Sign in to follow this  
Followers 0
kdimitrov

Счупен дисплей на Dell Vostro 1510

17 posts in this topic

Счупих си LCD на лаптопа Dell vostro 1510. Доставиха ми от ebay аналог на моя - LP154wx5. Монтирах го и се получи следното: При стартиране още при биос екрана се разделя на 8 части и във всяка се показва образ.Стартовия екран също е разделен на 8 части.Малко след това угасва и през известно време подава звуков сигнал и така докато не го изключа.Когато обаче на VGA изхода има включен какъвто и да е външен монитор,който дори и да не е включен в 220в,става следното:докато се стартира Windows дисплея не свети (когато външния монитор работи на него се виждат всички стартови екрани),а когато Windows тръгне дисплея си заработва абсолютно нормално и така е до следващия рестарт.Мога да си извадя кабела на външния монитор и всичко е точно.Носих лаптопа в сервиз на Дел - "Genesis".Там го тестваха и казаха че проблема е в ЛСД

и не могат да помогнат.Аз си мисля че проблема е в Дел и по точно политиката им за използване на тяхни части,но пък искат "майка си и баща си".Моля за помощ или съвет.В момента се опитвам да излъжа лаптопа че има включен външен монитор с нещо като "тапа" във VGA входа.Засега неуспешно.

Здравейте,

Едва ли са ви излъгали от сервиза, тъй като те не са лична фирма на Dell, а само сервизират техни лаптопи.

Може би наистина проблема е в екрана ви. Потърсете за някой втора употреба или от друг сервиз на Dell. Едва ли е от свръзките на монитора, т.е. окабеляването към дъното, тъй като в сервиза щяха да забележат и проверят.

Просто се убедете, че дисплея ви става за този лаптоп.

Явно външнният монитор бива разпознат и няма проблем в дъното/видео картата. Само дисплея ви ли е счупен, т.е. как се случи?

Поздрави,

Joro

Здравей ,

Може би не си ме разбрал точно.Подмених дисплея с нов.Нвия не работи само докато се стартира Windows.Според мен лаптопа не си разпознава дисплея но пък когато се стратира драйвъра за Win на видеокартата го намира и работи нормално.Аз не казвам че от сервиза са ме излъгали,но пък си мисля че проблема е софтуерен а не в дисплея и затова търся друго мнение.

Ясно.

Вероятно проблема е от биос-а, този дисплей го няма въведен и не бива разпознат. Ако проблема е софтуерен и дисплея не е въведен в драйвъра, трябва да намерите човек, който да пренапише буквално драйвъра за да го разпознае. Доста интересна ситуация.

Ако махна батерията на биоса какво ще се промени.Не би ли трябвало да се зареди нещо стандартно а не нещо на Дел.Това може и да звучи глупаво но нямам друга идея

Батерията на биос-а за часовника? :)

Дали е само за часовника незнам

Дъното не е на Дел

Здравейте.... искам да попитам относно същия лаптоп модел, дали имате представа каква е цената на дъното, защото мой познат ми каза че муе изгоряло и за ремонт му искат 250 - 300 евро, което не ми се струва много реално. Моля за съвет.

около 400 доларес без ддс :)

здравейте имам следният въпрос, лаптопа ми е пакард бел, и при стартиране дели монитора на 8 както при първият пост, само че не съм чупил дисплей или нищо подобно, доста хора ми казаха че е от видео картата (Nvidia 8600GS na 256 ram), а при връзване на външен монитор излизаще на точки, ок съгласих се не успях да го оправя, купих си нов и днеска реших да си изтегля малко информация от стария хард, но виндоуса не тръгна, до края направих му някакви проверки и след като рестартирах компа си тръгна абсолютно нормално без да дели монитора, възможно ли е това да е било от някакъв краш на драйвери или просто ако е от видео картата е хванала по незнайни причини... Благодаря ви предварително....

Проблема е във видеото - по принцип нямат навика да се 'самовъзстановяват'. Скоро пак ще спре.

Малко неправилно се изразих, исках да попитам дали това делене на монитора на 8 части е възможно да е от скапване на драйвери (при забиване на windows-a и принудително изключване от power бутона) или....

Такаааа, прочертох пак първото мнение - казваш, че са ти доставили аналог на твоя. Делл си програмират самите матрици, така, че ако твоята матрица не се познава като ' делл матрица', е нормално да има аномалии.

Все пак - тестване в сервиз с друга матрица (от делл лаптоп) и те така.

Матрицата, която си купил НЕ Е за DELL лаптоп. Ако си сложиш матрица, която е произведена за DELL - ще работи.

много интересно наистина и аз съм със счупен дисплей и се чудя дали да купя от ebay или да търся по форумите дайте и на мен съвет

Ти с какъв лаптоп си? При повечето от новите модели матриците не се програмират специално за Dell.

ако си купиш коректно за модела от нета ще ти тръгне на 100%

аз лично купувам само от амазон, вярно по -скъпо е но няма фира до сега

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0