен съм с тебе, аз имам HP от което съм много доволен, и едно от нещата които му харесвам че е изчистен, от излишни неща. Но истината е че като го сложа до Vaio, просто Vaio -то е и красиво. Просто ми харесва, начина по които изглежда. Мисля че дори ми харесва повече и от Apple. Въпреки че и те са царе във външния вид.

Другите компании започват да се усещат, какво е важно, но има какво да се иска , говоря за Dell и Toshiba.

Istinata naistina e kakto kazwa komentara za vaioto naistina e mnogo dobar laptop zna4i ferarri i lambojirnii ako imaxa izlishni raboti i sweteshti lampi4ki w 10 sweta to njmashe da sa ferrari i lamborjjini a kakwo mislite za towa az mislj 4e sa mnogo swetnati soni and vaio i misljt dosta nappred w badishteto zashto swga naistina wsi4ki marka se stremjt da izglejdat kolkoto se moje po dobre no sa dosta nazad w klasaciata

За мен Vaio са по-стилни от MacBook, само с МасБукПро все още се съревновават :)

:drinks: SONY e religiq

sony si e sony

Аз искам да попитам за вашите мнения. Искам да си купя лаптоп и се чудя между сони-то и hp. За sony vaio имам възможност да бъде закупено от америка и да ми бъде донесено. Не съм от най-компетентните по тази тема и се чудя според вас, кой вариант би бил по-добър и по-изгоден? Наистина sony vaio е със страхотен дизаин, но незнам като цяло кой лаптоп би бил по-добрия избор.

Ako можеш да си го позволиш аз ти препоръчвам SONY

От собствен опит - Sony Vaio ...

Драги създателю на темата, ти като купуваш лаптоп, дизайна ли гледаш само? Не ми казвайте, че сони си е сони или е много оригиниален и т.н.

Какво по дяволите намирате в дизайна на macbook? Една светеща ябълка отзаде, което стои като фар и плаши котки, гарги, врани, малки деца и стари бабички?

Тия лаптопи дори нямат numpad! На обикновения потребител му се струва, че всичко скъпо си струва парите, ама не. Ако беше така, щях да отворя магазин като всичко по един лев, но всичко щеше да бъде за 10 лева. Същото е.

Простотата е било добро, а? Защо тогава геймърите - хората, на които им пука мишката най-много мислят, че мишките с кабел са по-добри? Защото времето за реакция е по-добро!

dsacxz.5545.jpg

Смятам, че просто има хора с различно виждане от твоето. За мен е важен външния вид. Красотата, съчетанието на техника с дизайн, естествено и функциалността. Не харесвам грубото и грозното.. иначе много добре знам, че в една метална кутия можеш да направиш компютър, който и Сони и Епъл няма да достигнат скоро... Но всичко е въпрос на избор! Предопочитам красивия ми, бял лаптоп, незаемащ място и радващ очите пред някоя дървения, макар и с по-добри параметри! А за Макбука .. оставам без коментар ...Всеки има вкус... Ти би ли си взел изключителни грозна жена с добри качества? Не мисля ... :D:lol: :lol:

Еми няма нищо общо жената с лаптопа. Що за сравнение е това? :(

Ама кажи ми каква роля играе светещата ябълка в macbook, освен да яде батерия?

На макбук светещата ябълка стои красиво... Ако не е по твоя вкус това не значи, че на други не им харесва!! :) :) :)

А примера за жената го дадох за да съпоставя и обясна, че всеки обича да е обграден от красота и изящество... :D;) ;)

Ем аз казвам моето мнение :)

Според мен е ненужно. Според мен стига една несветеща ябълка ;)

А наистина плаши гарги, врани малки деца и стари бабички.

Е... около мен няма такива (врани, малки деца и бабички B);) ;) ), та ако си взема ще мога да му се радвам пълноценно без да се притеснявам, че някой ще заграчи, ще зареве или недай боже да получи инфаркт :D :D :D !!! Но обещавам ако си взема "светещата ябълка", да я държа по-далече от хората и животните от по-горните категории... ;) ;) ;)

две думи: Dell Adamo ;)

1 person likes this

Ем аз казвам моето мнение :)

Според мен е ненужно. Според мен стига една несветеща ябълка ;)

А наистина плаши гарги, врани малки деца и стари бабички.

Ее, брат, недей така бе :) Това не е "светеща ябълка", това е сърцето на мака...Стои там, за да излъчва класа, стил и красота :)

За да няма засегнати, аз също харесвам Sony - ако ще е PC, то да е Sony. Друг е въпроса, че разбиранията ми за компютър филтрират всички PC-та :) ...Или поне когато го взимам за лично ползване.

Оу брат,:)

това не е сърцето на мака, а евтин заместител на развален фар на кола, ако сядаш до шофяŠора. И тъй като светещата ябълка не може да превключва на къси, в САЩ катастрофите със стари баби, трабанти и там подобни там стават все по-чести. А и мак-а кара хората да вярват, че притежават неща, които не притежават и, че не са платили куп пари за нещо, което могат да имат за 50% по-евтино. Подобна случка.:D

коментара не е написан с цял засягане на човек.

Повече няма да пиша простотии в тази тема, ако някой не ме призове. :D

Здравейте всички! Това го постнах и в другата тема, но там май няма много движение и за това си позволявам и тук:)

Доколкото прочетох там, видях, че "Сони се развалят най-малко", и работят прекрасно! Също така, обаче, прочетох: "Епъл са друг свят просто"....

