Sign in to follow this  
Followers 0
dimitar999

Проблем с блутут модул bcm 92045 nmd на aser one kav10

10 posts in this topic

Колеги имам проблем с въпросният нотбук по точно не мога да работя с блутут модула.При включването от бутона ми излиза иконата че устройството е включено свети и синята лампа.Веднага след включване долу в ляво ми излиза надпис с жълт тригълник и текст yuor radio is turned on but is not discoverable. only those devices that are paired with your computer can see it. click here to change this setting.когато кликна върху съобщението иконата нищо не става, а би трябвало да ми излезат настройките.В дивайс мениджър няма абсолютно никакви питанки вижда се , че драйверите са коректно инсталирани.Отворих и капака на нотбука и там се вижда , че има блутут модул bcm 92045 nmd коректно свързан.В момента съм с уиндоус 7 и чакам малко помощ от вас.

Въпроса ти е във Software-а за блутута и всички прилежащи драйвери към него! Във официалния сайт има само драйвери за XP, така че има възможност само под Windosw XP да работи! :thumbsup:

какви ли не драйавери не смених и не ще.всичко се инсталира както трябва без забележки и не ще .най вероятно проблема е в оперционната система тъй като като съм с уиндоус 7.Имам втори такъв нотбук но модела не е d150 , а d250 и там нямам никакви проблеми.мисля си дали няма разлика в моделите на блутутите или просто по стария нотбук не е направен за уиндоус 7 какъвто е в момента.Все пак ако някой прояви интерес моля за помощ.

какви ли не драйавери не смених и не ще.всичко се инсталира както трябва без забележки и не ще .най вероятно проблема е в оперционната система тъй като като съм с уиндоус 7.Имам втори такъв нотбук но модела не е d150 , а d250 и там нямам никакви проблеми.мисля си дали няма разлика в моделите на блутутите или просто по стария нотбук не е направен за уиндоус 7 какъвто е в момента.Все пак ако някой прояви интерес моля за помощ.

Не само драйверите са важни и Software-а също е от значение!!! :thumbsup:

Цитат

' Yuor radio is turned on but is not discoverable. only those devices that are paired with your computer can see it. click here to change this setting'

Превод

'Твоето блутут устройство е включено,но е неоткриваемо(невидимо).Само устройствата които са чифтосани(сдвоени) с компютъра,ще бъдат видими.Кликнете на съобщението за да промените тези настройки.'

Блутута ти си работи коректно и съвсем ясно ти изписва съобщение не в момента е неоткриваем(невидим).Това е така с цел защита от неоторизиран достъп до компютъра ти.За да го ползваш първо го направи "видим" или discoverable.За целта чукни по съобщението което ти излиза или двукратно върху иконата на блутут и в появилия се прозорец постави отметката в най-горния таб,за да може външни устройства да виждат компютъра.

След като го направиш видим е възможно да иска сдвояване с устройствата които ползваш и тогава е необходимо да въведеш код за защита или от настройките да анулираш защитния код.При положение че сдвоиш устройствата(на английски paired,по нашенски да ги ожениш или чифтосаш),можеш отново да махнеш отметката за видимост,като при това положение устройствата които си сдвоил с лаптопа си остават видими,а всякакви неоторизирани няма да имат достъп.

Ако си разбрал дерзай!

Edited by Gero

точно това правя но когато чукна върху съобщението нищо не става същото е и когато опитам да влезна настройките на блутута

Още два варианта

1 Ъпдейт до последната BIOS версия.

2 Смяна на исталационния диск/флашдиск с читава ОС WIN7,а не някоя с добавки или орязвана от неизвестен издател.

с последният Bluetooth stack версия 8.00.03 го подкарах най сетне обаче с 30 дневен пробен период.някой ако има идея как да отключим този период

майчи си реших проблема като инсталирах една кракната IVT.BlueSoleil.v6.4.249.0 сега и тя работи

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0