Sign in to follow this  
Followers 0
Guest марто

трябва ми спешно помощ

10 posts in this topic

трябва да направя бутваша флашка с windows xp, имам исо файла свален и флашка капацитет 1 гб. Много спещно Ви моля кажете ми програма с която да направя флашката буутващ се xp

трябва да направя бутваша флашка с windows xp, имам исо файла свален и флашка капацитет 1 гб. Много спещно Ви моля кажете ми програма с която да направя флашката буутващ се xp

В тази тема е обяснено как става всичко.

Успех.

Ако се затрудниш с линка на Илиев, пробвай с тази. Възхитен съм от нея!

Ако се затрудниш с линка на Илиев, пробвай с тази. Възхитен съм от нея!

първия въобще не гопробвах споменах, че не мога да използвам сд двд а при твоят начин като дам отметка на първото и добавя ХП то не ми дава да избера исо-то а избира папката и ми изписва file txtsetup.sip could not found... какво да правя?

първия въобще не гопробвах споменах, че не мога да използвам сд двд а при твоят начин като дам отметка на първото и добавя ХП то не ми дава да избера исо-то а избира папката и ми изписва file txtsetup.sip could not found... какво да правя?

Разархивирай исо-то в някаква папка и я посочи!След това програмата си знае работата.

Ако нямаш вграден sata драйвер, можеш да го добавиш в опциите или смени настройките в биоса.Доказано работи!

Edited by p_apur4o

кой настройки да смена на програмата ? А иначе от биос-а от SAТА да сменя на IDE нали ?

кой настройки да смена на програмата ? А иначе от биос-а от SAТА да сменя на IDE нали ?

Ако имаш наличен сата драйвер за твоят модел(изтегли си го от сайта на твоя производител), в програмата има опции за добавяне на драйвери.Посочваш го и го добавяш към имиджа, тогава не е необходимо да променяш настройките в Биос- SATA->IDE

Пробвай това, аз съм го пробвал и се получава.

Но задължително трябва ХП-то да има сата драйвери!

тазе процедура по бутваща флашка може ли да се направи и за уиндоус 7

тазе процедура по бутваща флашка може ли да се направи и за уиндоус 7

Операцията е валидна за Vista and Windows 7 и тези стъпки се правят на windows vista and 7!!!!

- Вземаме 4GB USB Drive и вкарваме в USB-то ( става на Vista и Win 7)

- Стартираме команд промп-та = Click Start –> type CMD and right click Run as Admin

- и въвеждаме следните команди:

1. diskpart

2. Въвеждаме командата “list disk” и виждаме всички актуални устройства и техния номер.

3. select disk X (X – е номера на нашето усб устройство )

4. Пишем командата - clean

5. create partition primary

6. select partition 1

7. active

8. format fs=fat32

9. assign

10. exit

- Копираш всички файлове от Windows Vista/7 във флашката или разархивираш ISO фаила във флашката!

- В биоса настройка - Boot from USB.

Това е! :thumbsup:

Edited by mr_spirit

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0