Sign in to follow this  
Followers 0
Y2K

Зацикляне на компа

9 posts in this topic

Привет, имам acer aspire 5720z и от няколко дена както си работя на него лампичката на харда светва и започва голямото мислене. Примигва от време на време но докато това трае много трудно се пише и отварят страници. Не съм пробвал слагам нова инсталация на прозореца, това ми е крайния вариант защото не мисля, че е от него. Имам антивирусна.

Предположенията ми са рам, раздут кондензатор на дъното и хард.

Горе долу в този ред мисля да ги тествам, но все пак на някой ако му се е случвало това да сподели.

Правих тест за лоши сектори на харда и излезе отрицателен.

Отворен съм за предложения и бабини рецепти. :drinks:

P.S. Температурите на хард, процесор и карантия са перфектни.

Привет, имам acer aspire 5720z и от няколко дена както си работя на него лампичката на харда светва и започва голямото мислене. Примигва от време на време но докато това трае много трудно се пише и отварят страници. Не съм пробвал слагам нова инсталация на прозореца, това ми е крайния вариант защото не мисля, че е от него. Имам антивирусна.

Предположенията ми са рам, раздут кондензатор на дъното и хард.

Горе долу в този ред мисля да ги тествам, но все пак на някой ако му се е случвало това да сподели.

Правих тест за лоши сектори на харда и излезе отрицателен.

Отворен съм за предложения и бабини рецепти. :drinks:

P.S. Температурите на хард, процесор и карантия са перфектни.

Чистен и дефрагментиран ли е Windows-a с вградените в него инструменти,ако не е правено дълго време това е задъжително да се направи.

Щом свети индикатора за харда значи се товари с нещо/от нещо,например пуснати голям брой торенти за сиидване/сваляне,проблема е софтуерен,но ако мислим за хардуерен то той ще е хард диска,не рам памет,но пък като се замисля и харда най-вероятно си е здрав понеже нямаш сини екрани,но пък никога не се знае.

Няма да е лошо и да изтриеш temp файловете като влезеш в C:->Windows->Temp триеш всичко вътре което ти разреши,ще има файлове които няма да могат да се изтрият защото работят в момента,като изтриеш каквото ти позволи отиваш на старт меню пишеш в търсачката run ->appdata отиваш в папка Local->Temp отваяш папката и отново триеш всичко което ти позволи.

Най-лесното решение е преинсталация на Windows.

Коя антивирусна програма е инсталирана?

Пиши какво е станало и дали има резултат.

Успех.

Благодаря Илиев.

Това всичкото го направих още при първото зацикляне. Горе долу в същия ред.

Това зацикляне се получава при отворен браузър, скупе и текстов редактор.

Антивирусната е аваст.

Странното е че това се получава като поработи известно време и тогава просто светва за около 1-2 мин. и зацикля просто и след това се оправя. след 20-30 мин отново светва и пак същото.

Процесора товари ли се след като има такава активност на диска.Ако да провери кой е процеса който товари CPU-то.Да не би да си пуснал на автоматично windows update.Имаш ли инсталиран AHCI драйвер?Ако да го деинсталирай понеже често създава проблеми при някои системи незнайно защо но е факт,включително доста чувствително се забавя и началното зареждане като ефекта е същия като твоя-диска светва и си цикли така по 1-2 минути.

Благодаря Илиев.

Това всичкото го направих още при първото зацикляне. Горе долу в същия ред.

Това зацикляне се получава при отворен браузър, скупе и текстов редактор.

Антивирусната е аваст.

Странното е че това се получава като поработи известно време и тогава просто светва за около 1-2 мин. и зацикля просто и след това се оправя. след 20-30 мин отново светва и пак същото.

Много вероятно да се е сбзил Windows-a ,най-добре си отдели 2 часа,преинсталирай с някой от тези реалиизи от MSDN.Като сбози ОС-ма трудно се разбира от какво е,ако е от програма то си щял да я видиш че натоварва,но щом не си забелязал нищо такова значи е от ОС-ма.Антивирусната не е,аваст товари изключително малко и подобно натоварване на хард диска би се надблюдавало при сканиране с програмата,но не и в нормален режим на робота.Възможно е и някой драйвер да прави мизерии,но всичко е само гадаене най сигурното е преинсталация,и ако след това отново го има това натоварване може да тестваш с друг хард диск,ако имаш за да стане ясно дали проблема е в хард диска.Колегата Gero е прав,ако имаш инсталиран AHCI драйвер го деинсталирай,в някой случай създават ядове с подобно зацикляне,въпреки че ти както го обясняваш е по-различно зациклянето понеже при това с AHCI драйвера се получава замръзване за няколко секунди както и забавяне на зареждането на ОС-ма както вече е споменато,но не пречи да го деинталираш ако го има инсталиран.Също така няма да е лошо да сканираш с SUPERAntiSpyware Free за гадинки,възможно е да се е намъкнала някоя и тя да ги прави тези мизерии,сканирай и с Malwarebytes Anti-Malware .

Процесора товари ли се след като има такава активност на диска.Ако да провери кой е процеса който товари CPU-то.Да не би да си пуснал на автоматично windows update.Имаш ли инсталиран AHCI драйвер?Ако да го деинсталирай понеже често създава проблеми при някои системи незнайно защо но е факт,включително доста чувствително се забавя и началното зареждане като ефекта е същия като твоя-диска светва и си цикли така по 1-2 минути.

Процесора си е на 4-10-15%, не е от товарене от някоя програма. Никога не съм си оставял ъпдейтите пуснати, и от тях не е. Не е и от AHCI драйвера.

Благодаря ви и на двамата за помощта тези дни като остана по свободен ще пробвам с нов прозорец, и ако не се оправи ще пробвам с друг хард.

И аз да добавя (може би вече си проверил, но може и да си пропуснал):

1. Възможно е от вируси (а понякога и от антивирусната програма).

2. Провери харда за лоши сектори с HDD Regenerator (от Hiren's диска)

3. Провери и браузера - изключи повечето add-ons

Също да добавя , какво бих пробвал като варианти и Аз.

Можеш да се опиташ да го подкараш в Safe Mode с интернет и да го натовариш със същите приложения в реда , който описа по-горе , че прави проблеми.

Пробвай с преинсталиране на текстовия редактор или дори преинсталирай/деактивирай антивирусната за да ги изключиш като вероятни сценарии.

Ако имаш някакъв зададен "Backup" на системата , който да започва да се изпълнява ... също е сценарии.

Най-лесното е да си смениш OS-a , ни това би било най-нежеланото действие , свързано с дози дискомфорт.

Успех !

Сега сложих windows 7 SP1.

За сега се държи перфектно не е правил такива въртели, ще го видя за напред как е.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0