Сега, проблема ми е, че съм се насочил към скорошно купуване на лаптоп и основното ми чудене е между МакБук (новия, беличък с LED дисплей, 9400 Nvidia, DDR3 и с новата OS) и Сони Вайо FW51 с FULL HD, Blue Ray (уви, само четящо), и новия уиндоус 7 64. Не искам да отварям нова тема и за това се включвам в тази. И двата са около 2000 лева, като бих отделил още малко стига да си заслужава. При мака е ясно, че имаме силата на операционната система и преносимоста. При сонито имаме уникален екран и мощ (за уиндоус 7 се чуват доста добри неща). Който и да взема ще му сменя харда да е 500 гб на 7200.

Ще си ползвам лаптопа за снимки и обработката им с тежък Фотошоп с няколко плъгина. Една снимка, която обработвам достига до 200 и повече мегабайта. Разбира се, ще кача и игри каквито може да носи (за мака ще кача уиндоус, това не е проблем). За дизайн...ами, и двете ми харесват ужасно. Като застана пред мака и ме тегли, като разглеждам Сонито пък, направо още повече

Благодаря Ви предварително за мненията! Наистина се чудя много и за това пиша. Надявам се да не стане война рс срещу мак. И двете си имат прекрасни страни!

Оу брат,:)

това не е сърцето на мака, а евтин заместител на развален фар на кола, ако сядаш до шофяŠора. И тъй като светещата ябълка не може да превключва на къси, в САЩ катастрофите със стари баби, трабанти и там подобни там стават все по-чести. А и мак-а кара хората да вярват, че притежават неща, които не притежават и, че не са платили куп пари за нещо, което могат да имат за 50% по-евтино. Подобна случка.:D

коментара не е написан с цял засягане на човек.

Повече няма да пиша простотии в тази тема, ако някой не ме призове. :D

"Идентичен е случаят с южноафриканеца Том. човекът застрелял съпругата си, защото я помислил за подивял носорог." :lol: Абе то не е смешно, ама...

А горното няма да го коментирам, че да не те призова :D

George, ако ще слагаш Win на Мака, напаво си купи PC. С поставянето на windows в Мак, Apple-ът се превръща просто в красиво и здраво.....PC :(

Ако играеш редовно игри, макбука не е за теб също, защото ще ти писне да превключваш към win..а за Mac OS има съвсем малко заглавия.

Благодаря за отговора, Симеон.

Значи, аз мисля ако взема Мак, да му кача уиндоус само и единствено за игрите. Тоест ще му махна всики антивирусни и други защити, офис и всичко, което може да се махне и ще го пускам само когато ще играя.....което, определено би било досадно, сега като се замисля :blink:

За всичко останало бих си ползвал Мак ОС, за която знаем, изобилието от качества :)

Но, може би си прав и трябва да погледна по-сериозно на Сонито, все пак.

Аз като застана пред апъла той ме привлича (за разлика от сонито).Според мен апъл е много красив лаптоп и ако имах парите и бах на твоето място бих си го купил.И все пак целта на лаптопа е да е преноси а колкото по лек-толкова по премосим.Няма никакъв смисъл от Alienware като е 5.3 кг по добре си земи настолен комп.НО ТОВА СИ Е МОЕ МНЕНИЕ!

Благодаря за отговора, Симеон.

Значи, аз мисля ако взема Мак, да му кача уиндоус само и единствено за игрите. Тоест ще му махна всики антивирусни и други защити, офис и всичко, което може да се махне и ще го пускам само когато ще играя.....което, определено би било досадно, сега като се замисля :blink:

Всъщност точно така съм направил аз - инсталирал съм си с BootCamp Windows Vista и я пускам само когато играя Pro Evolution Soccer 2010 или Diablo 2, което пък се случва веднъж на 2-3 месеца, за по половин час :) ..така че дори не ми е досадно, Snow Leopard-ът се пуска и гаси бързо ;)

Аз не мога да разбера как ми сръвняваш Дел с Тошиба... все едно да сръвняваш Мерцедес с Дачия.

И какво толкова го хвалите тез Сонита не мога да разбера, лаптопи като лаптопи..... дизайн не знам си какво, всяка марка лаптопи си имат модели които се отличават с добър дизайн и всеки е по хубав от другия.

Не намирам никакви предимства в лаптопите на сони, висока цена за слаби характеристики, сложен сервиз- викаш си куриер и го пращаш някъде на майната си и ти го връщат с форматиран диск в повечето случаи! Доста бързо им се разбалансират малките перки на охладителите и почват да стържат, някои от моделите са отвратителни за разглобяване(vgn-sz71wn ми отне около два часа да го разглобя и още два да го събера и това с 30 страници инстукция) но има и други които са доста приятни! ЗАЩО РОЗОВОТО НА СОНИТАТА Е ТОЛКОВА ПРОТИВНО!!!!! Защо като седи два дни до прозореца и избелява?!

Edited by imaima

Зарежете дизайна. Отварял съм няколко Vaio и познайте - Hannstar ;)

С други думи по-добре евтин Acer Aspire, който пак е с дъно Hannstar и пак е достатъчно лъскав (ако се гледа това).

Качеството на изработката е много ниско, за сравнение с нещо истинско като Thinkpad или HP Elite не може да става въпрос ;)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...