Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Drk

Проблем с видеото aspire 5742g

23 posts in this topic

Нещо немога да подкарам видиеото. Какви ли не драйвъри теглих,едни не тръгват други въобще не откриват nvidea gt540m на лап..

Със win7 64.

Благодаря предварително

Нещо немога да подкарам видиеото. Какви ли не драйвъри теглих,едни не тръгват други въобще не откриват nvidea gt540m на лап..

Със win7 64.

Благодаря предварително

Драйвери ще намерите в сайта на Acer .

Успех.

Точно от там изтеглих и тръгна всичко, но не й видеото. Като ги инсталирам пише, че не намира видео карта.

Иначе има някакви интелски драйвъри и подкарва вграденото видео.

Пробвай от сайта на nVidia

И това не става,като избера модела видео карта, и пише да ги изтегля от acer подържащия сайт.

Получи се кръг.

Ами с 64 битовите драйвери е така. Препоръчвам ти да използваш 32 битова ОС. Там този проблем няма да срещнеш.

Ами с 64 битовите драйвери е така. Препоръчвам ти да използваш 32 битова ОС. Там този проблем няма да срещнеш.

+1 :thumbsup:

И това не става,като избера модела видео карта, и пише да ги изтегля от acer подържащия сайт.

Получи се кръг.

Влезте в биоса и вижте опциите за видео карта трябва да имате налични Discrete & Switchable,слагате го на Switchable и би следвало да няма проблем с инсталирането на драйвера за видео картата от сайта на Acer.

Влезте в биоса и вижте опциите за видео карта трябва да имате налични Discrete & Switchable,слагате го на Switchable и би следвало да няма проблем с инсталирането на драйвера за видео картата от сайта на Acer.

Ами в биоса не намирам такива опции.Въобще нищо за пускане и спиране. Ако може да обясните като на начинаещ.

Благодаря предварително

Ами в биоса не намирам такива опции.Въобще нищо за пускане и спиране. Ако може да обясните като на начинаещ.

Благодаря предварително

Влизате в биоса отиавте на Main->Graphic mode и избирате Switchable.

Влизате в биоса отиавте на Main->Graphic mode и избирате Switchable.

Ами имам единствено

quiet boot enabled

network boot enabled

f12 boot menu disabled

d2d recoveru enabled

sata mode ahci mode

:(

Ами имам единствено

quiet boot enabled

network boot enabled

f12 boot menu disabled

d2d recoveru enabled

sata mode ahci mode

:(

Значи няма такава опция,качи шотове с грешките които дава при инсталирането на драйвера от сайта на Acer да ги видим.

http://www.prikachi.com/images.php?images/653/3086653u.png

това е от сайта на аcer

http://www.prikachi.com/images.php?images/654/3086654b.png

а това е от сайт към nvida

До колкото разбирам този проблем не е само при мен тука е обяснено как става, но ми е слаб англ.

http://forum.notebookreview.com/acer/513877-acer-aspire-5740g-bios-hacking-switchable-graphics-not-yet.html

http://www.prikachi.com/images.php?images/653/3086653u.png

това е от сайта на аcer

http://www.prikachi.com/images.php?images/654/3086654b.png

а това е от сайт към nvida

До колкото разбирам този проблем не е само при мен тука е обяснено как става, но ми е слаб англ.

http://forum.notebookreview.com/acer/513877-acer-aspire-5740g-bios-hacking-switchable-graphics-not-yet.html

В първия случай казва че драйвера не е съвместим с тази видео карта,във втория случай казва че не е открит такъв хардуер,третия линк го прегледах набързо но не видях решение в конкретния случай , а и става въпрос за друг модел Acer Aspire 5740,но както и да е освен да деинсталирате драйвера за интелската видео карта и тогава да опитате да инсталирате този за nvidia не се сещам за друго.

От досегашния ми опит със превключваеми графики смея да твърдя че трябва да се инсталира само драйвера за външното видео понеже драйвера за вграденото се намира в същия инсталационен пакет.Ако инсталираш първо за вграденото после дава грешка при инсталацията на външното и обратното като инсталираш първо за външното след това дава грешка ако пробваш да инсталираш вграденото.

Не съм инсталирал много такова лаптопи, но моя е ASUS U35J със NVIDIA Optimus - и стана точно по този начин - Първо сложих Intel Driver и после NVIDIA.

Затова и дадох този съвет - да опита.

опитай и с този:

http://forums.laptopvideo2go.com/topic/28135-v26724-windows-7vista-64bit-mobile-oem/

и свали и .inf файла по-надолу във същата тема - и го сложи в папката на инсталационните файлове

Остават ти три варианта

1 Провери с каква версия на BIOS си и ако на официалния сайт има по-нова слагай нея

2 Направи нова инсталация и ползвай друг WIN 7 понеже има доста бъгави преработки по торентсайтовете откъдето вероятно ползваш

3 Ако горните две не помогнат ресто в магазина от където е купен

Остават ти три варианта

1 Провери с каква версия на BIOS си и ако на официалния сайт има по-нова слагай нея

2 Направи нова инсталация и ползвай друг WIN 7 понеже има доста бъгави преработки по торентсайтовете откъдето вероятно ползваш

3 Ако горните две не помогнат ресто в магазина от където е купен

1.И аз си мисля,че е от BIOS-a, но там ме е страх да пипам и тия дни ще търся някой който е по-навътре.

2.Пробвах с win7 x64 и х86 различни торенти, не стана. Имам оригинална vista утре сигурно и с нея ще пробвам.

3.Ами от тук е купен ( lapto.bg ), и ми е много интересно не влизат ли във форума.

Гледам,че има ревю на лаптопа значи са намерили начин да надхитрят видеото.А може и дефектна бройка да е. чакам отговор на лице от LAPTOP.BG

1.И аз си мисля,че е от BIOS-a, но там ме е страх да пипам и тия дни ще търся някой който е по-навътре.

2.Пробвах с win7 x64 и х86 различни торенти, не стана. Имам оригинална vista утре сигурно и с нея ще пробвам.

3.Ами от тук е купен ( lapto.bg ), и ми е много интересно не влизат ли във форума.

Гледам,че има ревю на лаптопа значи са намерили начин да надхитрят видеото.А може и дефектна бройка да е. Чакам отговор на лице от LAPTOP.BG

На стараницата на laptop.bg има опция за чат също така имат и скайп,можете в работно време да си зададете въпросите като използвате тези услуги.

Успех.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0